Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meg vagyok hívva a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg vagyok hívva a barátom családjának karácsonyi vacsorájára. Nagyon félek! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

3 hónapja járok a barátommal. Mindjárt itt van karácsony, és karácsony másnapjára elhívott vacsorára a nagyszüleihez. Ott lesznek a szülei, a nagyszülei, és a tesója. Mivel én innen még csak az öccsét ismerem - aki ráadásul nem szeret, mert a barátom miattam szokott át a jó életre (előttem züllött életet élt,bulizott,füvezett,stb). Szóval "hirtelen beledob a hidegvízzel teli kútba". Ráadásul az egész családja iszákos - a barátom is ezért züllött el, de már leszokott a káros dolgokról, és a szülei se bírnak, pedig még nem is láttak - mert állítólag túl sokat van nálam, és csak velem foglalkozik.:( Iszonyatosan félek! Úgy gondoltam, sütit viszek, barátom azt mondta, hogy nem kell, de mindenképpen szeretnék, és fogok is. A másik az, hogy mondta a barátom, h a nagymamája mondta neki, hogy ott aludhatunk aznap este náluk, kapunk egy külön szobát.:D A barátommal megegyeztünk, hogy még pár hónapig nem lesz semmi, szóval nem kell ilyenre gondolni, csak azt tartom ijesztőnek, hogy most leszek ott náluk először, és már rögtön aludjak is ott.:S Ráadásul valószínűleg pont akkor lesz meg (bár még nem biztos). Most azt mondtam a barátomnak, hogy az ott alvást még átgondolom, a meghívást pedig nem utasítottam vissza. Nagyon félek!! Segítsetek! Valami tapasztalat?? Hogy viselkedjek egyáltalán?? Én egyáltalán nem iszok alkoholt, max egy pohár pezsgő, de mondta barátom, h nem is hagyná, h többet itassanak velem, szóval ezzel nem lesz baj, de félek, hogy mivel majdnem az egész családja utál...esetleg lesznek beszólásaik, én pedig azokat nem bírom elviselni, félek, hogy elsírom magam, mert nagyon érzékeny vagyok, és az nagyon ciki lenne.:S:S Mit csináljak?? Nagyon izgulok, pedig még van több mint egy hét.

18/L


2010. dec. 14. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

nyugi

jópofi,kibirod

még a végén kiderül,h elviselhetőek

2010. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Figy. Sztem kicsit 'túlizgulod' a dolgokat. Azért m az öccsének nem vagy szimpi, attól még a szüleinek lehet h az leszel (pl. nálunk is úgy van, aki anyámnak milyen rendes ember v valami, az nekem tiszta tróger :P ). Azt a pohár pezsgőt azért ajánlatos meginni előtte...
2010. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja, valamit én is innék a helyedben,hogy lazuljak kicsit. Egy pohár pezsibe nem halsz bele. De szerintem is csak most van benned félelem, ott már semmi bajod nem lesz! A beszólásokkal ne foglalkozz, gondolj arra, hogy a te családod melletted áll, és sokkal tisztességesebbek vagytok, mint Ők. Ez a tudat szerintem lenyugtat azért.
2010. dec. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Több dolog nem tiszta. Először is, ha ennyire utál mindenki a családból, akkor a barátod miért hívott meg egy ilyen, általában inkább szoros, családi vacsorára? Másodszor a téged utáló család miért ajánlotta fel, hogy még ott is aludhatsz? Ha én utálok valakit, esetleg elviselem a jelenlétét, ha egy hozzám közelálló szereti, de nem teszek ilyen ajánlatokat.

Harmadszor: még ha mindenki iszik is a családban, attól neked miért kéne innod, ha nem szereted az alkoholt? Gondolom lesz üdítő is, nem halsz szomjan. Ha meg valaki meg akar itatni valamivel, nem fogja tölcséren lecsorgatni a torkodon, legfeljebb visszautasítod, ha meg erősködik, és kitölti, nem iszod meg. Akinek nem tetszik, nem tetszik.

Én a helyedben, ennyi idős ismeretség után, maximum a vacsora idejére maradnék ott. Ha másképp nem megy, mentsd ki magad valami indokkal, készülj fel előre!

Ha meg beszólogatnak, próbáld meg lerázni magadról. Tudom, nehéz, de muszáj!

2010. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az öccse, meg a szülei utálnak. A vacsora a nagyszüleinél lesz, és a nagyszülők hívtak meg, ők ajánlották fel azt is, hogy ott aludhatok.

Azt az egy pohár pezsgőt megiszom persze, koccintani azért illik valamivel.:)

2010. dec. 14. 19:22
 6/6 anonim ***** válasza:
aranyos vagy :)
2010. dec. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!