Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Aki nem képes leküzdeni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki nem képes leküzdeni a félénkségét eláshatja magát?

Figyelt kérdés

25f Többször olvastam, hogy a félénkség az egyik legférfiatlanabb tulajdonság, és hogy a legtöbb lány messziről kerüli az ilyet.

Persze jön a tanács, hogy legyél magabiztos, változz meg, de azért nem olyan könnyű az, mint mondjuk lefogyni, vagy letenni a cigit. Aki világ életében szorongott társaságban annak baromi nehéz egy ilyen mélyen és erősen benne levő tulajdonságot megváltoztatni. Én vagy 10 éve próbálom, se pszichiáter, se pszichológus, se csoportterápia, se gyógyszer nem hozott jelentős javulást. Barátok se tudnak segíteni, mivel nincsenek ...


2011. márc. 21. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy semmi nem segít. Egyáltalán nem kell elásnod magad! Akaraterő kell és kitartás, főleg, ha ilyen régóta próbálkozol. Keress valami olyan hobbit, vagy elfoglaltságot ami érdekel és próbálj meg abban kibontakozni(biztos érdekel valami). Egyébként szerintem nem gáz, ha félénk valaki, nekem sokkal jobban bejönnek az ilyen srácok, mert én is visszahúzódóbb vagyok. :) 17/L
2011. márc. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ebben a világban már szinte minden ciki és ez alatt azt értem, hogy ha a fiú elmegy egy lányhoz aki tetszik neki és megkérdezi amit kell és a lány nemet mond akkor a többi akárhány "haverja" sír a röhögéstől. És a fiúk ezt nem szeretik mert hogy milyen ciki ha nemet mond és kiröhögnek. Nos ezért nem kezdeményez a mai világban egy fiú sem és ezért olyan visszahúzódó félénkek.
2011. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az nem is segít. Megmondom mi segít. Az önbizalom,nem velünk születik,nem szerencse dolga,csak egy minimális szinten. Addig foglalkozol azzal hogy félénk vagy,hogy nem mered, hogy tényleg olyanná válsz. Ha 100 szor elmondom neked hogy késős vagy,egy idő után késős leszel tényleg..hiába igyekszel.

Az önbizalmat a saját magamba vetett hit adja, hogy tudom,itt és itt vannak a határaim,ezt és ezt tudom,ezt nem tudom,és nem jövök zavarba,mert tudom ezt kezelni.

Ezt a tudást honnan szerezhetem meg? Tapasztalatok.

Élmények. Nem beszélgetni kell...hanem élményt gyűjteni,és nem rágódni azon hogy milyen vagyok.

Ha megtudom magamról hogy agresszív vagyok,attól marhára nem változik semmi...de ha ezen elkezdek dolgozni,akkor igen. Ne a fenekeden üljél,hanem menj bele az élményekbe.

2011. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
igen, eláshatja magát, sőt, ajánlott sírkövet is készíteni mellé.
2011. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
röviden tömören: IGEN
2011. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint igen. De magadtól is tudsz változni. Én is félénk voltam 20 évig, de amint magabiztosabb leszel, meg fog látszani az életviteleden is. Először kicsit erőltetni kell, aztán egy idő után lehet, hogy természetessé válik.

Mondjuk Nekem kellett pár kapcsolati kudarc ahhoz, hogy könnyedén vegyem a dolgokat és ne aggódjak már előre a végkimenetelen. Szóval rutin kell neked, meg próbálkozás és nem pszichológus :)

2011. ápr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is a félénkebb fajtából vagyok. Mostanában viszont erőt vettem magamon és elkezdtem emberek közé járni mert érzem hogy ez így eléggé tarthatatlan. Szóval csak azt tudom én is tanácsolni hogy menj emberek közé, menj el szórakozni és jön a változás.

20/F

2011. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!