Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet kezdeni azzal, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni azzal, hogy a párunk folyamatosan negatív?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt. Eleinte minden szuper volt, de fél éve gyűlöl mindent. Az életét, a munkahelyét, miközben nem változtat semmin. Új munkahelyet nem keres, mert máshol sem jobb. Én nagyon jól keresek, megtehetnénk, hogy itthon maradjon és beindítson egy vállalkozást, de azt sem akarja, mert szerinte én elfogult vagyok és neki nincs tehetsége semmihez (nagyon jól ír és rajzol). Én mindig azt mondom neki, hogy nem azt mondtam, hogy világklasszis, de piacképes a tehetsége.

Ő ezzel nem ért egyet, neki bosszantó és rendesen remeg az idegtől amikor ilyeneket mondok neki. Pedig én is vállalkozó vagyok és mindig magamat hozom fel példának, hogy tőlem ezerszer tehetségesebb emberek hevernek parlagon, de szorgalommal és kitartással meg lehet találni a piacát mindennek.

De rendszerint nem nyugszik amíg nem maradok csendben és el nem mondja, hogy az élete szar és kilátástalan és bosszantja, hogy én ilyen logikátlan vagyok - ilyenkor már üvölt és idiótának nevez. Nagyon szeretném valahogy kihúzni ebből, de nem tudom, mert nem hagyja.

Mit tudnék tenni még szerintetek? Igyekszem úgy támogatni ahogy csak tudom, de elutasító, dühös.


máj. 27. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom ráakarsz erőltetni olyat amit nem akar, és csak hajtogatod a magadét, azért ordított le.

Ha útálja a munkahelyét és nem változtat joga van szarul élni továbbra is, ha mindezt a problémát hazahozza neked és rajtad vezeti le, nem vagy köteles elviselni.

máj. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Idegesíti a munkája.

Idegesíti te is.


Ha se a munkahelye nem jó az embernek, se a magánélete, akkor k**úrvasz@r az élet.

máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Semmit. Csak megöli az ember lelkét.
máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Szakítani. Ha elutasítja a segítségedet, akkor lényegében lesz*r téged a kapcsolatban.
máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha nem vagyok köteles elviselni, akkor megkapom, hogy nekem ő csak akkor kell, amikor minden jó és nem tudom elviselni a rossz napjain.

Nem változtat rajta, minden javaslatomra ad egy újabb problémát és ha elfogytak az érvek, akkor jön az, hogy én mindent szarul látok és idegesítem, nincs megoldás, kilátástalanság van, hagyjam békén vagy hagyjam el, ha nem tudom elfogadni.

máj. 27. 14:30
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

5# Minden negatív ember ezzel védekezik, hogy bezzeg csak akkor kell ha minden happy.


Ez nem igaz! Ne hagyd magad manipulálni! Sajnos én is ilyen kapcsolatban voltam..


f

máj. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Jaj, annyi mindent írnék egyszerre, de nem tudom, honnan kezdjem.


Meg kell hallgatni empatikusan, hosszan és türelmesen. Ez egy nehéz biznisz. Kb úgy kell elképzelni, hogy amikor mondja a magáét, hogy minden munka fos, akkor ahelyett, hogy elkezdenéd győzködni, hogy téved, inkább átkeretezve visszatükrözöd: "nem hiszel benne, hogy jobban éreznéd magad máshol". Vagy ha elmondja, hogy semmi tehetsége, akkor lehet mondani, hogy "lezuhant az önbizalmad".


Ez nagyon furcsa játék először, de ha jól rátapintasz és jól keretezel, akkor egyszer csak megnyílik, és kimond majd olyan dolgokat, amitől neki is nagy a-ha pillanatai lehentek.

máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az önbizalmas dolgot mondtam neki, hogy rossz látni, hogy így elment az önbizalmad és nagyon szigorú vagy magaddal. Na, ez olaj a tűzre és ordít, hogy én idióta vagyok, ő reálisan látja a dolgokat és fejezzem be a hülyeségem, az önbizalma a helyén van, én vagyok idióta.
máj. 27. 14:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7# Súlyosabb esetekben nem működik. Értem mit mondasz, de van aki a végtelenségig hárít...
máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki ordít velem, hogy idióta vagyok, az mehet szépen haza az anyjához ordibálni.
máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!