Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell elvégezni a...

Hogyan kell elvégezni a házimunkát járni már tudó baba mellett?

Figyelt kérdés
Amióta járni tud a fiam, egyszerűen nem tudok semmit csinálni. Amíg mászott nem volt gond, ha főztem a konyhában játszott a lábasokkal, ha teregettem a fürdőben csipeszekkel. De amióta jár 1 óráig tart felszeletelni a húst vagy 5db krumplit pucolni. Fogja magát és megy. Azt meg nem szeretem, ha nem látom, mert ilyenkor történnek a balesetek. És ugye sz@r anya vagyok, ha nem láttam mi is történt...
2011. nov. 3. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem tudsz mellette azt csináld korán, késő este vagy délben amikor alszik. Az ilyen teregetést meg stb megtudod csinálni vele is, segít és még élvezi is.

Nekem a 2,5 és 1 évesem segít pl panírozni. Gondolhatod...

De ez ilyen, ezt kell megszokni.

Nekem szerencsém van én olyan vagyok mint a mérgezett egér egyik pillnataban főzök a másik pillanatban elkapom ha elszökik, tudok "egyszerre" több helyen is lenni szerencsémre. De nagyon sokmindent reggel 5 és 6 között csinálok meg, pl kimegyek begyújtani stb amíg alszanak.

Ezt kell megszokni, majd beleszoksz te is.

2011. nov. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ajtó a konyhán?


...nálunk sincs...

Két gyerekem van, szerencsére a 3 éves leadja a drótot, hogy mit csinál az 1 éves :)

De nekem is sok idő, mire megpucolom a zöldséget vagy a bármit.

Az a legtöbb idő, amikor a 3 éves kijelenti, hogy ő jön segíteni. Sajnos akkor tényleg gyökeret eresztek a konyhában, mert úgy aztán tényleg marha lassan lehet haladni.

2011. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Ha még ma akarok enni/rendet, akkor fogda(babakocsi, kiságy) ha ráérek akkor az ajtókat csukom nyitom úgy hogy a kicsi szem előtt legyen(konyhaajtó nyitva szoba-fürdőajtó zárva. Így közelemben kénytelen jönni menni a kicsi, mondjuk nagyon nem hagyna el, plusz nálunk is a nagyot kérem, hogy riasszon. Na meg ilyenkor a fél toystory költözik a bébikkel oda ahol ténykedek.

28 és 9hónapos törpikék

2011. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is igy vagyok mint te. Mondjuk engem nem zavarna ha járkálna a házban, csak ő egyszerűen nem akarja hogy főzzek vagy bármit is csináljak. Kész katasztrófa a főzésünk. Eddig jó volt mert ő is rakodott a szekrényből és elvolt de már nem. Ráadásul azt szeretné hogy mellette legyek mikor alszik. Igy jó ha fél órám van aztán ha észreveszi hogy nem vagyok ott akkor már sikit. Próbálok gyorsakat főzni, a bonyolultabbat akkora hagyom mikor itthon vannak a nagyobbak és vigyáznak rá. + anyukám alattunk lakik, igy ha nem boldogulok akkor megkérem és leviszi őt.
2011. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!