Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Grizesteszta kérdése:

Szerintetek is így volt logikus? ( részletek lentebb, sajnos elég hosszan, bocs. És jobb kategóriát se találtam. )

Figyelt kérdés

Tök érdekes dolog történt velem, megírom, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre.:)

Közel 20 év házasság után eldurrant az agyam és bejelentettem: elválok. Bőgtem, csomagoltam, rendeztem az új lakásomat- a bejelentéshez képest 3 hónap múlva sikerült mindent letisztázni és átcuccolni a saját lakásomba. Ez alatt a 3 hónap alatt megismerkedtem valakivel, akibe bele is szerettem és aki el is vált miattam. Igazából mire odaértek az utolsó cuccaim a saját lakásomba, addigra eldőlt: együtt akarunk élni, elkezdtük az elejét átköltöztetni hozzá.

A 3 hónap alatt a férjem először hőbörgött ( élhetetlen vagyok, úgyse boldogulok nélküle, majd jönnék én még vissza) majd könyörgött, utána panaszkodott az összes közös barátunknak és az enyémeknek is, majd ’nyomozott’ az új fiú után, aztán beletörődött, hogy ott hagytam, végül pedig kialakította a saját életét új körülmények között.

Közben – a 3 hónap alatt- én 2-3 barátnőmmel beszéltem meg az eseményeket, együtt búsultunk- panaszkodtunk-örültünk, majd lecsengtek a dolgok. Eltelt másfél év, a volt férjem jól él egyedül, én jól élek a párommal, időnként beszélgetek a barátnőkkel úgy, mint eddig is. Viszont pár hete azt vettem észre, hogy egy kb 25 éve egyedül élő, ’35 éve barátnőm’ egyre kevésbé akart velem kapcsolatot tartani, majd egyszer csak nem vette fel a telefont, nem is hívott vissza, de semmilyen magyarázatot nem adott erre a dologra. Én eleinte próbálkoztam, majd meguntam és megírtam, hogy OK, ha nem akar velem kapcsolatban lenni, hát nem akar, nem fogom erőszakolni, ha meggondolná magát, megtalál. Ugyanakkor- magamat ismerve- úgy gondoltam, részemről itt vége a dalnak. Érteni nem értettem, de elfogadtam.

Most viszont, kicsit később hirtelen megvilágosodtam: azért pattintott le engem, mert megpróbál összejönni a volt férjemmel. Már akkor is irigyelte ezt a kapcsolatot, amikor összeházasodtunk, bár a válásommal egyetértett és támogatott, de utána az volt az érzésem, hogy az új páromat is irigyli. De ez sose volt bennem meggyőződés, csak olyan fel-fel bukkanó kósza gondolat, amit nem elsöpörtem, hanem ami jött -ment a fejemben, de számomra nem volt jelentősége. Ő a kb 25 éve történt válása óta mindig próbálkozott, de sose jött össze normális párkapcsolata. Ezt gyakran megbeszéltük, kiveséztük, de az, hogy ’irigyel’ engem a kapcsolataimért, az csak benyomás volt. Ugyanakkor tény volt a saját magánéletének a kudarca, ezt ő maga is gyakran elmondta pl úgy, hogy’ Minden egyéb téren sikeres vagyok, de a párkapcsolataim sose sikerültek.’


Most nem azért foglalkoztat a dolog, mert bármilyen szinten is zavarna az, hogy az egyik legszorosabb barátnőm ráhajt a volt férjemre( sose próbálkozott addig, amíg együtt voltunk, ezt maximálisan a javára írom) hanem nem értem, miért kellett ehhez szó nélkül megszakítani velem a kapcsolatot? Annyira extra-szokatlan lenne az, hogy egy ’elhagyott férj’ és a megpattanó feleség ezer éves barátnője összejönnek vagy ha nem is jönnek össze, de az egyik bepróbálkozik a másiknál? Mert én ebben a világon semmi problémát nem látok, mindkettő független, szabad és akár még azt is mondhatnám, hogy össze is illenek. Szóval nem az ’összejövéssel’ van gondom, hanem azzal, hogy miért nem lehetett ezt 2-3 értelmes mondattal, felnőtt módra lekommunikálni? Miért nem lehetett azt mondani, hogy szüntessük be a szoros baráti kapcsolatot, mert az új szituban ezt ők nem érzik egészségesnek? Miért kellett némán megpattanni?

Egyébként be kell vallanom, hogy ez a dolog engem érzelmileg semmilyen értelemben nem érint: sem az összejövésük , sem az ’elveszített’ barátnő.( addig zavart, amíg nem értettem. Most már értem, elfogadtam.) Nem érzem magam sem sértettnek, sem magányosnak, sem ’kidobottnak’, egyszerűen boldogan élem az életem a párommal, a gyerekeinkkel, a megmaradt barátaimmal. Amit nem értek: 35 év alatt annyira nem ismert meg engem, az értékrendemet, hogy ezt az ügyet csak így látta elrendezhetőnek?

Ti hogy viselkedtetek volna ilyen szituban a szereplők helyében? Ti is úgy gondoljátok, hogy a ’legsimább’ módot választotta? Vagy a legfájdalommentesebbet? Vagy a leglogikusabbat? Vagy nem is lett volna más értelmes mód?



#válás #barátnő és volt férj kapcsolata
ápr. 29. 17:44
A kérdező szavazást indított:
1)Így OK, a barátnőm a legjobb megoldást választotta. Naiv vagyok, ha azt gondolom, hogy meg kellett volna beszélni.
2)Célszerű lett volna megbeszélni , majd 'befagyasztani' a barátságot.
3)Meg kellett volna beszélni, és akár a barátság is maradhattott volna valamilyen szinten, max nem kellene a magánéletünknek ezt a részét kitárgyalni.
4)Egyéb, ami nekem eszembe se jutott.
14 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%

Nem zavar, de azért kisregényt írtál, konkrétan egy egész szappanopera forgatókönyvet 🤣

Kipattant a fejedből, hogy mindenki a te életedet irigyli, egyáltalán ezt honnan veszed??

ápr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Az tök jó, hogy neked ez megnyugvás, ha erre gondolsz, de van bármi bizonyíték, hogy tényleg emiatt szüntette be a barátságotokat? Mert őszintén szólva nekem még ennél rövidebb barátságaimat sem sikerült tönkretennie, max rövid távra, ha egyik-másik barátnőmmel ugyanarra a fiúra fájt a fogunk, esetleg egymás exével sikerült összekavarodnunk. Hát még ha tényleg annyira szoros is a barátság, amit leírsz, akkor nem érzem indokoltnak ezt a dolgot.

Én inkább arra gondolnék, hogy _valami_ történt vele, benne, amit nem akar veled megosztani, mert veled kapcsolatos, akár az, hogy te megváltoztál és már nem vagy neki szimpatikus, akár a viselkedéseddel valahogy, valamikor megbántottad, lehet, hogy elhanyagolva érezte magát, vagy túlságosan zavarta, hogy neked ilyen jól megy, esetleg megérezte, hogy érzelmileg téged nem érintene meg az ő távozása, és emiatt zárta le a dolgot. Akármi lehet, de őszintén, akármennyire is logikusnak hangzik ez a dolog az exeddel, azért készpénznek nem venném a helyedben, mert egy ilyen régi barátságot az ember bőven nem dob el ennyi miatt, főleg nem akkor, ha tényleg mindkettőtöknek annyira fontos, mint ahogy írod.

ápr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
27%
Ja közben megláttam ki a kérdező, a válaszaid alapján is egy öntelt p*csának tűnsz, aki azt hiszi körülötte forog a világ. Igen, mindenki ostoba (kivéve téged persze), és a te nyomorult életedet irigyli itt az oldalon is, meg akkor ezek szerint a való életben is 🤣🤣
ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
#1: Dehogy mindenki, csak ez az egy nő.:) Elég régen ismerjük egymást, 35 éve. És én - úgy gondolom- jó emberismerő vagyok.
ápr. 29. 17:59
 5/29 A kérdező kommentje:

#2: Nem tudok semmilyen változásról, de így nincs is esélyem, hogy tudjak róla. Szóval lényegében bármi lehetne. :)


A volt férjem viselkedése is változott mostanában, ő célzott arra, hogy 'ismerkedik' valakivel, és összeálltak a mozaikok. Rákérdeztem, a volt férjem nem erősítette meg, de nem is cáfolta. Őt ismerve: van valami, lehet, hogy még csak a kezdeti, 'próbálkozós ' fázisban.


Igen, én pont az 'eldobást' nem értem. Szerintem a kettő nem zárná ki egymást.

ápr. 29. 18:04
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem a volt férjed miatt tűnt el. Annak nem sok értelme lenne, hisz mindketten szinglik és neked is másik párod van.


Lehet valami egyéb gondja van, esetleg nem az ex férjeddel szűrte össze a levet, hanem a jelenlegi pároddal. Amin azért nem lepődnék meg a helyedben, hiszen az előző feleségét is csalta, és egy alig ismert nő miatt (te) el is vált roham léptekkel.

ápr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

#1/3: Őszintén bevallom, a szívem szakad meg, ha nem reagálsz a továbbiakban a 'szappanopera forgatókönyvemre', de majd csak kiheverem valahogyan.:)


Igen, úgy gondolom, hogy a hozzám tartozók 'körülöttem forognak', önként és dalolva, hiszen körülöttem akarnak forogni. És meglepő, de én meg körülöttük forgok, mert az a kényszerképzetünk, hogy nekünk 'együtt jó forogni'.


Arról viszont meg vagyok győződve hogy senki nem irigyli úgy egy az egyben az életemet, ahogyan én sem irigylem másokét 'csomagban'. De bizony vannak olyan 'életek' körülöttem, amelyeknek egy-egy szegmensét boldogan elfogadnám. És valószínűleg ezzel pont így vannak a körülöttem élők, pl. ez az exbarátnő is....

ápr. 29. 18:11
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
A volt férj hangolta ellened?
ápr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
#6: A jelenlegi párommal igen boldogan élünk, senki nem férne be a kapcsolatunkba harmadikként, sem nő, sem férfi. Technikailag sem jönne össze a dolog, de meg sem fordul egyikünk fejében sem. Mi mindketten hiszünk abban, hogy az ember csak akkor csal, ha oka van rá, és nem tud/nem akar kilépni. Őt viszont semmi nem kellene, hogy benne tartsa egy olyan kapcsolatban, ami mellett szeretőre van szüksége- ahogyan engem sem. Úgy rendeztük össze az életünket, hogy max egy hét alatt szét is lehessen szedni. Ezt mindketten így tartottuk logikusnak is és kényelmesnek is. Tehát nem lenne ok arra, hogy bármelyikünk is csaljon, ennél lényegesen egyszerűbb lenne szólnia, hogy csomagoljak, segít fuvarozni.
ápr. 29. 18:20
 10/29 anonim ***** válasza:
26%

Szetintem szégyelli hogy már kinjában más levetett ruhája után nyúl.


Amugy én is voltam hasonloban. En tesom exével jöttem össze de mert anyám kidobott és nem volt hol laknom es csak ő volt az egyetlen ember a földön aki segít. Ezt en tesomnak elmondtam. Azzal együtt hogy lehetetlen helyzetben vagyok mas választásom sincs. Bocsásson meg.


Tesom(akinek amugyis rég másik parja van) megértette elfogadta. Egy szót sem szólt ez miatt soha.

(Ha azt nézzük közvetve így tesom "mentett meg", hogy el tudjak indulni az Életbe a nullával, mivel az ő exe. És csak ez miatt ismerem. És mily erdekes hogy bajban valahogy senki nincs. Csak ő volt.

ápr. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!