Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, a párom szülei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, a párom szülei kihasználnak engem, kinek kéne ezt elrendezni?

Figyelt kérdés

Alsóbb réteghez tartoznak, nem túl tehetősek.


Májusban lesz az anyukájának osztálytalálkozója, elkérték az autómat, hogy azzal mennének, mert "essen már le mindenkinek az álla majd".

Karácsonykor ott volt az egész család, kérdezték, mik a terveink a párommal a későbbiekben. Én külföldön nőttem fel, tanulni jöttem ide és visszamegyek majd. Mondtuk, hogy ha végeztem itt, költözik velem, erre az apja elkezdte mondani, hogy milyen jó lesz neki a nyugdíjas éveket majd az óceán partján eltölteni... Ez anyám nagy félelme is, hogy majd váltásban járnak ki hozzánk a barátom rokonai, megy az egyik, jön a másik.

Ha megyek haza, az anyja listát ír, hogy miket hozzak nekik, képes naponta írni, hogy ugye nem felejtem el???


Mondtam már ezeket neki, nem így komolyan, de megjegyeztem párszor. Most itt van az autós eset, erre annyit mondott, hogy hát miért ne adnám oda? Mondjuk, mert egy 30 milliós kocsiról van szó, ami nem azért lett vásárolva, hogy anyósék előadják benne a menőt?

Szerintem mivel az ő szülei, neki kellene mondani, hogy elég, tudják már. Nem?


ápr. 23. 18:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Ha a párod nem teszi őket helyre, tedd meg te és engedd el azt az embert, mert nem foglalkozik a te érdekeiddel és ki tudja, ő miért is van veled.
ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Atyaisten.

Ha a párodnál nem üti meg az ingerküszöböt (ami fura, bár lehet neki nem, mert ebben nőtt fel és az úgy egész más perspektíva), akkor neked kell elmondanod. Van olyan helyzet amikor a másik ebben nem tud résztvenni.

Kedvesen, de mondd el, hogy neked a határaid eddig meg eddig tartanak, részedről nem fér bele az adott dolog. Ne haragudjanak, de egyszerűen nem szeretnéd és kész. Biztos motyognak majd fűt-fát, de tulajdonképp sose lesz igazuk, mert nem tartozol nekik semmivel.

Nem nagyon tudnak megvádolni semmivel, mert nincs alapja a sok kérésnek.

ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Hát akkor ha tanulni vagy itt tanulsz a magyarokról ugy látszik.
ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem a te kocsid? Nem te rendelkezel felette? Hogy lehet valaki ekkora atomsötét?
ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
#4 Figyelj, az úgy nehéz, ha épp ülnek a családi vacsi felett, anyukáék vihogva benyögik, és rajtad jó nagy nyomás van hogy ha nemet mondasz bu-kó vagy. Néz a párod, néznek a szülők, akikkel sűrűn találkozni fogsz, mert a család részei. Ha egyszer besértődnek, onnantól csak kín az egész.
ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Fordított esetben én állítanám le a szüleimet, nem a páromtól várnám el.
ápr. 23. 18:45
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Neked kéne bakker. A te kocsid! A te felelosséged. Ha baja lenne is azt is te fizeted.
ápr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
A világon sincs ilyen hogy egy család csak ugy elkeregesse mások kocsiját. Bakker téged itthon szétrabil mindenki inkább húzz vissza. Ez itt románia.
ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

Hát ez így nagyon gáz!

Ne a párodra várj, hanem állítsd le te a szülőket! Nagyon csúnyán kihasználnak és te meg hagyod is nekik.

A kocsit eszedbe ne jusson odaadni! De ha esetleg mégis, akkor dugj az orruk alá egy papírt, hogy minden okozott kárt, sérülést megtérítenek. Amíg nem írják alá, nem mennek egy métert se. (A nagy vagánykodás vége könnyen lehet egy komoly baleset. De haverom öccse az autópályán nagy sebességnél váltott véletlenül rossz helyre...)


Arra, hogy mit hozzál: persze, ha kifizetik. Neked sincs ingyen.

A nálatok nyaralásra meg egyszerűen nemet kell mondani. Megmondod, hogy a szüleid háza, ők pedig nem engedik. (Nem hogy nyugdíjas éveiben ott éldegélni, még mit nem... aztán miből??)


A helyedben átgondolnám ezt a kapcsolatot is. Nagyon sokat elárul, hogy a párod nem koppintott még a rokonok orrára.

ápr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudjon Gizi néni, de nem adom kölcsön az autómat, mert nekem is szükségem van rá.

Ne haragudjon Gizi néni, de én soha senkinek nem adom kölcsön az autómat.


A variációk száma végtelen. Megmondod, hogy nem adod kölcsön. Pont.

ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!