Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lassan két éve csinálom a...

Lassan két éve csinálom a jogosítványt, azaz vezetek, nem sokára lejár a határidőm. Sajnos forgalmi vizsgára ez idő alatt nem küldött el az oktatóm, ebben az esetben mit lehet tenni? Idegenek, ismerősök szerint jól vezetek.

Figyelt kérdés

30 kötelező óraszámom rég megvan. Igazságtalanságnak érzem, mert az esélyt sem adják meg, hogy vizsgázni mehessek. Nagyon sok pénz és idő ráment már.

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. júl. 11. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tovább fizetni,ha nem enged vizsgára panaszt kell tenni, ehhez nincs joga.
2021. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ujra kell csinalni a KRESZ-t. Ez a szabály, illetve az hogy masik mit mondanak nem igazan számít ebben a helyzetben. Kerek perec mondd meg az oktatónak hogy írjon ki MOST vizsgára, mert lejár a 2 éved és legalabb egyszer próbáld meg. Ha meg nem sikerül megcsinálod a kreszt es mar tudod hogy ne ezt az oktatót válaszd.
2021. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem az oktatónak kell elküldenie, hanem neked kell jelezned, hogy akarsz menni... Az oktató nem tudja az ujjából kiszopni, hogy te mikor akarsz vizsgázni, vagy akarsz-e még pótórát venni...

Szólsz neki, hogy akarsz vizsgázni, ő intéz egy időpontot, és mehetsz vizsgára.

Azért azt halkan megkérdezném, hogy az ismerőseid honnan tudják, hogy hogyan vezetsz? Jogsi nélkül mászkálsz a kocsival??

2021. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sajnos csak az oktató írhat ki vizsgára, szóval én hiába jelzem.

Azt hozzáteszem, hogy már beszéltem az oktatómmal többször is, hogy mehessek vizsgázni. Próbáltam ráhatni. Szerinte, amíg nem hibátlan minden, addig nem mehetek. Igen ám, de az idő meg közben szorít. Ezzel ő is tisztában van. Tudja a határidőt. Jogsi nélkül nem vezetek. Sosem tettem. Fuvaroztam embereket, az oktatási időm alatt- oktatóm jelenlétében, és így mondták, hogy jól vezetek.

2021. júl. 11. 16:15
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerintem egy tanulónál, de még egy kezdő sofőrnél sincs olyan, hogy hibátlan minden. Picivel gyorsabban vagy lassabban megyek (5km/h-val már nagy hiba. Korai index szintén.. ez így nem fair.
2021. júl. 11. 16:22
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor oktatót/iskolát kell váltani. Olyan nincs, hogy minden feltétel adott, de az oktató nem enged vizsgázni... Nem ő dönti el, hanem te, ő csak legfeljebb tanácsot adhat.
2021. júl. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehúzásnak tűnik, amit az oktatód csinál és szőrszálhasogató kötekedésnek is helyenként..

Az lenne a legjobb, ha oktató vagy akár iskolát váltanál, bár ugye azzal is csak az időd fogy a 2 évből sajnos.

2021. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Misike21 válasza:
100%
A helyedben vagy oktatót vagy pedig iskolát váltanék mert ilyen nincs hogy nem ír ki vizsgára . Az oktatód szerintem a zsebét nézi / minnél több óraszám annál több guba …
2021. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Már váltottam oktatót és iskolát is egy évvel ezelőtt, most neccesebb lenne, mert szorít az idő sajnos.. egy hónapom maradt és úgy tudom pluszban kell két hét miután kiírtak vizsgára és mehetsz vizsgázni. Az érdekelne, hogy erre nincs-e valami jogi kiskapu? Elölről kezdeni mindent szívás, arról nem beszélve, hogy félmillióm ment rá eddig a jogsira. Időmről és energiámról nem beszélve....
2021. júl. 13. 11:39
 10/14 anonim válasza:
100%
Nálam úgy volt, hogy egy hónappal korábban kiírtak vizsgázni és még így is az volt a legközelebbi időpont. Sikertelen forgalmi vizsga után kell többnyire két hetet várni szóval húzz bele! :( Ebben az esetben legalább a lehetőséget biztosítania kéne, hogy megpróbáld hátha átmész.. Lehet, hogy ő még nem érez vizsgaképesnek ezért nem akar kiírni csak más pénzzével ne játsszon már..
2021. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!