Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fű vagy én? Kényszerítsem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fű vagy én? Kényszerítsem választásra a barátomat?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja vagyok együtt a barátommal. Imádjuk egymást. Már az elején tudtam, hogy füvezik (elvileg gyenge fajta füvet szív, de nekem a fű az fű), eddig nem is zavart, talán egy kicsit. Most viszont egyre gyakrabban hallom tőle, hogy fújt, és elkezdett idegesíteni... félek, hogy egyre jobban függő lesz, és szeretnék valamit tenni ellene, mert hosszú távra tervezzük a kapcsolatunkat. A bnőm azt javasolta, hogy kényszerítsem választásra: a fű, vagy én? Szerintetek ez jó ötlet?? Azt semmiképp sem szeretném, hogy eltitkolja előlem, ha füvezik, de le szeretném állítani. Ő élvezi, ezért nem akarja abbahagyni - már mondtam neki párszor, hogy nem tetszik ez nekem... Attól is félek, hogy a legjobb barátai megutálnak, mert velük füvezik, ők vitték bele, és tudom hogy nem örülnének neki, ha a barátom abbahagyná...nem lenne bajtársuk. Azt tudom, hogy a barátom változni akar, mert ő zülött társaságba tartozik, én meg a jó társaságba. Már visszavett a cigivel meg az alkohollal, bulikkal is, de a fűvel nem pedig az zavar a legjobban. Mit csináljak?

17/L


2010. okt. 27. 18:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Te semmit nem tudsz ezzel kezdeni...Fiatal bohém koromba én is ilyen voltam
2010. okt. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

B@szki ahoz elég jónak kell lenned h téged válasszon!

Am nem tudsz mit tenni,m úgyis azt mondja h téged választ, aztán meg sunyiba szívja a füvet...

2010. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 bp1985 ***** válasza:
100%

Be kell fenyíteni:) Megmondod, hogy ha még1x csinálja, mész a rendőrségre.


Viccet félretéve. Magyarázd el neki, hogy csak tönkreteszi a szervezetét, elbutul, tönkremegy a memóriája (mind rövid, mind hosszútávú). Nem lesz attól nagyobb gyerek, hogy iszik, meg cigizik, meg drogozik. Tökmind1 milyet szív, drog az drog. Ráadásul ha valami piszkos sz@rt vesz, abba még simán bele is halhat. Hány éves amúgy? Szülei tudják?

2010. okt. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A mostani párom is ezért hagyta el az előző barátját. Füvezett, felelőtlen volt, nem lehetett rá számítani, nem nőtt fel. Én meg jól jártam. Az élet kegyetlen...
2010. okt. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Én is aktív füves voltam és bnőm is ugyan ezt kérdezte tőlem és őt választottam. Am meg azt felejtsd el h rászokik mer ez diplomás marhaság nincs benne nikotin meg semmi olyan amiért rá lehetne szokni nemtom kitől halottad... mellesleg nem károsít jobban mint sima 5 szál cigi kivéve ha aktív (ahogy vmeik előttem szóló is írta ) elbutul memóriazavar fogas sárgulnak stb
2010. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ismerek egy embert, aki a csajt válaszototta, és leszokott a fűről, pedig elég aktívan csinálta, tehát nem lehet lehetetlen... csak ha meg nem tud leszokni, akkor elbas*tam, mert szerelmes vagyok belé, és nem tudnék nélküle élni.:( Utolsó válaszoló! Nehéz volt abbahagyni?
2010. okt. 27. 18:46
 7/18 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nagyon kényes kérdés... Próbálj rávilágítani finoman a marihuána veszélyeire (sajnos több is van neki), pl. hogy memóriazavart okoz, károsítja a spermák génállományát, így nagyobb valószínűséggel lesz valami genetikai probléma a leendő gyermekkel, és ha szennyezett szert kap, akkor jobb esetben a toxikológián, rosszabb esetben a temetőben köt ki. Nem tudom honnan vette valaki, hogy nem lehet rászokni, természetesen erre is rá lehet, mind lelki, mind fizikai függőséget okozhat (mert az idegsejtek ingerületátvivő anyagát pótolja, így a szervezet rászokik arra, hogy nem termel ingerületátvivő anyagot, mert azt hiszi, hogy már termelt, a szer hiányában pedig idegrendszeri problémák lépnek fel, hiszen nincs ingerületátvivő anyag. Ez persze nagyon leegyszerűsített magyarázat, nálunk több tantárgy is foglalkozik ezzel az egyetemen). Ha nagyon nem akar leszokni, akkor nincs más, választás elé kell állítani. Ha nem téged választ, akkor nem érdemel meg, próbálj tovább lépni. Hosszabb távon mindenképpen te jársz jól.

Üdv: egy orvostanhallgató

2010. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a részletes választ! Sokat segített.
2010. okt. 27. 18:56
 9/18 anonim ***** válasza:

Csak akkor állítsd választás elé, ha kész vagy elfogadni mindkét válaszát. Ha így is úgy is mellette maradsz akkor minek? Teljesen felesleges.

Egy idő után úgyis abbahagyja, vagy eljut egy olyan pontra, hogy nem fogod bírni tovább elviselni és elhagyod. A te döntésed, hogy vársz, vagy már most lépsz, mert azonnali, biztos döntést akarsz. Persze, benne van a pakliban, hogy hazudni fog róla, de azt elég hamar észre fogod venni rajta és ha van elég lelkierőd, akkor elköszönsz tőle.

2010. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, de örülök, hogy nekem 16 évesen sokkal több eszem van... :)


Egyébként a drogosok a társadalom söpredékei, és ha vele maradsz, akkor előbb utóbb felfal ez a patkány társadalmi réteg...


Ne hagyd magad!


16/F

2010. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!