Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kellene ezt elmondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kellene ezt elmondani barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon rosszul esett egy két megnyilvánulása, reakciója.


De a legrosszabb az volt hogy úgy érzem nem becsüli amit érte teszek.


Most kezd egy 5napos képzést. Ezzel a képzéssel kapcsolatos területen dolgozok így kicsit én is értek hozzá de azert annyira nem mint ő. Adott egy eszköz listát ami kell neki a képzéshez mert én a munkahelyemen össze tudom készíteni, bár ő is el tudná intézni de megcsinálom neki hogy ne kelljen ezzel is még foglalkoznia.


Direkt úgy intéztem a rendelést a cégnél hogy ami nincs bent és kell neki, megérkezzen a héten mindenképp, csakhogy minden meglegyen a képzéshez.


Az egyik dolgot a listáról nem lehet kapni, így vettem hasonlót ami jó ahelyett ( pláne egyszeri alkalomra) ő meg még szinte rá se nézett már mondta nem jó, meg nem az stb..


Ez nagyon rosszul esett, ez a reakció..úgy érzem nem értékeli hogy mindezt megcsinálom helyette hogy neki könnyebb legyen..


Hogy mondjam el ezt hogy ne vegye magára és ne sértődjön meg?


ápr. 24. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Így, ahogy leírtad. Egyébként legközelebb szólj neki, hogy nincs, had döntse el, kell-e helyettesítő eszköz vagy nem.

Én sem döntök a párom helyett. Ha ilyen van, mindig megkérdezem, mit szeretne akkor.

ápr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy az egyes leírta. Hidd el, nem szerencsés, ha magadban őrlöd a haragod, sértődöttséged, csalódottságod, mert más úton-módon elő fog törni.

Úgy tűnik, hogy tartasz a reakciójától, DE: már az is, hogy te választottál helyettesítő terméket anékül, hogy vele egyeztetted volna (ami kb. egy perc, egy telefon vagy üzenet), azt jelzi, hogy hajlamos vagy helyette gondolkodni. Ebben az esetben is azt feltételezed, hogy megsértődik, ha jelzed az érzéseidet. Pörgeted a fejedben, és ennek az lesz az eredménye, hogy mire jelzed, addigra már óriásira nő a probléma a fejedben és úgy zúdítod rá, amire garantáltan meg is fog sértődni. Azért merem ezt így kijelenteni, mert a párom így működik. Mire képessé válik velem konfrontálódni, addigra már az én feltételezett reakciómra reagál, nem rám.

Lehet, hogy valóban meg fog sértődni, de majd akkor arra reagálsz. De lehet, hogy nem fog, és elveszed mindkettőtöktől az esélyt, hogy a valós helyzetre reagálj. Ez így iszonyúan kapcsolatromboló. Próbáld magad rászoktatni arra, hogy amikor felmerül egy probléma, akár a legapróbb is, akkor rögtön jelzed, figyeled a másik reakcióit és arra reagálsz.

99% esélyt adok annak, hogy a barátnőd azt fogja jelezni, hogy nagyon is értékeli az igyekezetedet, de rosszul esik neki, hogy helyette döntöttél valamiben, nem egyeztetted vele, pedig tényleg csak egy perc lett volna. És ebből tanulhatnál is, ahelyett, hogy őrizgeted és táplálod a sértettségedet.

ápr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Én nem tudom mi bajod van. Rá kellett volna kérdezni, hogy megfelelő-e még vásárlás előtt. Gondolom tele a feje, sok dolga van és nem túlzottan kedves kedves hozzád. Már nem rosszból de ha nem akartál neki segíteni, nem értesz hozzá akkor minek csináltad? Vártam, hogy majd megdicsér? Kutya vagy? :DDD
ápr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg attól, hogy a barátnőd, nem kellene erőltetni, hogy beleokoskodj a dolgába. Felajánlod, segíthetsz-e mert tudnál. Ha azt mondja, kösz nem, azt el kell fogadni.
ápr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

"kicsit én is értek hozzá de azert annyira nem mint ő."


"ő meg még szinte rá se nézett már mondta nem jó, meg nem az stb.."


Ha jobban ért hozzá akkor miért kérdőjelezed meg a tudását? Ha meg nem akarsz neki segíteni akkor minek csináltad?


Megfelelési kényszered van, mi?


A párod róla nem tehet, kezdj el vele valamit.

ápr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

És elmondtad neki, hogy ami neki kell az nem kapható, ezért beszereztél egy olyat ami tudja helyettesíteni? Tisztában van ezzel? Vagy tényleg semmiképp sem jó amit beszereztél? Ő tud szerezni olyat ami kell?

Szóval ezektől is függ. Ha akár jószándékból de rosszat szereztél akkor ez van. Ha ő sem tud jobbat beszerezni akkor bunkó volt. De máskor mond el neki, hogy az ami kell az nincsen aztán válasszon másikat vagy ne...

ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Miért kell ennyire körülírni, drogériás fiú?

Az, hogy X éve mereszted a valagad anyád boltjában , nem jelenti azt, hogy értesz a műkörmözéshez. Tanfolyamon 5 nap alatt elég sokat fog használni az alapanyagokból. Illetve van olyan oktató, aki megmondja, hogy miből mi kell.


Tényleg olyan rohadt nehéz lett volna felhívni, hogy X nincs, mi legyen helyette?

Például ha neked ibuprofen kéne és panadolt hoz helyette, neked se mindegy, hogy mindkettö fàjdalomcsillapító, ha teljesen más a hatóanyag. Te se tapsikolnál, hogy elment helyetted a patikákba, ha a gyógyszert meg nem veheted be. Adott a 💩nak egy nagy pofont.

Na ez ugyanolyan.


Elcseszted, hibáztál, van ilyen. De az gáz, hogy még te is vagy miatta megsértődve.

ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ugyanazzal a céggel vagyunk kapcsolatban a munkánk miatt ahová oktatásra megy. Így egy sokkal kompetensebb helyről tudtam érdeklődni ez ügyben hogy mi a jó.


De ő még szinte ki se vette a zacskóból már problémázott.


Állandóan idő hiánnyal küzd enélkül is, hogy ezt is még el kellene intézni. Egész héten ezt a listát raktam össze.

ápr. 25. 08:18
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8

Fogyatékos vagy, hogy nem érted??!!

Az a baja, hogy megint hülyének nézed, a saját területén, és neked MEGINT csak az egy üdvözítő megoldás létezik, amit te akarsz. Te elföntötted, X helyett kapja az y-t, és legyen boldog, hogy elintézted. Ahelyett, hogy megkérdezted volna, hogy ha X nincs, akkor mi legyen.


Hátha így jobban érted, bár kétlem...

Ő egy vevő, ügyfél, kuncsaft, nevezd, akinek akarod. Leadta a megrendelést és fizet érte. Ha nem a csajod lenne, hanem a Kiss Juliska, akkor is eldöntötted volna helyette, hogy mást kap? Nem! Hanem megrendeled a másik terméket, aztán mikor jön a vevő, akkor elmondod, hogy az eredeti égen-földön nem kapható (amit ên kétlek, miután én is körmözök...), és felajánlod helyette a másik terméket. Amit vagy megeszi, vagy nem, de utóbbi esetben se átkozod ki a boltból meg nem lesz örihari.

Ebben az esetben pedig csak egy random vevőről van szó, egy idegenről. Nem az életed párjától, akivel együtt tervezel megöregedni. Mégse kapja meg azt az alap udvariasságot se, amit egy vadidegen.


Így már érted?

Hiába akarod kihozni a sztoriból MEGINT, hogy a csajod a bunkó, te meg az áldozat. Nincs így, te voltál bunkó, nincs jogod besértődni.

Lehet eltolni a biciklit, aztán agyalhatsz tovább, hogy ma mibe tudsz belekötni. Van rajta sapka?

ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!