Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám megakadályozni/v...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám megakadályozni/visszafogni azt, hogy bele szeressek valakibe?

Figyelt kérdés

Heti 1-szer találkozom egy sráccal, akivel nagyon jól elvagyunk, elég erős a vonzalom közöttünk, de vannak egyéb tényezők, ami miatt semmiképp se szeretném, ha beleszerelmesednék, mert rossz vége lenne..

Hogyan tudnám magamat visszafogni, hogy ne érezzek annyit iránta (most még nem érzem, hogy szerelmes vagyok, de félek, az idő előrehaladtával egyre többet érzek majd iránta)? Volt már valaki ilyen vagy hasonló helyzetben?


2010. nov. 28. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ezt akarod, akkor ne találkozz vele többet. Különben jó eséllyel bele fogsz szeretni.
2010. nov. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz beleszeretni,mert mondjuk nem lehet,akkor ne is kezdj bele az egészbe,mert tényleg nem lesz jó vége.Tapasztalat.
2010. nov. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van erről egy nagyon jó írás Popper Pétertől:

[link]


De a rád vonatkozó része:

Azt gondolom, hogy az ember öngerjesztő lény. Nagyon ritkán fordul elő – s legtöbbször csak a lektűrökben – a meglátni és megszeretni egy pillanat alatt. A gyatra szerzők ezt úgy szokták kifejezni, hogy „mintha villámcsapás futott volna át mindkettejükön.” Szép lenne, de legtöbbször nem igaz. Hanem az történik, hogy az ember vágyódni kezd a szerelemre. S szinte „kinyitja magát” egy remélt szenvedély előtt. Ezért a híres magyar író, Füst Milán egy apróhirdetést szeretett volna feladni: „Meglévő szenvedélyekhez tárgy kerestetik!”


Szóval szerintem ez, hogy nem szeretnéd, hogy szerelmes lennél, de mégis ettől félsz ez hülyeség. Szerintem inkább szeretnél szerelmes lenni, de vannak bizonyos tényezők, amik miatt nem belé kéne. Plusz ha tudat alatt szerelemre vágysz és napi kapcsolatban vagy egy olyan ráccal, akihez szexuálisan is vonzódsz, akkor előbb utóbb szerelmes leszel. Főleg, ha közben rá gondolsz, róla fantáziálsz és ezzel foglalkozol...

2010. nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezért találkozunk csak heti 1-szer maximum, mert ő sem akar túl sokat érezni irántam, úgy vettem észre, mintha az előző szerelmében csalódott volna és ettől fél, hogy ez mégegyszer bekövetkezik..


De ez a cikk nagyon jó, köszönöm, hogy belinkelted.

És tényleg igaz, amit benne írnak, hogy a szenvedély mindig erősebb az okos szónál. Ha ez nem így lenne, már rég megszakítottam volna a kapcsolatot vele.

2010. nov. 28. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor annyit tudsz tenni, hogy nem találkoztok annyiszor.

Különben valószínű beleszeretsz.

2010. nov. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
naaa?
2015. jan. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!