Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kéne tennem ahhoz, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne tennem ahhoz, hogy ráébresszem a férjemet, hogy nem szeretik a szülei?

Figyelt kérdés
A férjemék 12-en testvérek (magyarok). Az apja nem dolgozik rokkant nyugdíjas. Az anyja egész életében csak szült nem nagyon dolgozott. Kb 3-an dolgoznak az ott élő 12 emberből. Amíg a férjem ott élt folyamatosan elment kezesnek és adósnak (felvette a pénzt és az anyjáéknak adta állítólag ételre számlákra és nem is nagyon emlékezett rá, hogy milyen kölcsönt vett fel). Úgy volt, hogy az anyja fizeti ezeket a hiteleket, de borzasztóan sokáig nem fizette így felmondták a szerződést. Mivel minden levél még a régi címére ment nem értesültünk a tartozásról, már csak a bírósági felszólító levélből (kikereste a végrehajtó iroda egy adatbázisból). Ez a 2. ilyen eset, az a "család" a kis újukat sem mozdítja azért, hogy megoldják a gondokat. Nem szólnak nem írnak. Még a születésnapján sem köszöntötték fel. Fél éve Koszovóban szolgál és egy sms-t sem írtak neki, hogy hogy van. Én mindenben kiállok mellette, támogatom és nem fogom elhagyni, mert imádom. Folyamatosan ilyen helyzetekbe sodorják és a tesói sem szólnak ha gáz van. Megkérdeztem tőle, hogy szerinte szeretik e erre Ő azt mondta nem tudja. Hogyan tudnám vele megértetni, hogy nem szeretik? Hogy Ő oda addig kellett ameddig a pénz hazaadta és vette fel a hiteleket (mint a többi 3 dolgozó tesója). Van egy másfél éves kislányunk és soha senki onnan még nem látta, de még egy képeslapot sem küldtek neki soha. Segítsetek, hogy mit tegyek mert kezdenek elfogyni a lelki tartalékaim és tönkre fogok ebbe menni.
2011. febr. 15. 12:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Felsoroltam a tényeket. Ezeket Ő is tudja! Mondtam szépen, csúnyán, káromkodva, humorosan. De semmi. A régi hitel miatt BAR listára került ahonnan én szedettem le (pont ez hiányzott 6 hónapos terhesen)az anyja rá se hederített. Kifizettük a 125000 Ft-ot helyettük, ennek 2 éve. Van autójuk (nekünk még az sincs), Digi Tv, internet (ezek ugye nem létszükségletek) és egy fillért se adtak 2 éve a tartozásukból.
2011. febr. 15. 12:37
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem arra kellene raebresztened, hogy "nem szeretik", hanem azt kellene benne tudatositani, hogy nagyobb felelosseggel tartozik a mostani csaladjanak, mint az elozonek. Ez meg abban kellene, hogy megnyilvanuljon, hogy a penzt haza viszi es nem a szuleihez.


En nem indulnek el olyan szalon, hogy szeret/nem szeret, inkabb azt hangsulyoznam, hogy ugye Te nem akarod, hogy a lanyod ne tudjon normalis eletet elni, mert nincs penz orvosra, oktatasra, stb...

2011. febr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezek még akkori hitelek, amikor mi még nem is ismertük egymást. Azóta nem megy el senkinek sem kezesnek sem másnak. Én is el szoktam mondani, hogy a gyerekünk a legfontosabb ezt Ő is tudja, de mindig ott motoszkál benne, hogy mit fognak az anyjáék enni. Én erre mindig azt mondom, hogy őket sem érdekli, hogy mi mit eszünk. Imád minket ez biztos, olyannyira, hogy a pénzünket bírósági úton fogjuk visszaperelni az anyjáéktól és természetesen ebbe belement. Meg szoktam kérdezni, hogy Ő megcsinálná e ezt saját lányával -amit az anyja vele- és mindig azt mondja, hogy soha.
2011. febr. 15. 12:44
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha jól értem, nem diszfunkcionális a Ti kapcsolatotok, csak az zavar, teljesen érthetően, hogy a férjed jobban törődik a családjával, mint ők vele.

A helyzet ismerős. Én is jobban kötődöm a családomhoz, mint ők hozzám. Rám is mindig jobban számíthatott a testvérem, mint én rá. Egy barátom, aki kiegyensúlyozott, harmonikus családból származik, szintén fel nem tudja fogni, miért ragaszkodom még mindig hozzájuk. Én erre azt mondom, hogy sajnos ez nem adok-kapok játék, van, aki jobban, van, aki kevésbé ragaszkodik a családjával. Én nem fogom kevésbé szeretni őket attól, hogy ők kevésbé szeretnek engem.


Ugyanez igaz a férjedre, pontosan tudja, hogy nem olyan fontos a szüleinek, mégis szereti őket és törődik velük. Tudom, ez idegesítő, mert úgy érzed, nem érdemlik meg, de mint mondtam, a család iránti szeretet, törődés nem érdem kérdése, az valakiben vagy megvan, vagy nincs. Örülj neki, hogy a férjedben megvan, mert akkor tudhatod, hogy a gyermekeidet is így fogja szeretni, akármi történjen.

2011. febr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

12:39 vagyok.

Ertem. De akkor tulajdonkeppen mar elkezdodott a megoldas. "Csupan" annyi maradt, hogy a hitelbol ki kell masznotok. Remelhetoleg tobbe nem fog beleugrani.


Ez igy rendben van mar.


En mondjuk nem tiltanam a szuleitol, sot ha megy akar csomagolhatsz is egy kis kajat. (kolbasz, suti, stb...)


Igy a ferjed lelkiismereten is segitesz. Annyit kerjel esetleg cserebe erte, hogy a tudtod nelkul ne irjon ala mindenfele papirokat.


36F

2011. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Természetesen semmilyen papírt nem írt azóta alá mióta összejöttünk. Semmi sem csomagolok nekik pusztuljanak éhen ha arra nem képesek, hogy szóljanak, hogy sz*rban vannak. Akkor csomagolnék ha a pénz nem cigire és piára menne el. De sajnos arra megy és azon vannak, hogy a férjem és én fizessünk ki mindent. A faluban ahol élnek szinte köpködnek rájuk. A gyerekünket és engem a világon mindenkinél jobban imád, csak hát naiv. Elküldték a pénzintézettől kérésemre a papírokat. A férjem anyja azt mondta, hogy csak a 2010. decemberi törlesztőrészletet nem fizette. Mindenki tudja, hogy 1 hónap csúszásér még nem mondják fel a hitelt. A papírok szerint 2010. márciusa óta egy fillért sem fizetett. Tehát hazudott újra. Nagyon nehéz nekem újra végigélni ezt az egészet. Ha kiszedtem minden kezességből stb. pert indítunk ellenük a pénzünkért. Plusz végrendelkezünk ha valami egyszerre történne velünk akkor az anyjáék innen semmit se kapjanak főleg nem a 18 milliós házunkat (ezt a férjem javasolta) Köszönöm a tippeket, de sajnos a kérdés továbbra is nyitott maradt. Hogyan nyissam fel a szemét, hogy ő oda egyáltalán nem kell, hiszen nem ad már pénz és nem vesz föl hitelt. Amúgy a mai napig fizetjük vissza a másfél milliót amit anno felvett nekik.....
2011. febr. 15. 16:25
 7/8 anonim ***** válasza:

12:39 vagyok.


A valaszt nem tudom. Illetve lehet, hogy nincs valasz.

Nekem regen azt tanitottak, hogy "erzelmekkel nem lehet vitazni."

2011. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van és az úriembernek is aki írt. Azt találtam ki a a százakárhány tesója közül valaki váltsa ki a kezességből. Ha szeretik megteszik, ha nem a férjem is láthatja, hogy meddig volt "fontos" abban a "családban". Én tök pozitívan álltam hozzájuk amikor először találkoztam velük akkor egy óriási ajándékcsomaggal állítottam be, amit Görögországból hoztam (még akkor nem voltunk együtt a férjemmel). Senki meg nem köszönte a későbbi férjemen kívül. 2008. karácsonyán ugyan ez az ajándékokkal. Nem várok én hajbókolást, de egy köszönöm jól esett volna. Az esküvőmet egy az egybe tönkretették nem is szívesen emlékszem az igen utáni órákra (pl szánt szándékkal eldugták előlem az üdítőmet, mivel én ugye egy korty alkoholt sem iszom soha sz üdítőből volt a legkevesebb). A férjem is tudja ezt és most igaz skypon egyenlőre, de újra megkérte a kezem és újból összeházasodunk.
2011. febr. 15. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!