Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valahol elszállt a házasságom....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valahol elszállt a házasságom. Nem igazságtételre, hanem tanácsra van szükségem. Hogyan hozzam rendbe?

Figyelt kérdés
Feleségemmel 3 éve vagyunk házasok, de már hét éve vagyunk együtt. A főiskola óta (2004) nem tudott, vagy nem akart elhelyezkedni. Én sem kerestem túl jól soha, így elég rossz az anyagi helyzetünk. De azért van saját (hiteles) házunk, van egy 1.5 hónapos kisfiunk, tehát családnak is mondható. A munkám miatt külföldr kellett mennem fél évre, de ez csak egyszeri alkalom volt. A gond az, hogy a terhesség utolsó harmadában kellett elutaznom, és csak februárban érek haza. Mint már írtam, anyagi okokból muszály voltam kimenni, mert különben a hitelek elvittek volna mindent néhány hónapon belül. Az elmúlt hét év alatt próbáltam boldoggá tenni, mindent megadni neki. Azért néha (tényleg nem piszkálva) szóltam neki, hogy vannak dolgok, amin válltoztatnia kéne, vállaljon munkát. Arra hivatkozott, hogy nem azért tanúlt 20 évet, hogy bábmit elvállaljon, szakmában meg nem talál semmit. Beletörődtem, csak néha tettem szóvá. Vállaltam több munkát és végül kijöttem külföldre is. De ha valahogyan pótolni akartam a kiesett pénzt, ami mindenkinek időbe, és energiába kerül, legtöbbször azt kaptam a fejemhez, hogy túl anyagias vagyok, nem is szeretem igazán. Egyszerűen nem képes tudomást venni arról, hogy teljes anyagi csődbe kerültünk. Az a legfőbb baja, hogy nem érzi azt, hogy érzelmileg mellette állok. Én ma is szeretem nagyon, de már nem bírom, hogy csak az érzelmekkel van elfoglalva és nem vállal partnerséget az evilági gondok megoldásában. Ma ő is elismerte, hogy nagyon komoly vállságba kerültünk, amiből lehet, hogy nincs kiút. De most is az érzelmi oldallal jön és engem hibáztat lényegében mindenért. Ha van valakinek ötlete, kérem, ossza meg velem. Nem akarok vállást, de egyre közelebb kerülünk hozzá. Előre is köszönöm.
2009. jan. 31. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le és beszélj a fejével, a nők ebben nagyon jók.

De a legjobb mégis az lenne:

Kisszívem, menj és vállalj munkát, különben holnap nem lesz miből bevásárolnod. Igenis meg kell mondani neki, ott kell megragadni őt, ahol legjobban érinti: nincs ruha, fodrász, konditerem, kimenő, mert nincs pénz.

Te tedd meg a tőled telhetőt, segíts be a gyerekgondozásba, mondd neki sokszor, hogy szereted.

Ha ezekután nem tesz meg mindent azért, hogy munkát találjon, akkor ...nos akkor komoly bajok vannak vele, és nem veled.

Komolyan, őszintén kell vele beszélned, legalább arra beszéld rá, hogy ideiglenesen vállaljon valamit. Ha engem a férje megkérne, én bármilyen alantas munkát elvállalnék, hisz a család van veszélyben.

Tudatosítanod kell benne, hogy ez így nem mehet tovább.

2009. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Szerintem neked van igazad, elég nehéz lehet a feleségeddel. Teljes mértékben a te oldaladon állok (pedig nő vagyok!).

Meg kellene értenie, hogy nem csinálhatsz mindent te, neki is be kéne segítenie a pénzkeresésbe. Habár gondolom otthon is van munkája, plusz ott a gyerek.

De akkor ne legyen egy szava sem.


Szerintem azért nem jutsz vele semerre, mert nem érti meg amit mondasz, csak elbeszéltek egymás mellett.

Éppen azért vállaltál külföldi munkát is, hogy meg tudj neki adni mindent ne kelljen nélkülöznie, hogy neki jó legyen stb. Ezzel is kimutatod, hogy szereted, fontos neked.


Talán az segíthetne még ha félreteszed most a problémádat vele, és szépen leülsz kedvesen beszélgetni és őszintén elmondod neki mennyire szereted stb. ahogy itt is leírtad. Hátha akkor megértené már és nem lenne hiányérzete a későbbiekben.

Aztán vállaljon ő is munkát, amint a gyerektől tud menni dolgozni. Ha nem is álommunka legalább próbálja ki, ha tényleg szörnyű lesz max otthagyja. Szerintem kissé el van kényeztetve a feleséged. De lehet megvan rá az oka, mutasd ki neki jobban, hogy szereted és kérdezd meg mi a baja igazából.

2009. jan. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha leültök beszélgetni, semmiképp ne ezzel kezdj, amit az első válaszoló ír, mert akkor felesleges - hiszen megintcsak azt fogja érteni belőle, hogy csak a pénzzel foglalkozol megint.

Azt tudatosítsd benne helyette, hogy _szereted_, és szereted a gyerekedet, és nagyon vágysz rá, hogy többet lehess velük, de ehhez segítenie kell. Értesd meg vele, hogy egy jó kompromisszummal egyből megoldódna a helyzet - ő is dolgozna valamit, és akkor neked kevesebbet kellene melózni, _többet lehetnél velük_

Mindenképp azt hangsúlyozd, hogy fontosak neked, értük teszed, amit teszel, mert egy nőnek nem elég az, hogy te úgy gondolod, hogy tudja, hogy szereted, hanem mindig ki kell mondani, mert hiába gondolod, hogy ez egyértelmű - nem az!

sok szerencsét, ez a kapcsolat szerintem még megmenthető, csak azért távolodott el tőled, mert nem érezte, hogy szereted

2009. jan. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

A nő részéről eléggé sznob hozzáállás h nem vállal el nem tom milyen munkát, mikor eleve mindenhonna küldik el az embert, te meg kidolgozod a beled.

Igen, lehet szeretetteljesen is lehet csinálni, de mi van ha ez is csak kizsákmányoláshoz fog vezetni.

Ha olyan okos nő, akkor mondd neki, vegye elő a logikáját, hagyja a fenébe az érzelmi játszmát, biztos tanulta pszichológiából mi az, szóval gondolkodjon és álljon a sarkára.

nyisd fel a szemét h vannak elvárásaid, mert ha ő nem tesz semmit a házasságba, csak a panaszkodást és a lustálkodást, akkor ő nem jó feleség.

meg kell vele értetni h a jó feleség nem ilyen.

komolyan.

drasztikusnak kell lenni.

2009. febr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!