Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfiak! Tényleg zavaró tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Tényleg zavaró tud lenni, ha a nő elmondja a problémáit?

Figyelt kérdés

Nem a non-stop panaszkodásra gondolok.

Hanem például arra, amikor a másik fél olyat tesz, amivel mondjuk megbántott véletlenül és nem vette észre, vagy olyat csinált, ami nem esett jól.


Van, hogy szólok neki, hogy "figyelj, szeretnék valamit megbeszélni veled" és kulturáltan, normálisan elmondom, hogy "ez és ez nem esett jól, vagy így értettem, legyen kedves és magyarázza meg, hogyan gondolta, hogy lássam az ő oldaláról is a dolgot", vagy "úgy érzem, ha ezt így csináljuk, az hosszútávon csak konfliktushoz vezetne, szeretnék változtatni ezen és megbeszélni ezt".

Tehát abszolút kezdeményező vagyok, elmondom a gondom, és szeretném meghallgatni az ő véleményét is.

A gond az, hogy sokszor nincs véleménye.

Talán válaszol rá szűk szavakkal, de sosem megyünk bele mélyen, legrosszabb, amikor hirtelen témát vált, mikor már a probléma gyökeréhez érnénk.


Ezt betudom annak, hogy nem szeretne róla beszélni, esetleg zavarban van, kényelmetlen neki a szituáició.

Én sem jókedvemből beszélek ilyen témákról, hanem azért, hogy együtt megoldást találjunk. De mintha nem venné komolyan.

Miért lehet ez? Férfiak, szerintetek ez idegesítő dolog?


Olyat légyszi ne írjatok, hogy "szakíts az ilyennel", mert ezen az egy tulajdonságát kívül minden szép és jó, szeretem őt, ő pedig viszont szeret. Javítani szeretnék a dolgon, és elsősorban megérteni, nem pedig eldobni az egészet.


ápr. 27. 14:53
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
A stílusom pedig teljesen asszertív, sőt a legtöbbször én kérek elnézést, hogy ilyenről kell beszélnünk, és ezzel zavarom, kicsit úgymond meghunyászkodó is vagyok. Az, hogy el merem mondani a véleményem, több éves munkámba és önfejlesztésbe telt, szóval egyáltalán nem dominánskodom, és egyáltalán nem "hisztis p**a" módban kezdeményezem ezeket a beszélgetéseket. :)
ápr. 27. 14:58
 2/32 anonim ***** válasza:
10%

Tényleg.

Pasasként 8567638 dolgon kattog napi szinten az agyam sokszor, házfelújítástól kezdve autószerelésig bármi, utazás, munka, stb.

Ha ilyen témával támad be valaki, még szívesen is beszélek róla.

De ez a beszéljük meg a kis rezdüléseinket, vélt, valós sérelmeinket, vagy szimplán csak forgassuk s szemgolyónkat valami mozzanatra értetlenül, na ezekkel ki lehet krrgetni már a világból.

A nő a büdös életben nem fogja megérteni a férfit, és fordítva, és pont.

ápr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%
#2 milyen jó,hogy leszbikus vagyok,és találtam olyan társat,aki nem tapló,mint a te fajtád kedves 2es. Érzéketlen,önimádó,balf*sz. Sajnálom a női társadalmat,akik rátok vannak szorulva....
ápr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
7%
Senki nem örül a problémagenerálásnak. Ezek a te problémáid nem az övé, de "együtt oldjuk meg". wtf?
ápr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Paul Atreides ***** válasza:
84%
Én örülnék, ha a másikkal meg lehetne beszélni a problémákat és nyitott lenne a kommunikációra akár olyan szinten is, hogy megbeszéljünk valamit ami éppen valamelyikünknek rosszul esett. De ha ez nagyon gyakori és rendszeres és "hülyeségek" esnek neki rosszul akkor teljesen érthető, ha egy idő után ez teherré válik a másik félnek.
ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Ritkán kérek tőle ilyet, hogy beszéljünk meg valamit.


Nem mindeféle jött-ment problémával állok elé, hanem olyan dolgok miatt, amik már nagyon nyomják a lelkem, és nem hagynak nyugodni (általában olyanok, amik kettőnk között történnek/történtek, szóval nem munkahelyi piszlicsáré gondok).

ápr. 27. 15:23
 7/32 anonim ***** válasza:
93%
Nem érsz neki annyit, hogy megoldást találjon veled együtt, nem érdekli egyáltalán, hogy neked valami rosszul esik.
ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy szóban gyakran kérdezi, mi a baj, mert látja mondjuk, hogy nagyon gondolkodom valamin, vagy sokszor felhozza, hogy jöhet neki jó-rossz, mindenben segít, megoldást találunk, támogat.


Amikor pedig arra kerül a sor, hogy a szavait tetté kellene formáznia, hát akkor ez történik. Semmi.

ápr. 27. 15:30
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

"Én sem jókedvemből beszélek ilyen témákról, hanem azért, hogy együtt megoldást találjunk. De mintha nem venné komolyan.


Miért lehet ez?"


Azért van az, hogy hiába akarsz vele megoldani valamit és ő letudja jóformán okéval, vagy igazad van aztán vált témát mert nem kíváncsi veled kapcsolatban semmire. Jól írta előttem a #7-es. Ezen nincs mit megmagyarázni másként.


Ő neki éreznie, tudnia kéne a testbeszédedből, arcodról, hanglejtésedből, hogy bánt téged valami.


Az én párom még azt is tudja, nem mikor fáj a fejem, vagy mikor kezdek pipa lenni és ez kölcsönös azért mert ismerjük egymást, tudjuk micsoda legtöbb a határ.

De ha szól is valamiért figyelembe veszem, igazat adok neki ha úgy látom és azon vagyok, hogy többször ne kövessem el azt a hibát. Van úgy természetesen, hogy összevitatkozunk, de ha beválik a szavam akkor igazat ad és másképp cselekszik. A te párod csúnyán mondva sz@rik rá magasról, hogy mi van veled, mi lesz a kapcsolattal, nem szeret téged. Hiába mondod neki szépen, csúnyán őt nem zavarja semmi veled kapcsolatban. Szakítani kéne.

ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
#9 mindenképp küzdeni szeretnék még. Nem szeretném feladni. Csak nem tudom, hogyan csináljam.
ápr. 27. 15:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!