Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki milyen ruhában tartózkodik,...

Ki milyen ruhában tartózkodik, végzi a házimunkát, végzi a dolgát otthon?

Figyelt kérdés
Lepukkant ruhában? Vagy inkább kicsit csinosabban ha esetleg váratlanul beállít valaki? És a jó ruhát nem sajnáljátok otthonra elhasználni?
2009. márc. 29. 12:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem kinyúlt meg toprongyos vagy ilyesmi cuccban, mert azt sose hordok - ahogy írod is, azért, mert elég ciki lenne, ha beállítana valaki -, hanem amiben amúgy is vagyok. Sportos melegítőnaci (szeretem amúgy is), vagy rövidnaci, hozzá illő rövidujjúval, a hajamat pedig begumizom. Ha kotyvasztok, akkor kötényt kötök (régebben nem használtam, de rendre paprikásak lettek a pólóim...), azt hamar le tudom kapni magamról. Semmi extra. Általában az "elmenős" gönceim válnak otthonivá, amikor már nem olyan szépek, kicsit bolyhosak, vagy valami hibájuk lett, de szoktam olcsón direkt otthonra venni ruhát kínaiban. Egyszer régen nagyon beégtem ugyanis, azóta nem veszek fel otthonra sem elnyűtt holmit. Abból jó törölgetőrongy lesz a férjem műhelyébe. :)
2009. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

nekem külön vannak rendezve a ruháim a szekrényben : egyik részben csak az otthoni ruhák vannak (ami se nem puccos, se nem rongyos - olyan középszint).

és vannak ünneplősek, melyekben nem szeretek otthon lenni, azokat csak ünnepségekkor vagy ha vendégek jönnek, megyünk valahova - akkor húzom fel.

még nem végzek házimunkát - de nem is fogok "szeb" ruhában végezni, elvégre arra nem muszáj hogy szépen ki legyünk öltözve,nem???

14/L

2009. márc. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak külön otthoni ruháim, hát vannak toprongyosabb, lyukas, esetleg szakadt cuccok is, de nem zavar, úgyse állít be senki az albérletbe, és ha beállítana, akkor sem kapnék szívbajt, hogy nem úgy vagyok öltözve, mint egy királynő. Otthonra sosem szoktam utcai ruhát hordani, sajnálnám őket.
2009. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én itthon a kinyúlt, divatjamúlt cuccokban "páváskodom". Akármilyen furán hangzik, még élvezem is, a mhelyen úgyis mindig tipptoppnak kell lenni. Erre legalább nem muszáj vigyázni, nem gond, ha házimunka közben foltos lesz, gyűrődik.

Abban az esetben pedig, ha váratlanul vendégek esnek be, elnézést kérek és gyorsan elszaladok átöltözni.

2009. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Otthon, a munkámtól függően "játszóruhában" vagyok, ha kutyát, etetek, vagy kinti meló van, vagy lassan ismét fűnyírás , fahordás, vágás, ehhez más ruha kell mint kocsi mosás stb.

Bejelentés nélkül senki ne jöjjön, ah meg jön, és fogadom vár amíg átöltözködök.

2009. márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Erre használom a régi farmereket. Kényelmes farmer, poló, pulcsi. A lepukkant, véglegesen foltos ruhák mennek a kukába, se a párom, se gyerekeim előtt nem szeretnék így mutatkozni. És ha valaki beállít, akkor se szólhatok ki, hogy először át kell öltöznöm.
2009. márc. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Otthon én játszó il.. otthoni ruhákban, pl. kinyúlt pólók ( akár szakadt is lehet) melegítőnaci stb. Kerti meg házimunkákra is jó, nem kell rá vigyázni, ha rákerül az étlap kajálásnál oda se neki, jó lesz az így is, mellesleg ha hazaérek át szoktam öltözni otthoni ruhába. Ha váratlanul beállít valaki állítson, max. átöltözök, de ha csak pár percre ugrik be akkor teljesen mindegy hogy nézek ki.
2009. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

No nyilván, hogy nem mindegy ki jön, a postás, a szomszéd, vagy rokon, közvetlen, vagy távoli, stb.

És az természetes, hogy munkába nem abba járok amiben otthon vagyok.

Otthon más ruhában vagyok, ha olvasok, és TV-t nézek, vagy koszos, udvari, kerti minkát végzek, vagy a háziállatokkal foglalkozom, vagy a kerttel, stb.

Vendégségbe pedig bejelentés nélkül NE jöjjön senki, más az mondjuk, ha arra jár és max. egy kávéra benéz, de nyilván, hogy be kell látnia azt, ha pl. a csirkeólat tisztítom át kell öltöznöm.

2009. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

Én fontosnak tartom, hogy otthon se legyek szakadt cuccban. Nem másért magamért. Mindig színesben vagyok itthon, soha nem hordok feketét vagy barnát. Melegítő gatya, és egy színes felső- pulcsi. De legyen kényelmes, ne kelljen húzogatni, aggódni, hogy valami kiesik.:)

Vannak kifejezetten kert cuccaim: színes melegítő (az alja koszos, mert mát nem jön ki), piros- kék- rózsaszín polár pulcsik, mellény. Ja és az elmaradhatatlan színes gumicsizma.:)

2009. márc. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2009. márc. 29. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!