Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tudok kezdeni egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudok kezdeni egy ilyen nehéz helyzetben, ahol fennáll egy csatatér a szüliem (anyám és köztem), illetve még a párom sem segít teljesen?

Figyelt kérdés

Röviden a szitu: egy meleg pár vagyunk, akik a munka miatt kb csak minden második héten látjak egymást. Tavkapcsolat, de kvázi titokban (heti kétszer kell bejárnom a munkába, többi online) megoldjuk, hogy minél többet tudjunk együtt lenni. Ez eddig mind szép és jó, probléma, hogy a páromnak van egy kutyája, akit nem tud sajnos idehozni, így kénytelen vagyok én utazni többet. A párom és szüleim is Pesten élnek, és gyakran volt az, hogy hazamentem, de nem szóltam nekik arról, hogy Magyarországon vagyok. Nem is mentem fel. Ha meg felmentem, az meg érthetetlen volt számukra, miért tűnök el egy fél nap után.


Na már most, mind apu de főleg anyu nárcisztikus. Anyumnak már outoltam, apumnak még nem. Anyum nagyon rosszul kezeli ezt a helyzetet, azt hiszi itt ő az áldozat, akinek titkoloznia kell apám előtt, na meg biztosan ő rontott el valamit. Képtelen felfogni, hogy nem akarok/tudok havi szinten felmenni hozzájuk, most is elkezdett nosztalgiazni, hogy milyen szép anyák napják voltak régen, na meg unoka se lesz, mennyire borzasztó kínos ez neki.


Őszintén az lenne a legjobb, ha apám is tudna mi a szitu. Így én is nyugidtabb szívvel ugranék fel hozzájuk, nem kellene kamuznom, hogy épp melyik orszagban vagyok. De valami visszafog és nem tudok előre lépni. Valaki tanács? Egyébként 30 leszek de anyám úgy kezel, mint egy 12 évest. Pénzben meg mindenben egyebkent mindig megkaptam toluk mindent, utaztunk is eleget, viszont igazan szerintem sosem szeretett csak feltetelekkel. És ő egy pszichológus...



ápr. 28. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Anyukád nem szeret igazán, apukád se. Te meg a párod. Egy kaptafa vagytok. Szakíts a pároddal.
ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én hetero vagyok, gyerekem is van, mégsem tudok a nárcisztikus anyámnak megfelelni. Annyit tudtam elérni sok év alatt, hogy minimálisra korlátoztam vele a kapcsolatot és ha beszélünk is, szigorúan meghúzom a határokat, jelzem, hogy az én életem nekem kell, hogy megfeleljen, nem neki.

Ja és a hab a tortán: a gyerekem meleg. De valahogy nem érzem úgy, hogy kötelessége lenne unokát biztosítani számomra.

ápr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég megszakítottam volna kevesebbért is a kapcsolatot a szüleimmel. Kinek kell olyan család, ami nem fogadja el? Döntsd el, hogy azzal akarod tölteni az életedet, hogy próbálod velük elfogadtatni azt, amit felfogni sem bírnak vagy élsz boldogan a segítő és támogató családod nélkül. Számomra nem lenne kérdés, melyiket válasszam.
ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az egész csatateret te csinálod a gyávaságoddal, te adod anyádnak a hatalmat feletted, 30 éves vagy baszki. Apád elé állsz, elmondod mi a helyzet, ha meg nem képesek normálisan kezelni téged akkor mind a kettőt páros lábbal kirúgod az életedből és kész. Mitől félsz? Ezekért nem kár.
ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Endura ***** válasza:
53%
Egy nárcisztikus személy sohasem hibáztatja magát,számára mindíg más a hibás,úgyhogy anyud biztos,hogy nem nárcisztikus személyiség,másképp nem mondaná soha magára,hogy ő a hibás,amiért te ilyen lettél.
máj. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!