Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szülők! Ti bele szoltok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülők! Ti bele szoltok a gyereketek magan eletebe? Ha mondjuk nem szipantikus a parjuk akkor megmondjatok, vagy inkabb arra gondoltok ha o boldog akkor az nektek is jo!

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 03:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szülő, hanem olyan huszonéves, akinek anno beleszóltak. Tudom, hogy ők nem feltételezték rólam, hogy képes vagyok hosszú távon gondolkodni. Apu mindig azt mondta, hogyha rám lenne bízva mit eszek, reggeltől-estig pizzán és csokin élnék. Ha az evésben nem tudok kiegyensúlyozott lenni, akkor hogyan lehetnék képes ilyen ügyekben felelősségteljes döntést hozni?

Akkor ez sértett, de igaza volt.

2011. máj. 15. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
nem tök mindegy AZ ÉN ÉLETEM
2011. máj. 15. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 napietus ***** válasza:

én még nem vagyok szülő, de a szüleim véleményét mindig kikértem ilyen ügyekben, és hallgattam rájuk. utólag minden esetben azt látom (már amelyik "nem hozzád való" fiúnak követtem a sorsát), hogy nagyon igazuk volt. mondjuk én az előtt kérdeztem, mielőtt összejöttem volna az illetővel, hogy mi a véleményük, utána már sokkal rosszabb lehet...


29/N

2011. máj. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is megmondták mindig, ha nem tetszett. Azt is hogy mi nem tetszett benne. Én meghallgattam őket, és szem előtt tartottam a véleményük.

Szerintem fő ,hogy az ember meg tudja mondani a véleményét, a másik felé. Egy családba ez alapvető.


21/L

2011. máj. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem már tiltottak lánytól, pedig nagyon tisztességes vagyok, folyton piszkáltak, stb. Nem bírtam tovább. Szerintem nem volt velem semmi baj, mert most egy intelligensebb családba kerültem, akik pedig elismernek, és szeretnek.

18 éves korig még bizonyos szinten van beleszólása a szülőnek, de ott sem az észt kell osztani, hanem elmesélni, hogy ő hogy élte meg a fiatal éveit. Elmesélni a tapasztalatait, és a gyerek vagy tanul belőle, vagy nem. Ha valaki folyton magyarázza, hogy mit szabad, mit nem, a gyerek csak azért sem azt fogja tenni, amit a szülő szeretne.

18 éves kor után nem kell eltiltani senkit a másiktól, hanem addig kell megalapozni annyira az önértékelését, ítélőképességét, hogy saját maga is tudja mi a jó neki. Ez nehéz munka, és erre sajnos kevesen képesek.

2011. máj. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
nekem soha nem szóltak bele, így a legjobb
2011. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megtanítom a gyerekemet helyesen írni, annyi biztos.
2011. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 vezerdinka ***** válasza:
100%
Nekem sok mindenbe szóltak bele (például, hogy a nyelvtan könyvet ne csak lapozzam, hanem tanuljam is), de abba soha, hogy ki legyen a "szívem választottja". Ami hülyeség, az ez a bizonyos 18 éves határ. Ha pl. márc. 1-én születtél, akkor nem leszel érettebb, mint ápr. 30-án, szóval hülyeség egyik napról a másikra felnőttebbnek titulálni valakit. Az viszont nem hülyeség, amit a szüleim csináltak: mindig elmondták, mi a véleményük az illetőről, akár tetszett, akár nem. Sosem tiltottak, sosem kérdőjelezték meg a döntéseimet ilyen téren, máskülönben sosem lettem volna képes a saját "igényeimnek" megfelelő embert választani.. és most nem élnék együtt azzal az emberrel, akivel több, mint 3,5 éve vagyunk együtt. Nem azt mondom, hogy ez biztosan örökké fog tartani, mert ezt sosem mondhatja az ember, de ha anno nem ilyen formában kapom a kritikát a szülőktől, lehet, hogy most én is hülyébbnél hülyébb kérdésekkel bombáznám itt az embereket. Egyébként az egészhez csak annyit, hogy akit idióta szülők neveltek fel idióta módszerekkel, az (sajnos) sosem fogja megtudni, milyen a féltő (nem mindentől tiltó!) szülő. (Ezeket sajnálom) (22/L)
2011. máj. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!