Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy férfinak a nő mindig a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy férfinak a nő mindig a jobb oldalán kell, hogy menjen, vagy csak akkor lényeges ez az illemszabály, ha egy párt alkotnak?

Figyelt kérdés
ESET: 25 és 30 körüli ismerős fiú és lány találkoznak, együtt sétálnak egy darabig. (elvileg még nincs semmi köztük). A lány direkt átmegy a fiú jobb oldalára. Ez jelent valamit? Jelentheti azt, hogy a lány közelebbről ismerkedni akar a fiúval? Tetszik neki? Vagy ha nincs köztük semmi komolyabb, akkor is így "illik" egy nő mellett sétálni (ha nem alkotnak egy párt és nem is tervezik)?
2011. jún. 8. 12:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Ez független, hogy párkapcsolatban vannak, vagy szeretnének lenni. Ez illemszabály. A férfi helye a nő bal oldalán van. A fiatalok ezt nem szokták komolyan venni és ez nem is baj.
2011. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Nekem anno egyszer azt mondták (vagy 20 éve) hogy a pasik bal oldalon kutyát és k*rvát sétáltatnak. Azóta valahogy nekem nem fűlik a fogam a bal oldalt sétáláshoz.


Plusz 99%-ban jobb kezes vagyok, és roppant irritáló számomra, ha a jobb kezem foglalt, mert a bal oldalán megyek, esetleg kézen fogva, vagy átölelve őt. Szeretem, ha a jobb kezem szabadon van :)

2011. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Ha sokan közlekednek a járdán akkor a lányok azért szeretnek a jobb oldalon lenni hogy a szembeforgalomba ne ők ütközzenek a barátnőm is mindíg a jobb oldalamon megy mert volt már párszor hogy bunkó öregasszonyok meg "kemény csávók" nekimentek.Nekem meg nem nagyon mer jönni senki mert nem egy 55kilós 160centis lány vagyok:)


Remélem érted :) Az illem nem tudom hogy működik de valószínű hogy az ismerősöd is azért szeret a jobb oldalon menni.

2011. jún. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez egy illemszabály, ami elvileg onnan jön, hogy a kard a bal oldalán volt a vitéznek, tehát a hölgyet jobb oldalon vezeti. Amikor tizenéves voltam ez úgy hangzott, hogy "bal oldalon a k*rvák mennek".
2011. jún. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 napietus ***** válasza:
81%
semmi köze ehhoz, milyen kapsolatban vannak, így illik. tényleg a kardos történetből ered egyébként
2011. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%

Ez tény, hogy az illem is így diktálja, hiszen ha megfigyeled, általában az esküvőn is így vonulnak be, vagy ki.... a menyasszony a jobb oldalon van.

Az meg, hogy párkapcsolatban van-e a nő a férfival, vagy csak barátok, szerintem nem mérvadó a dologban. én a fiúbarátaimmal is ha sétálunk, így megyek, mert valamiért így kényelmes :D Nem is bírom elviselni azt, hogy a bal oldalán sétáljak.

2011. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Ez egy egyre kevésbé komolyan vett illemszabály. Én például nem tudok a párom jobb oldalán menni. Kényelmetlen, zavaró, kellemetlen érzés. Talán mert fiatalabb koromtól úgy szoktam meg, mondjuk mikor barátnőkkel sétáltam, hogy én mentem a bal oldalon. Nem is tudtam átszokni. De nem is kínzom magam vele.
2011. jún. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
Én nem is tudtam,hogy ez illemszabály.Nekem természetesen jött,hogy a barátnőm a jobb oldalamon legyen.,volt olyan egy-egy hosszabb séta után,hogy kikötött a bal oldalamon,de azonnal helyet kellett cserélnünk,mert kényelmetlen volt.
2011. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 napietus ***** válasza:
58%

igen, ma is praktikus, mivel a nők általában a táskát a jobb vállukon hordják, ezért ha a bal oldalon mennének, útban lenne. meg ha esik az eső, a férfi tartja az esernyőt, szintén ált. a jobb kezében.


azon kívül, ha a karomat nyújtom valakinek (mondjuk én nőként pl. a nagymamámnak) akkor neki is automatikusan a jobb karomat nyújtom.

2011. jún. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!