Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell lebecsülni azt, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell lebecsülni azt, ha rövid ideig tart valakinek a kapcsolata?

Figyelt kérdés
Sokan írják, hogy egy-két hónap az semmi...Könnyen el lehet felejteni, nem kell túldramatizálni a dolgot, mert szinte alig voltak együtt. Pedig az is szerelem! Szerintem nincs különbség aközött a szerelmi bánat között, ami fél éves kapcsolat miatt van, és aközött, ami két éves miatt. Nem időben kell ezt meghatározni, az érzés a fontos.
2010. dec. 3. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert ha többet vagytok együtt akkor jobban megszereted, lesz rengeteg közös dolgotok, egymáshoz alakítjátok magatokat, egymás élete részei és fontos pillérei lesztek.


1-2 hónap alatt ezek nem alakulnak ki.

2010. dec. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

de az 1-2 hónap akkor az 1ik félnek nem lehet akkora szerelem,ha szakítás lesz a vége.

és a hosszú kapcsolatok nem véletlenül olyan hosszúak

2010. dec. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem egy két hónap alatt is alakulhatnak ki nagyon erős érzelmek, és ugyanúgy fájdalamas utána. Attól mert nincs annyi emlék még ugyanolyan intenzív az érzés... Én például egy pár hónapos kapcsolatot nem tudok kiheverni már egy éve. Nem hiszem, hogy jobban fájna, ha tartott volna egy évig...
2010. dec. 3. 19:33
 4/6 kisnita ***** válasza:

Persze alakulhatnak ki néhány hónap is erős érzelmek ez nem vitás (főleg az olyan beállítottságú embereknél mint pl én) És az sem biztos, hogy azért szakad meg a kapcsolat ilyen korán mert az egyik félnek nem olyan erősek az érzései, számos más dolog is közbe jöhet, az élet nem úgy hoz dolgokat.

Nekem egy nagyon komoly érzelmes kapcsolatom szakadt meg néhány hónap után félreértések miatt és legfőképp azért mert még éretlenek voltunk, de a sráccal azóta is "bánjuk" hogy így alakult.

A hosszú kapcsolatokban ott a buktató, hogy a szerelem egyszer elmúlik és átalakul szeretetté, barátsággá és megszokássá. Mert örök szerelem nincs, aki azt mondja, hogy 6-8-10 vagy 50 év után is ugyanúgy egyfolytában érzi a "pillangókat a gyomrában" az hazudik. Olyan van, hogy egy hosszú kapcsolatban többször is szerelembe esik az ember mert a kezdeti nagy szerelem hatására később is lehetnek fellángolások, de közben szünetek vannak és ilyenkor van az amit már említettem a baráti szeretet, hogy szereted mint embert és szereted mert őt szoktad meg, vele vagy már x éve.

Jelenleg van egy 8 éves kapcsolatom és igen én sem vagyok egyfolytában szerelmes, ha a kezdeti nagy szerelem elmúlása után nem alakult volna ki a szoros kötelék ami még mindig együtt tart minket akkor kb egy év után vége szakadt volna a kapcsolatnak.

Akkor könnyebb lett volna szakítanom mint később vagy mint most mert akkor még nem volt annyira megszokott, hogy van ő nekem, most viszont már az. Úgyhogy szerintem erre gondol az aki azt mondja hogy egy rövid kapcsolatból könnyebb kilépni és könnyebb tovább lépni.

2010. dec. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 2 hónapos "kapcsolatom" után nagyobb szerelmi bánatom volt, mint a 7 és fél hónapos után. Teljesen kész voltam. Nagyon szerettem azt a srácot, még évekig bármikor összejöttem volna vele, ha akarta volna. (akkor 17 éves voltam, most 22). Utána majdnem egy hónapig alig bírtam aludni, nem tudtam enni, hányingerem volt, sírógörcseim, stb. (De azért valahol elfogadtam a dolgot, mert sose zaklattam azzal, hogy jöjjünk össze megint. Nem is kerestem.)

Szóval valahol igazat kell adnom a kérdezőnek. Van olyan, hogy egy rövid kapcsolat sokkal jobban megviseli az embert, mint egy hosszú.

2010. dec. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kisnita ***** válasza:

Igen talán azért is mert úgy érzed túl hamar lett vége és benned vannak a kérdőjelek, hogy mi lett volna ha...

Na most én is ilyenen gondolkodtam, de rájöttem, hogy ha az életem egyes pontjai "jobbak" lennének mint most akkor sem lennék boldogabb mint most. Vagyis valami ilyesmi.

(na ezt most úgy sikerült megfogalmazni, hogy rajtam kívül senki nem érti...XD) Fantasztikusan este van már nekem ilyenekhez :D

2010. dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!