Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi értelme az egésznek, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme az egésznek, miért érdemes élni?

Figyelt kérdés
Tudtok mondani valami biztatót? Csak mert már rohadtul elegem van, 19 vagyok de eddig az életemben nem sok jó történt és már piszkosul unom az egészet. Sokszor úgy érzem hogy már nem bírom tovább, ettől függetlenül kitartok és reménykedem h majd csak jobb lesz! A legrosszabb az hogy nincs senkim..
2010. nov. 17. 03:05
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Kicsit korán kezded a depisedést, nálam csak 23 évesen jött elő. Szerencsére az ilyesmi elmúlik, ha te is akarod és teszel is érte. A hangsúly az utóbbin van.
2010. nov. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

"Mi értelme az egésznek, miért érdemes élni?"


Ez két teljesen különböző kérdés.


1) A mi az értelme azt jelenti, hogy valaminek mi a célja. Pl. az az értelme annak, hogy felhúzod az ébresztőórát, hogy másnap ne késs el a munkából. Az az értelme a reggelizésnek, hogy ne legyél éhes. "Az egész"-nek nincs értelme, mert csak annak van értelme, ami valami mást szolgál. "Az egész" nem mást szolgál, mert mindent tartalmaz. Ha a kérdésed az élet értelmére vonatkozik, akkor a kérdés értelmetlen. Az életed mindaz, ami veled történik. Ennek nincs értelme, mert a te életed a te életedről szól, nem más célokat szolgál (kivéve, ha rabszolga vagy).


2) A miért érdemes élni már okosabb kérdés. A válasz az, hogy azért érdemes élni, mert az életben sok szép, jó, érdekes, izgalmas dolog van. Ezeket érdekes, izgalmas és élvezetes megtapasztalni. Ezért érdemes élni. Jó és izgalmas dolgok: zene, irodalom, festészet, építészet, fizika, kémia, régészet, matematika, biológia, történelem, nyelvészet, elektronika, informatika, repülés, hajózás, utazás, szerelem, család, ivás, evés, álmodozás, barátság, meg még ami kimaradt. Ezek miatt jó dolog élni.


"19 vagyok de eddig az életemben nem sok jó történt"


Vagy történt, csak nem akartad észrevenni, mert mindig, amikor történt veled valami jó, akkor nem figyeltél oda, hanem valami hülyeséggel kínoztad magad. Mondjuk élvezhetted volna a napfelkeltét vagy a friss levegőt, vagy olvashattál volna, vagy hallgathattál volna zenét, ehelyett azon kínoztad magad, hogy a szüleid csórók, vagy hogy mégmindignincscsajod miközben a Petinek már van, meg hogy a jegyeid rosszabbak, mint a Ferinek.


"A legrosszabb az hogy nincs senkim."


Még szüleid sincsenek, testvéred sincs? Barátaid sincsenek? Előfordul ilyesmi, de igen ritka, hogy valakinek SENKIJE sincs.


Amúgy az előbb felsoroltam, hogy mik a jó dolgok az életben. Ezek között ott van a család, a szerelem és a barátság is, de nehogy azt képzeld, hogy csak ezek vannak. Amúgy ha az életed érdekes és színes, azaz megtanulsz látni, hallani, érezni, meg egyáltalán, lazának lenni, boldognak lenni, akkor előbb utóbb lesz "valakid". Amíg azon nyűglődsz, hogy "nincs senkid", addig csak vesztegeted az idődet.

2010. nov. 17. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mire ezt végigolvasom, fejbe lövöm magam... :)

Ezek a téli hangulatzavarok tünetei. Nem depresszió, és tavasszal a hosszabb nappalok miatt majd jobb lesz. Várd ki, aztán ha mégsem, fordulj pszichiáterhez, majd kitalál neked valamit.

Velem is volt ilyen, nyugi. Lesz majd valakid, csak ne szomorkodj.

2010. nov. 17. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Talán ha éjjel aludnál ahelyett, hogy ülsz a gép előtt és az élet értelmén töprengsz...
2010. nov. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ne csak a rossz dolgokat vedd észre. és pasizz be akkor lesz valakid.
2010. nov. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ez egy nehéz dolog, én is éreztem így csak akkor 17-18 voltam. utána lett valakim, aki egy hónap után ott hagyott rendkívül csúnya módon, majd mégjobban a padlóra kerültem. mi a megoldás? mit tettem? hát átrendeztem a gondolataimat és elkezdtem keresni a szépet mindenben. barátokban, az emberekben, osztálytársakban, csoporttársakban, vagy egyszerűen a tanulásban, vagy kimentem, sétáltam satöbbi. és tényleg a tél miatt érzed ezt anniyra erősen, rám is így hat egyébként. tehát az élet értelme az, hogy mindenki valamiért van ittt...azért mert a szülei akarták, és azért mert feladatai vannak. a legfőbb feladata boldognak lenni. bár ze sokszor nagyon nehéz. de ha elkedesz mosolyogni, elkezded a dolgokban a szépet látni, akkor téged is szebbnek fognak látni az emberek és jobbnak, és egészebbnek. sokat kell gondolkodni, meg kell találnod magadat és büszkének kell lenned magadra azért aki vagy. írj naplót, az segít. miután én összeszedtem magam, rögtön lett két randim, majd neten megismertem egy srácot, akivel egymásba szerettünk nagyon hamar, találkoztunk és azóta (két és fél éve) járunk hatalmas boldogságban és szerelemben. és azt mondta, hogy az életszeretetem és az őszinte mosolyom ragadta meg:)


21 L

2010. nov. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt nagyon sürgősen felejtsd el, hogy azért nincs értelme az életednek, mert nincsen senki.

Azért olyan rossz az egyedüllét, mert nincsen mivel lefoglalnod magadat. Tanulj, művelődj, sportolj, okosodj, erősödj, találj valami elfoglaltságot, amit szívesen csinálsz, amihez kedved van. Ennyi.

2010. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
háh én 19 évesen még boldog voltam mert nem kellett melózni csak tanulni, mindenem meg volt ami egy diáklánynak kell és szórakozhattam anélkül hogy az adóra vagy másra kellett volna gondolni, szóval lehet hogy csak sivár az életed de nem szörnyű meg ha végképp úgy érzed hogy tönkrement az életed gondolj az iszap károsult családokra.A másik hogy nincs semmi ne nyafogj járj el társkereső helyekre randizz sokat és addig is állj le egy éjszakás csajokkal amíg lehet én pl 24 évesen találtam csak meg az első szerelmet szóval ami késik nem múlik
2010. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"azaz megtanulsz látni, hallani, érezni, meg egyáltalán, lazának lenni, boldognak lenni, akkor előbb utóbb lesz "valakid""

Hogy ez milyen igaz..Ez nagyon bölcs volt.

Csak azzal foglalkozz hogy jobban és jobban érezd magad, semmi mással. Szándékosan megteremted gondolataidat, mindig te döntöd el hogy mire gondolsz, választhatod a boldogságot. Ez egész egyszerűen annyit jelent ha rosszul érzed magad más gondolatot keresel, amitől jól érzed magad. Mivel érzéseink mindig a gondolatainktól függnek.


Ha ezt komolyan veszed, egyre magasabb és magasabb lesz a rezgésszinted (boldogabb leszel). Ekkor érdekes dolog fog történni.

Az életünkben létrejövő negatív eseményeket negatív érzelmek váltják ki. Míg a pozitív történéseket pozitív érzelmek hozzák létre.

(Ez mindenképpen így van, már csak azért is mert valóságot is saját belső "szemüvegünkön" keresztül látjuk).


Nem kell elhinned és nem is szükséges értened, miért működik ez így.. Ha a boldogságot követed egyre boldogabb leszel. A boldog érzelmi állapot pedig olyan eseményeket vonz magához amik hasonló boldogságot okozó élettapasztalatot jelentenek.

Ezt mindenki beláthatja. Ha nagyon depressziós vagy akkor nem vagy vicces, nem vagy jó társaság, taszítod az embereket, teljesítőképességed és hatékonyságod közelít a nullához. Ha boldog vagy akkor pedig pont fordítva.


A következő könyvet olvasd el párszor (csak 280 oldal, és megadja a képességet hogy legyen valakid:) ):

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
lány vagy vagy fiú? ha lány akkor itt vagyok én neked ha fiú akkor menj el csajozni
2010. nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!