Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy dolgozzam fel, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy dolgozzam fel, hogy a férjem aszexuális?

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
es ez csak most derult ki?? hat.....nem tudom.....legy oszinte magadhoz: le tudod/akarod igy elni mellette az eleted? ha a valasz tenyleg es 100% igen akkor probaljatok mas elfoglaltsagot keresni, vacsora, masszazs,erdekes musorok egyutt. mas 5letem sajnos nicns :(
2009. márc. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

ez baromság.

azt ugye tudod hogy asexualítás az nagyon nagyon ritka és ugy szuletik az ember. kétlem hogy csak most jött rá a pasi hogy miután 100 x voltatok az ágyba ő nem érez semmit

azon kivul az eszexuális emberek nem izgulnak fel tehat a scrac valószinű kamuzik .=(

2009. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Wikipédián találtam... :)


Az aszexuális embernek ugyanolyan érzelmi szükségleteik vannak, mint bárki másnak. Néhányan egyedül boldogabbak, míg mások meghitt baráti közösséget gyűjtenek maguk köré. Van, akik vágynak egy bizalmasabb, romantikus kapcsolat kiépítésére és ugyanúgy randevúznak, mint a szexuálisabb társaik egymással. Kétséget kizáró, hogy a nagyfokú társadalmi igények miatt a magukat aszexuálisnak vallók nagy része párkapcsolatban vagy házasságban él.


Szexuális vagy nem szexuális, minden emberi érintkezés ugyanazokból az alapokból tevődik össze: kommunikáció, közelség, humor, izgalom, és bizalom. Sok aszexuális ember tapasztalja meg a vonzalmat, mint élményt, mindazonáltal nem érez igényt, hogy szexuálisan is interpretálja ezt. Habár lenyűgözheti egy esztétikus test, vagy személyiség, aki felé romantikus érzelmeket táplál nem érzi úgy, hogy a szexuális aktus a szerelem megkoronázása lenne. A felsorolt ellenérvek között található, hogy a szex időigényes és kimerítő.



okai:

Az aszexualitás lehet rossz benyomások, tapasztalatok eredménye éppúgy, mint nevelési, vagy vallási hatásoké melyek fényében az egyén a szexualitást bűnként értelmezi, míg az önmegtartóztatást erénynek. Az ilyen légkörben felnövő egyén aszexuális magatartást tanusíthat.

2009. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Válj el.
2009. márc. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó hsz. (főleg az utolsó bekezdés) fedi az igazságot. Van egy lassan 5 hónapos kisfiúnk és úgy élünk, mint egy boldog család (tulajdonképpen azok is vagyunk), leszámítva, hogy nincs köztünk semmi. Bevallom, soha nem volt kirobbanó szexuális életünk. Tudom, hogy nincs senkije és nagyon szeret, csak egyszerűen nincs rá igénye, eszébe se jut a dolog. A csemetém mellett (és ilyen megváltozott testtel) még egyenlőre engem sem foglalkoztat a dolog, de mi lesz késöbb...???
2009. márc. 11. 19:52
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Privit akartam írni,de látom nem engedélyezted ezt az opciót.Én 9,5 hónapja szültem,és a szinte teljesen ugyanebbe na cipőben járunk,azzal a különbséggel,hogy én már igényelném a szexet,de ő még mindig nem.A szexet leszámítva mi is egy boldog békés család vagyunk.Kicsit kikészít a dolog,de egyelőre türelmes vagyok és próbálok időt hagyni neki.Viszont ez így számomra nem mehet örökké,és ha nem változik semmi,akkor válás lesz a vége.Megcsalni soha nem csalnám meg,és bízom benne,hogy még van menthető része a nemi életünknek.

2009. márc. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És mit gondolsz, segíthet egy terapeuta? A válás előtt csak meg kéne próbálni, nem??
2009. márc. 11. 21:24
 8/8 anonim válasza:
Mi a kislányunk születése után 10 hónapra voltunk először együtt! utána még vagy két évig kb évente fél évente egyszer, most már ott tartunk h havonta egyszer eljutunk az ágyig! csak túlságosan rövidek nekem ezek az alkalmak! már én is gondoltam rá, h asszexuális a férjem,de hát akkor mi van havonta egyszer vele??? meg egyedül is jól elvan a lelkem!mindenesetre állatira bosszant a dolog!50 évesen meg majd sír ha akarna valamit de fél 6 lesz!:-D
2010. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!