Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet eldönteni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet eldönteni, hogy a párom gázlángozik (gas lighting), kihasznál, vagy csak én gondolom túl?

Figyelt kérdés
Röviden annyi, hogy a barátomat kirúgták az előző lakásából, én segítettem neki a költözésben mind pénzben, mint a saját időm és energiám felajánlásával. Na már most, az elmúlt estéket is a karácsonyi készülődés helyett azzal töltöttem, hogy neki segítettem. Muszáj volt, mert ma megy haza vidékre. Ok, úgy volt hogy reggel megy. Mondja nem úgy alakult, ahogy tervezte, még mindig van egy csomó pakolnivaló. Nekem rengeteg dolgom van mára, nem tudom akármikor kikísérni. Meg programjaim is vannak másokkal, nem tudom az ő kénye-krdve szerint módosítgatni. Szóval, nem tudom tényleg mi legyen. A költöztetésnél is csomó mindenért hibáztatva voltam, merr rossz helyre tettem, nem tudok rá figyelni szerinte, ezért is hibázom stb. Most meg ez h nem tudja hogy mikor megy még, remélem én is rendelkezésre állok. Mit gondoltok?

dec. 22. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Pakoljon most már egyedül, bőven többet tettél eddig is, mint ami elvárható. Azt is kritizálta. Majd még karácsonykor is neki fogsz segédkezni. felnőtt ember, oldja meg innentől.
dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, te tudod, mi az a gázlángozás? :D Nem ez...
dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, ő "csak" hálátlan és kihasznál téged. Ettől még nem nárci. Bár azt tegyük hozzá hogy te önkéntes voltál, az a te hibád.
dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy ma nagyon sok a dolgod, sajnos nem érsz rá/nem tudod kikísérni. Jó utat, sok szerencsét kívánsz és pá.
dec. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Én azt látom, hogy a párod és közted előállt egy kellemetlen helyzet. Igen, a párod szervezhette volna jobban az életét, de elbénázta és most szítok egy kicsit mindketten.


De most komolyan gázlángolással, azaz súlyos érzelmi bántalmazással kell vádolni emiatt? Esküszöm, nem csodálom, hogy ennyi szakítás van, amikor az emberek egy ilyen piszlicsáré ügyet nem tudnak megbeszélni egymás közt.

dec. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

önálló vagy, és független, ami a másik félnél nem elmondható

mennyire nézel fel rá és tiszteled őt és forditva?

mennyire a barátod akivel megosztod bármi bajodat és megnyilsz őszintén elfogad olyannak amilyen vagy itéletek nélkül és forditva?

mennyire müködik a tűz közöttetek bármely három nem léte, nem a várt eredményt hozza el.

és itt a lényeg, és ezt már most te is látod, csak nem akarod észrevenni ezért a kérdés

nézd kívülállóként ezekre, érzések nélkül

-mindenért hibáztatva voltam, mert rossz helyre tettem, /önbizalom elvétele/


-nem tudok rá figyelni szerinte, ezért is hibázom stb. /leértékelés/


-remélem én is rendelkezésre állok. /kihasználás/


gondolkodj el, ebben a kapcsolatban, hogy a szeretet, tisztelet?


az egod ragaszkodni fog, és nem engedi, tiszta fejjel kell döntést hozni

dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
Túl azon, hogy agyhúgykövet tudnék kapni az ilyen idióta, angoloktól átvett megnevezésektől ("gázlángozás"... agybaj...), ha nincs meg a kapcsolatotokban a harmónia és egyetértés, ha rosszul érzed magad, nem érzed azt, hogy társak lennétek, akkor el kell gondolkodni, hogy érdemes-e folytatni? Nem mondom, hogy feltétlenül, azonnal szakítani kell, bár ha lenéz, alsóbbrendűként kezel, verbálisan bántalmaz, akkor szerintem nincs min gondolkodni. Ha tényleg az megy, hogy lépten-nyomon kritizál, beléd rúg, akkor ne mérlegelj, hanem lépj ki ebből a kapcsolatból. Ez ugyanis nem valami apró nézeteltérés, hanem alapvető jellemhiba. Egy kapcsolt két egyenlő félről szól, akik megbecsülik egymást. Itt én azt látom, hogy ez nálatok nincs meg. Egy valamire való férfi megbecsüli, és értékeli, ha a barátnője segít neki. Mi az már, hogy megcsinálod az ő dolgát is, és akkor még kritizál miatta?
dec. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, ez még eléggé távol áll a gázlángozástól. De leírom neked mit csinál az, aki valóban gázlángozik:


- hazugsággal vagy kitalációkkal vádolja a másik felet

- nem hajlandó meghallgatni, odafigyelni a másik aggodalmára

- előszeretettel vádolja a másik felet azzal, hogy zavart, vagy épp értelmetlen a kommunikációja

- azt állítja, hogy a másik emlékei hamisak vagy csak fantáziaszülemények

- letagadja, hogy mondott vagy tett valamit

- úgy tesz, mintha a másiknak az aggodalmai túl triviálisak lennének, vagy mintha épp túlreagálná a helyzetet


Tehát egyértelműen arra játszik hogy azt hidd a te fejedben van a probléma. És ez általában egy hosszabb folyamat, ahol a kezdetektől következetesen erre törekszik, a feletted gyakorolt kontroll érdekében.

dec. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Na ilyen, mikor Egyszeri Gizi bolti eladó önfejleszt. Olvas valamit valahol, és a hülyéje ki is írja. Szánalmas.
dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
8) ezzel elegge leirtad, amit a parom csinal. Volt hogy oylanerr kikaptam amit szerite mondott de en nem hallottam. Az se biztos szerinte h mondta, de o azt allitja csak nem figyelek
dec. 22. 12:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!