Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert nehez megnyilnia es oszintenek lennie a ferfinek?

Figyelt kérdés

A ferfiak hidegfejjel tudnak gondolkodni. Miert nem nyilnak meg jobban a nok elott? Felnek tolunk? Hogy sebezhetove valnak? Vagy csak imponalni akarnak, hogy ok az erosek? Miert gondoljak azt, hogy a nok ki akarjak oket tulajdonitani? Hisznek az igazi oszinte kapcsolatban?

Az erzelmek kifejezese miert nem megy egyes ferfiaknak?(mit jeleny ez: nem bizik, nem szeret, nincs hozza kedve?


A ferfi is szenved emiatt????


2010. dec. 7. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi van, sok csalódás ért?:)
2010. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

NEm, csak neha a pasik annyira szegyellosek az erzelmeikkal kapcsolatban.Miert??

Egyebkent imadnivaloak:)

2010. dec. 7. 10:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Én például félek a sebezhetőségem miatt és azért, hogy a barátnőm megutál, ha kiderülne, hogy nem vagyok tökéletes neki. Pedig annyira szeretem őt. :(
2010. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem eddig mindig azt mondták, hogy túl hamar megnyílok, túl őszinte vagyok...


de tudom, hogy ez férfinál ritka, nem is biztos hogy túl jó, már a hamar megnyílás, az őszinteség meg sajnos, ritka mindkettő nemnél, igaz férfinál még inkább sokszor.

2010. dec. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, istenem. Kis utánagondolással kikövetkeztethetné bárki, de azért elmagyarázom. Jó, akkor dőlj hátra, helyezd magad kényelembe, eljött a mese ideje:



Bizonyára tudod, hogy mindent az őskorból hoztunk. Két fajta ember volt: a férfiak vadásztak, a nők otthon maradtak, őrizték a fészket, vigyáztak a gyerekekre.(ennek a nyomai ma is élnek).

A nők otthon voltak, egymással beszéltek, kialakultak a kézügyességet igénylő munkák, a főzés, ez az ő szerepkörük volt. Mivel állandóan otthon voltak, ezért társasági életet kellett élniük, tehátkommunikáltak egymással. Ennek eredményeképp kialakult a nők fejlett kommunikációs rendszere: 5 hangszínt használnak, jobb a fülük, hamarabb tanulnak nyelveket, egy kislány hamarabb kezd el beszélni, az agyukban több a beszédközpont, ismerik és használják az indirekt beszédet (ha egy nő megkérdezi, hogy nem fázol-e, valójában ő akarja, hogy becsukd az ablakot, nem a te állapotodról érdeklődik. A férfiak nem értik az ilyen utalásokat, ezért sokszor emiatt is bunkónak tartják őket.), jóval több szót használnak naponta és beszéd által gondolkodnak. Nem véletlenül több a női tolmács. Ezenkívül jobban "olvasnak a sorok között", hamarabb észreveszik mások érzéseit, jobban ki tudják szúrni a gyakorlatlan hazudozót. Jobb az érzékük a gyerekekhez. A nők a közösség barlangjában/fészkében egyenlő berendezkedést alakítottak ki.


És most nézzük a férfiakat! Elmentek vadászni. Ehhez kellett: 1. jobb izomzat, 2. jobb térbeli képességek (térlátás, térhallás, célzási képesség, stb. A jobb térbeli képességek miatt könnyebb a férfiaknak tolatva parkolni.), 3. tesztoszteron. Ha belegondolsz, gyakorlatilag minden sport a 19. században alakult ki, ugyanis ez volt az az időszak, amikor a férfiaknak többé nem kellett fizikai munkát végeziük, és remekül le lehet vezetni a tesztoszteront és lehet használni a térbeli képességeket, a szervezőképességet, a falkaösztönt olyan értelmes játékoknál, mint pl. a foci. Alá-fölérendeltségi sorrendet alakítottak ki, hierarchiát (később: királyok, hercegek, diktátorok, parancsnokok, keresztapák, miniszterek stb.), ahol a legtöbb tesztoszteronnal rendelkező volt legfelül. Kialakult a "csapatérzés", a falkaösztön. Nem kellettek jó kommunikációs képességek (3 hangszín, indirekt beszéd hiánya: a férfiak számára a beszéd a tényközlés eszköze, nem kapcsolattartásé), ezzel szemben kialakult az állathangok utánzása (bizonyára találkoztál már olyannal, aki jól tudott állathangokat utánozni. Valószínűleg férfi volt), kellett viszont az, hogy a férfi mindig erősnek tudjon tűnni, hiszen ha valaki gyengének látja, már nem ő a csapat feje, és halálra van ítélve vadászat szempontjából.



És ezzel elérkeztünk a válaszhoz (bocs a hosszú felvezetésért. Én a férfi és a nők közti evolúciós különbségeket és ennek mai hatásait kötelező oktatási anyaggá tenném az iskolában). Ugyanis te mitől tartasz férfinak egy férfit? Mitől lesz James Bondból James Bond? 1. Sose panaszkodik, 2. magabiztos, 3. nem mutatja ki a gyengeségeit. Egy férfitársaságban a férfi/fiú, aki érzékeny, halálra van ítélve. Nem engedhetik meg maguknak azt a luxust, hogy kimutassá az érzelmeiket. Egy férfi nem lehet gyenge. Ha már valaki ott tart, akkor az életben elég nagy szarban van. Gondolj bele: repülőszerencsétlenség történt, egy család maradt életben, egy férfi, a felesége és a gyerekeik. Mennek a dzsungelben, elég rosszul áll a szénájuk. Megkérdezi este a férfit a nő: "-Drágám, ugy minden rendben lesz, ugy nem falnak fel minket a vadállatok, ugye meg tudod oldani a helyzetet?-". Mire a férfi elkezd bőgni:"-Nem, nem tudom megoldani, csak egy csődtömeg vagyok, nagyon félek, pont úgy, mint te meg a gyerekek, fogalmam sincs, merre kell menni és hogy kell menedéket építeni, gyenge vagyok és félek. Nem tudom, mit tegyek, segíts!-".

Ugye milyen idiótűn hangzik? Akkor is igent mondana a férfi, ha tudná, hogy 50 éhes tigris van körülöttük.



Fú, nem volt ezt semmi leírni. Remélem így már mindent értesz. Minden, ami a mai világban folyik, ezeknek az ösztönöknek az eredménye. Szerintem az emberiség túlértékeli magát. Még mindig állatok vagyunk.


Egyébként igen, a férfi is szenved. De egy férfi valószínűleg csak valahol az öngyilkosság határán vallaná be ezeket. Egyedül kell neki megoldani a dolgokat. De általában az emberek a párjuk felé kimutatják az érzéseiket.


"a nok ki akarjak oket tulajdonitani?"

Elnézést, hogy kötekszem, de nem inkább kisajátítani?:D

2010. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az evolucios sztorit ismerem, konkret hozzaszolasokra lennek kivancsi, de koszi szepen..Igen, neha felreirok:)

Ezek szerint minden ok? Tegyek ugy mintha minden ok lenne? Egyebkent en elfogadom ot igy is, marmint a baratom, csak az erdekelne, hogy vajon jo e az neki ha en ezt elfogadom..vagy inkabb probaljam ot osztonozni, igy nagyobb biztonsagban erzene magat. Vagy akkor most mit is akarnak a ferfiak? Szeretnek neki tobbet adni, bizalmat, stb de szuksege van ra? Vagy inkabb hagyjam, hogy egyedul nyiljon meg elottem? Nem akarok ezen problemazni, csak neha felmerul bennem a kerdes, hogy vajon en jol e csinalom a dolgom.

Szivesen belefektetnek akar tobbet is a kapcsolatba ha igeny van ra:)

2010. dec. 7. 12:26
 7/8 A kérdező kommentje:

11,20 hozzaszolonak: Nagyon ari vagy, remelem azert valamilye modon kifejezed a lanynak a szereteted:)

oleles,bok (ha sikerul:)))

2010. dec. 7. 12:30
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdéseidre válaszolva(legalábbis saját magamból kiindulva):

-Minek?

-Nem.

-Nem akarunk sebezhetővé válni,de nem egyenlő a félelemmel.

-Nem,kivéve ha nem a férfi az erősebb.

-Nem gondoljuk,így van.

-Nem.

-Hát mert csak.

20/F

2010. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!