Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szüleim nem engedik. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim nem engedik. Mit tegyek a két tűz között?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok kb egy hónapja ismerkedtem meg egy sráccal. Ő volt az első akit haza hoztam bemutatni. A szüleimnek nem szimpatikus. Megbeszéltem a barátommal, hogy az első hónapfordulónkon nálam alszik. De valóban nem történne még semmi több köztünk!! Csak vacsiznánk és filmeznénk és itt aludna.

Azonban a szüleim elég konzervatívak és nem engedik meg hogy nálam aludjon és este 10-ig nem is maradhat tovább ezt ma kijelentették. Apám elég szigorú neveltetést kapott és abban részesít enegem is..Mégis annyira bánt, hogy így viselkednek pedig már nem vagyok gyerek mégis úgy kezelnek és megszabnak nekem mindent én pedig nem tudok mit tenni mert még itthon élek így nem sok mint tudok tenni.De annyira bánt ?( Mit tegyek? és hogy mondjam el neki hogy nem engedik hogy itt legyen? Ez annyira kellemetlen számomra :(


2011. jún. 6. 20:33
1 2
 1/11 szamóca.. ***** válasza:
65%

19 évesen?

hát jól bírod, nem mondom. amyukámmal való jó kapcsolatom miatt sosem szoktam a gyerekeket ilyemsire biztatni, de ne törődj mostmár a szüleiddel. felnőtt vagy, van egy párod akit szeretsz, csináljatok amit jól esik. majd megbékélnek vele.

2011. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Figyelj, beszéld meg velük. Ahogy innen leszűröm nem vagy egy zűrös leányzó, mondd meg nekik hogy 19 éves vagy, eddig jó nevelésben részesítettek téged, te tovább fogod vinni a nevelést (Szigorú szülők szeletik az ilyet hallani) és mondd meg hogy most sem tervezel semmi olyat, de most már kicsit engedjenek a pórázon, mert úgy érzed el vagy fojtva. És mondd meg nekik hogy tudod mit csinálsz, és emeld ki még egyszer hogy érett 19 éves lány vagy.
2011. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Pár év múlva megköszönöd a szüleidnek,hogy így nevelnek.

Nem kell mindenkinek a többiek után menni.

2011. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

kérdezd meg, miért nem engedik. Azt is, hogy mit gondolnak mi történne, ha nálad aludna. Ezután kérdezd meg tőle, hogy tudja-e, nem csak éjjel lehet szexelni. Ha nem is szexről lenne szó, ezt mondd neki.

Amugy ennyi idősen nem bírom felfogni, mi alapon irányítják egy NAGYkorú életét!? Az nem elfogadható, hogy "ez az én házam, itt laksz, azt teszed amit mondok". Ebből lesznek a nagy elhdegülések később...

2011. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:37


Ja, legfeljebb nem kap több apanázst, nem fizetik a tanulmányait, netán ezen az alapon, hogy már felnőtt, és nem törődik a család elvárásaival, egy nap arra eszmél, hogy bőröndök vannak az ajtó előtt és lecserélték a zárat.


Majd akkor lesz felnőtt, ha eltartja magát.

Amíg a szülei tartják el, amíg otthon lakik, addig az van, amit a szülők diktálnak. Ha nem tetszik, lehet költözni.


Kedves kérdező!

Egyszerűen elmondod ezt a barátodnak, hogy téged ilyen konzervatív nevelésben részesítenek, és ezért nem engedik, hogy ott aludjon. Amennyiben ő ennek fejet hajt, igyekszik a szüleid kedvében járni, és betartja a játékszabályokat, mikor nálatok van, sokkal jobb esélyeitek vannak, hogy a szülőknek később mégis szimpatikus lesz. Az első benyomás nem minden!

Az ilyen szülőknek sokkal fontosabb, hogy illemtudó, tisztességes, kitartó, és fejet hajt az ő akaratuknak.


Így esetleg később megint elő lehet venni a témát, hogy aludhat-e ott, vagy te náluk.

2011. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szamóca.. ***** válasza:
100%

jakérem, el kell menni dolgozni.


egyébként ne mondd nekem hogy az normális ha 19 évesen nem engedik ki 10nél tovább. Tudom hogy nálam vannak kilengések, ami a normákat és szabályokat illeti, de ez akkor sem lehet normális. egyébként meg nem fogják azért kirakni otthonról mert közli hogy a barátjával akar lakni. duzzognak majd két-három napot, aztán beletörődnek.

2011. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagy gyerek, de otthon laksz. Én sem örülnék, ha a lányomnál, már egy hónap után ott aludna valaki. És akkor mi lesz szakítanak mindig már egy hó után jön a következő? Szerintem csak a szüleid nem akarnak átjáróházat és nem érzik úgy, hogy olyan biztos lenne ez a kapcsolat, hogy a házukban aludjon a barátod.
2011. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

Nem vagy gyerek, de felnőtt sem. Nem attól lesz valaki felnőtt, hogy 18 múlt. Ez egy folyamat.

Viszont a szülők nevelését legkésőbb 14 évesen el kell kezdeni. Az exem is nagyon rövid pórázon volt tartva és most sem kezelik felnőttként.


35/F

2011. jún. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 gr. Shadow ***** válasza:

Kérdezd meg hogy pontosan mi a probléma abban hogy ott aludjon?

Nem szimpatikus nekik?

Nem is az ő kedvükért megy...

Félnek hogy szex lesz?

Nem csak éjjel és nem csak otthon lehet, és nem csak nálatok...

19 éves vagy a jó ég áldjon meg! Állj már a sarkadra!

Köszönd meg szépen a szüleidnek a neveltetésedet, de közöld hogy felnőttél. Tudod sok apa van aki szíve mélyén azt szeretné ha a kislánya örökre (szűz) kislány maradna, de az élet rendje az hogy ezen túl kell lépnie.

2011. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hiába próbáltam elmondani hogy nem lesz több..csak alvás.

Egyébként apám képes és elzavarja ha itt alszik. A múltkor is este 11-ig itt volt és már át hallatszott hogy puffogott és kijelentette hogy soha többet 10 utánig nem maradhat mert szerinte bunkóság másnál olyan sokáig lenni. És velem veszekedett egész másnap.

Ezért félek ha elhívom apám képes és kiteszi a szűrét.. és nem akarok ilyen kellemetlen helyzetet.

Ezért nem tudom mit csináljak.. :(

Perzse a barátomnak erről egy szót sem szóltam mert nem szeretném ha emiatt rosszul érezné magát

2011. jún. 7. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!