Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki végzi a házimunkát?

Figyelt kérdés

Kicsit felháborító számomra, hogy én is és a párom is dolgozunk, és mégis csak én vagyok képes otthon takarítani, főzni, mosni. A párom még egy nyamvatt pudingot sem képes elkészíteni..ha egyszer nekiáll mosogatni, én moshatom el újra az egészet, mert szinte minden retkes marad.

Én úgy vagyok vele, ha nem dolgoznék, csak ő, akkor persze megcsinálnék itthon mindent, mert úgysem lenne jobb dolgom és szeretem is a tisztaságot. De ha mindketten dolgozunk, akkor szerintem elvárható, hogy ő is tegyen le valamit az asztalra, mert ez így fair.


Nálatok hogy megy ez? Erről mi a véleményetek?


köszi


2011. ápr. 8. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Anyu mióta 3 helyen is dolgozik, apu besegít,de elötte sosem.Csak a barkácsolós munkákat végezte, karnis leszedés és az állatok etetése.De most már a mosogatás és vásárlás az ő dolga(hétköznap), hétvégén anyu csinál mindent.

Én se sokat csinálok,de enyém az emelet takarítása,nagyon ritkán vasalok,heti 1-szer főzök,ha nem rendelünk vagy megyünk el kajálni,na meg én is a páromat szolgálom ki.

Párom segít ablakot pucolni,porszívózni,szemetet összeszedni és levini,de a nagy része nálunk is a nő dolga.

2011. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt vele megkéne beszélned.:) De nem úgy, hogy héj milyen bunkó van már, ohgy mindent én csinálok, hanem leülsz és szépen elmondod neki, hogy te is sokat dolgozol ugyan úgy fáradtan érsz haza és szeretnéd, ha segítene neked az otthoni munkában, mert mivel m2-en dolgoztok ez nem csak egy félre kéne hárulnia. Sokat jelentene neked, ha segítene, mert látod, hogy legalább számíthatsz rá és nem csak úgy hagy mindent és rádhagyja.Megkérhetlek, hogy többet segíts benne? Én valahogy így csinálnám..:D Az én barátomnál ez használna és felfigyelne, hogy ja tényleg kéne. Másik meg,hogy mond meg konkrétan, hogy figyelj kérlek segíts msot takarítani. A férfiak nem találják ki scak úgy maguktól sokszor meg kell mondani, hogy mit szeretnél.
2011. ápr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem csak úgy tettem fel ezt a kérdést. Természetesen erről már nem egyszer beszélgettem vele. Akkor mindig mondja, hogy jó okés, igazad van, de aztán megy minden tovább ugyanúgy.
2011. ápr. 8. 11:46
 4/13 anonim ***** válasza:
Minden viszonyítás kérdése: mit jelent számodra, hogy "minden retkes marad"?
2011. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
akkor kérd meg rá, hogy figyelj vidd már ki a szememtet! midnig kréd meg rá, ha magától nem teszi meg!
2011. ápr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A retkes dolgot a mosogatásra értettem, hogy még normálisan mosogatni nem tud. Azt ezerszer mondtam neki, hogy figyeljen oda, vagy hagyja. És arra jutottam, hogy szerintem direkt csinálja így a mosogatást, hogy végre elégeljem már meg, hogy ő rosszul mosogat, így nem engedem majd, hogy mosogasson. Legalábbis szerintem erre megy ki a játék. Ha megkérem, hogy segítsen, akkor segít, ímmelámmal, húzza a száját, de azért arrébb rak egy-két dolgot, jelezve, hogy ő húha mennyit segített. Magától semmit nem csinál meg. Múltkor én szereltem meg a csapot is,mert hetek óta kérleltem hiába, nem volt képes arra sem.

Egyszer tett egy megjegyzést, és azóta kezdem sejteni, hogy ő úgy gondolja, hogy a nő dolga a házi teendők ellátása. Persze ezt nem mondja ki, de minden jel arra utal.

Mit lehet egy ilyen férfival tenni?

2011. ápr. 8. 12:07
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt, hogy nem mosod ki a ruháit, maximum beáztatod, utána kezdjen vele amit akar. Nem rakod az orra elé a kaját, szedje ki magának. Nem mosogatod el az ő részét, hanem otthagyod, és csak a magadét mosod el. Ha nem egy született igénytelen paraszt, akkor egy idő után zavarni fogja az, hogy csak az ő dolgai mocskosak, és elgondolkozik a dolgokon, esetleg el is kezd takarítani.

21/L

2011. ápr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is azt csináld, innentől ne moss rá, ne mosogasd el azt amiből ő evett, ne takaríts.:)

Meg akartam írni, hogy mutasd meg neki, akkor hogy kell mosogatni vagy csináljátok együtt, de ha már ez is volt, sőt úgy érzed szándékosan csinálja, akkor tüntess, a saját dolgaid tartsd rendbe és ennyi.

2011. ápr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Most én, mert éppen nincs munkám. Ettől függetlenül hétvégenként és ha nagytakarítás van, a párom is besegít. Mikor volt munkám, akkor együtt végeztük a házimunkát, kivéve a főzést, mert azt csak én tudok. :)
2011. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert mi alapból lustán és kelletlenül állunk a házi munkához. Én mondjuk akkor is magam mosogattam ha volt bnőm, meg most ígyis hogy nincs. Én egyszerűen nem mosogatnék el a helyedben, csak amit magamnak kell és annyi. Vegye észre magát. Biztos fáradt vagy, de meg kéne próbálni bevezetni valami jutalmazásos rendszert, ha elmosogat te megteszel neki valamit. Vagy mond meg neki hogy te elmosogattál most ő rajta van a sor, és tegye azt amire megkéred.

Az albis lakótársam is wowkocka, elvei vannak hogy férfiember házimunkát sosem vállal, a barátnője tart rendet, még jó hogy van neki, ha egyedül lenne nem tudom hogy bírnám mellette.

Mondjuk az effajta munkamegosztásnak is lehet kapcsolatépítő szerepe, legalább neki nem olvasnak be hogy mellette nem érzik nőnek magukat. :(

2011. ápr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!