Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bizonyos személy (ek) miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bizonyos személy (ek) miatt érzett féltékenységnek mennyi alapja van szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi vaaan????????????
2011. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem általánosságban féltékenykedik valaki, hanem konkrét személyre féltékeny. Tehát nem a féltékeny természetéből, személyiségéből fakad az egész.
2011. jan. 20. 15:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul ilyen, de a legtöb esetben ez nem annak a személynek a hibája, aki miatt féltékenykednek, hanem a féltékenykedő kisebbségi komplexusa miatt van. Tehát általában a féltékenykedőnek önbizalomhiánya van, vagy konkrét személy esetében azt a személyt érzi valamilyen szempontból jobbnak (szebbnek, okosabbnak, szexibbnek, vagányabbnak, függetlenebbnek, vonzóbbnak...stb), mint magát.

Önmagában a féltékenykedésnek alapja vagy értelme nem lehet, mivel ha valakit nem csal meg a párja, akkor csak tönkreteszi vele a kapcsolatot, ha meg megcsalja, akkor meg csak azt éri el, hogy a hisztijei miatt még csúnyább lesz a szakítás...

2011. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De mi van, ha a sok hasonlóan előnyös tulajdonságokkal rendelkező közül mondjuk pont azt az egyet pécézi ki magának, és azzal nyaggatja a párját állandóan?
2011. jan. 20. 16:26
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondom, sztem mindig azzal van a probléma, aki féltékeny, mindegy kire. Aki féltékeny, annak magával van baja. Tehát ha téged nyaggat a "párod" (párja a cipőnek van amúgy), akkor le kell ülni vele beszélgetni és rájönni, hogy neki mi a baja magával, mi miatt nincs önbizalma...
2011. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Te azt meg sem engeded, hogy valaki ne alaptalanul legyen féltékeny?! Ha CSAK 1-1 konkrét emberre (nem cipőre:)féltékeny vki, nem a fél ellenkező nemű világra, akkor abban már lehet valami, nem?
2011. jan. 20. 22:15
 7/13 anonim ***** válasza:

Én megengedem, nekem tökmindegy, hogy te kire és miért vagy féltékeny, csak leírtam a véleményemet :)

De a féltékenység sztem alapból egy destruktív érzés, kb olyan, mint az irígység, szóval ha én lennék a jóisten (:D), akkor valóban nem engedném, mert csak kárt okoz, főleg az ember magának. Neked kell kitalálnod, hogy miért vagy arra az emberre féltékeny, de önmagában a féltékenységnek azért nincs értelme, mert ha alaptalan, tehát nem csal meg a párod (cipő :D), akkor csak a kapcsolatodat rontod meg vele, na meg feleslegesen idegeskedsz, ha meg van alapja, akkor meg nem féltékenykedni kell, hanem megbeszélni, hogy miért is csal meg és ezt mégis hogy gondolja, és ha úgy adódik elengedni az illetőt. De ugye a féltékenység egyik esetben se vezet jóra.

2011. jan. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írsz amúgy! No de, ha nem alaptalan, azt hogyan tudod meg ugye? :)
2011. jan. 21. 01:58
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a féltékenységnek is vannak típusai/fokozatai. Teljesen megérthető dolog, h ha a partnered elmegy nélküled bulizni esetleg akkor féltékeny vagy, hogy mit csinálhat, kivel stb. De a lényeg, hogy megbízol benne, és ha nem veszel észre rajta semmit ami miatt gyanakodhatsz akkor megnyugszol, és nem szekálod vele, stb. De ha mégis rá akarsz kérdezni akkor csak nyugodtan, jól megfogalmazott kérdésekkel, mert egy idegesen tett rosszul megfogalmazott kérdés csak ingerültté teszi a másik felet is, és nem lehet rendesen megbeszélni. A másik véglet ami a beteges féltékenykedés, ami teljesen alaptalan, és mindig szekálod, hogy mit csinált, hogyan, ha valaki illetőről hallasz, hogy beszélt vele, buliztak, stb, akkor máris azzal szekálod, és ebből csak vita van. Nekem utóbbiból van tapasztalatom: kb 50 kilóméterre tanulok felsőoktatásban menyasszonyomtól, 4-5nap kollégium, 2-3 nap otthon, és ha elmegyek bulizni akkor egy bizonyos személy miatt mindig hisztizik, de már leültünk beszélgetni, hogy teljesen alaptalan, és már kezd megoldódni a helyzet.

Szóval ha nem hagy nyugodni a féltékenységed, akkor nyugodtan jól meg fogalmazott kérdésekkel le kell ülni, és megbeszélni a partnerrel.

Remélem tudtam segíteni.

2011. jan. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

önbizalomhiány

rossz tapasztalatok

megbízható pasit kell keresni, aki tényleg tudna szeretni

2011. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!