Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek ha ilyen drasztik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ha ilyen drasztikus választásra kényszerülnétek? És én mit tudok tenni? Helyemben mit tennétek?

Figyelt kérdés

A szitu az hogy a szüleim kifejezetten a párkapcsolatom ellen vannak.A barátom tanul még főiskolán és mellette dolgozik is, én "csak" tanulok.Az ő anyagi és családi háttere meglehetősen szegényes mondhatni nincs is(most ebbe nem mennék bele a lényeg hogy 0 támogatást kap a szüleitől az iskolát is úgy tudja járni hogy saját magát tartja fenn, kollégiumot is önerőből magyarán mindent).Szüleim nagyon a kapcsolatunk ellen vannak e miatt,ők is tudják hogy nem tehet róla,de ennek ellenére is(főleg apám).Mostanában e miatt egy kicsit a kapcsolatunk is megromlott a pátrommal.Választásra vagyok konkrétan kényszerítve a párom és a családom között.

Nagyon tanácstalan vagyok,mit tegyek?

Valaki valami tippet légyszi.Esetleg valakinek hasonló helyzet?Hogyan kezelte?


2011. jan. 26. 15:35
 1/10 anonim válasza:
Szerintem alapból nem lenne szabad ettől függővé tenni azt, hogy a szülők ellenzik-e vagy sem a kapcsolatot. Mert ha tényleg nekik CSAK az a bajuk, hogy szegényes a családi háttere, akkor ez nagyon gonosz és rossz érv. Egy olyan ember, aki mindent saját erőből ér el, az tudja, milyen harcolni és küzdeni. Én nem nagyon hallanám meg ez esetben a szüleim véleményét, mert igaz ők a szüleid, de ha tényleg szeretnek el kell fogadniuk hogy nem egy milliomossal jársz. És ha ez tényleg annyira szúrja a szemüket, akkor ne haragudj, de a szüleiddel valami nagy gáz lehet :/
2011. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A jelenlegi éra sajnos a vadmaterializmusról és az anyagiakról szól, az emberi nem elkorcsosult.
2011. jan. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lily Aldrin ***** válasza:

Szüleid csak aggódnak, mert lehet azt szeretnék hogy olyan párt válassz aki jobban áll anyagilag:)

Bár sztem ez elég régimódi hozzáállás:)

Értesd meg a szüleiddel, hogy neked ő kell, és mondd el nekik hogy nagyon hajt mindenért, csinálja a sulit sé melót, így tekintve elég megbízhatónak tűnik:) mert megtehetné, hogy nem érdekli, nem tanul...

A húgomnak van olyan pasija aki sokkal rosszabbul áll anyagilag, ebből sosem volt baj, abból viszont igen hogy a pasi egy munkakerülő csaló féreg:)

2011. jan. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy távkapcsolatban élünk a párommal, mondhatni az ország másik felében.De evvel nincs nagy baj 1-2-3 hetente tudunk 3 napra találkozni(+msn minden nap).Csak azért fontos mert ez nehezíti a helyzetet.Tehát most ha továbbra is vele maradok akkor a szüleim őt és engem is bántani fognak,ha nem akkor ő és én is szenvedünk.
2011. jan. 26. 15:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az internetezést el lehet titkolni, és kitalálni havi 2-3 ürügyet az utazásra.
2011. jan. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Vagy heti 3-4-et.
2011. jan. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én egyértelműen a páromat választanám.

Ha a szüleim nem tudják elfogadni, hogy őt szeretem, akkor sajnálom őket. Nem hagynám, hogy a boldogságom útjába álljanak, ha igazán szeretnek meg kell érteniük. (Ha más gond lenne a pároddal, olyasmi amiért tényleg hibás más lenne a helyzet). Később majd talán bocsánatot is kérnének a szülők.

Nem az a világ van már hogy a szülők döntik el, kihez menj hozzá. Ha ennyire nem tudják elfogadni, és inkább elveszítenek téged is minthogy kicsit is toleránsak legyenek és adjanak egy esélyt a párodnak, akkor ez már csak az ő bajuk.

2011. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én is a páromat választanám. egy olyan embernek szerintem minden tisztelet kijár aki suli mellett teljesen önerőből ilyen fiatalon eltartja magát úgy h semmi támogatást nem kap. szüleidet emiatt sem tudom érteni, éppen hogy jobban kellene értékelniük hogy ilyen rendes emberrel vagy, nem pedig olyannal amilyet írt egy másik h csalással oldja meg az anyagi gondjait.
2011. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a szüleidnek örülniük kellene, hogy ilyen talpraesett és szorgalmas pasit találtál magadnak, aki még szülői támogatás nélkül is kitart a céljai mellett, és saját magának teremti meg a lehetőségeit!!! Baromi kemény dolog főiskola mellett dolgozni, ezt inkább értékelniük kellene, nem pedig problémát csinálni belőle! Jobb lenne szerintük melléd egy "szarjankó" akit anyuka-apuka pénzel, és nem tanul meg dolgozni?? Erről kérdezd meg a szüleidet! És tarts ki a párod mellett, mert MEGÉRDEMLI! Sok sikert nektek ;)
2011. jan. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat,nagyon jól esett és megkönnyebbülés, hogy nem csak egyedül gondolom így.
2011. jan. 28. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!