Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Levakarhatatlan exbarátnő? Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Levakarhatatlan exbarátnő? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Bocsánat, kicsit HOSSZÚ LESZ, de köszönöm annak, aki végig olvassa!


A barátommal több, mint fél éve vagyunk együtt, de az excsaja még mindig zaklat minket. Az elején még türelmes voltam, úgy gondoltam, kell neki is egy kis idő, amíg megérti, hogy végleg vége, és megnyugszik, de nem így történt, én pedig kezdek besokallni.

Minden nap hívogatja a páromat (5-10 alkalom/nap), ha a barátom kikapcsolja a mobilját vagy nem veszi fel neki, akkor sms-eket (napi 6-8 db) és üzeneteket hagy a hangpostáján.

Változó, hogy miket ír; általában fenyegetőzik, hogy szakítsunk, különben nagyon meg fogjuk bánni, de van, amikor könyörög, hogy legyenek újra együtt, vagy mondjuk hisztizik. Esetleg zsarolja a barátomat. Volt, amikor öngyilkossággal fenyegette...

Ha mi nem reagálunk rá, a barátom haverjait hívogatja, és őket zaklatja, hogy mi van a párommal, miért nem veszi fel neki, hogy van és mi újság vele, stb.

Feltörte a párom facebook adatlapját, és ott átírta a "Kapcsolatban" részt arra, hogy vele jár, és nem pedig velem, engem pedig letiltott, majd kitörölt a barátom ismerősei közül. Ugyanezt megtette iwiw-en és MSN-en is (tiltás, törlés).

Rendszeresen hívogatja a barátom édesanyját is, és állandóan azt hazudja neki, hogy megint együtt vannak a fiával, velem pedig szakított.

Valahonnan megszerezte az én számomat is, és nekem is írkál, általában fenyegetőzik, hogy hagyjam ott, különben nagyon megbánom, de van, amikor meg olyanokat ír, hogy a barátom megcsal engem vele, és csak szánalomból van velem még mindig, és jobb lenne mindenkinek, ha mi végre szakítanánk. Már nagyon elegem van belőle.

Nem egyszer az éjszaka közepén hívta fel a páromat, hogy hiányzik neki, szereti és veszettül kívánja.

Fogalmam sincs, mit tegyünk, hogyan rázzuk le.

A barátom rengetegszer próbált beszélni vele, normálisan és keményebben is megmondta neki, hogy hagyjon végre békén minket, de nem használt. Este ugyanúgy jöttek a hívások meg az sms-ek. A párom már 3-szor utazott le hozzá Veszprémbe, mert a csaj megfenyegette, hogy megöli magát, ha nem megy azonnal, vagy mert a csaj tesója felhívott minket, hogy nem akar kijönni a szobájából, nem eszik, és napok óta csak bőg.

A barátom mindig megpróbálta megértetni vele, hogy nagyon jó lenne, ha ezt abbahagyná, mert ezzel mindenkinek csak árt, de semmit nem használt.


Mit tudunk csinálni, hogy végre leszálljon rólunk? :S


21/L és 24/F (+ a csaj 22 éves)


2011. jún. 26. 15:04
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek ne utazzon le hozzá.
2011. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
62%
A barátod ex-ének nagy lehet a telefonszámlája..
2011. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
76%
Hány évig voltak együtt? Miért szakítottak?
2011. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Most már nem utazgat hozzá, ez csak az első hónapokban volt, amikor még úgy gondolta/gondoltuk, hogy megérdemel annyit a lány, hogy leüljön vele megbeszélni a dolgokat. Most már a páromnak is elege van, mert nem lehet emberi módon beszélni vele vagy hatni rá.


Ami meg a telefonszámláját illeti, van valami családi kedvezmény a kártyáján, mivel 20 ft-ért telefonálhat... meg úgy tudom, elég jómódúak, a csajnak nem igazán számít a pénz.

2011. jún. 26. 15:13
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is először beszéljetek a csaj szüleivel, ha nem használ jelentsétek fel, ez már zaklatásnak minősül, bizonyítékotok is van.

Esetleg egy időre töröljétek le magatokat minden közösségi portálról és váltsatok telefonszámot, bár ez elég macerás, meg ahogy olvasom, akkor másokat zaklat. De szerintem be lehetne ijeszteni egy kis feljelentéssel. Öngyilkos meg úgysem lesz, úgyhogy ne engedjetek a zsarolásnak.

Kitartást, és ha esetleg van valami fejlemény, írd meg légyszi, kíváncsi vagyok :)

2011. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
8 hónapig voltak együtt. Azért szakítottak, mert a lány eléggé erőszakos típus, már a kapcsolatuk alatt is állandóan ellenőrizgette a barátomat, ő pedig hosszú távon úgy gondolta, hogy ez nem fog így működni közöttük. A lány ráakaszkodott, megfojtotta a ragaszkodásával, hisztizett, ha valami nem úgy történt, ahogy ő akarta, a barátom pedig elég engedékeny típus, de végül már ő sem bírta. Sokszor próbált beszélni vele, hogy adjon neki több szabadságot, de nem igazán változott a helyzet, így nem látott más megoldást a végén, mint hogy szakítanak. De normális módon szakított vele, nem volt bunkó vagy ilyesmi, csak leült vele, és elmondta, hogy ez így nem fog működni.
2011. jún. 26. 15:17
 7/42 anonim ***** válasza:
79%

Ez nagyon durva. Nekem is volt ügyem a pasim excsajával, nem is kevés, de ő legalább megmaradt intelligens szinten, csak a sz@rt kavarta, igaz, abban profi volt.


Viszont ne haragudj meg, de...hogy lehetett együtt a párod egy ilyen csajjal? Bennem azért felmerülne a kérdés, hogy van-e helyem mellette, ha ennyire volt "igényes" előttem a csajok terén...

2011. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
92%

Előző voltam, most olvastam a kommentedet, így azért más, bár jobb lett volna, ha még az első 1 hétben dobja ezt a szerencsétlent.

Nekem az vált be, hogy le se tojtuk a csaj fejét, hadd hisztizzen meg szenvedjen magában...telefonszámcsere, jelszócsere fészbúkon, üzeneteit törölni, nem reagálni rá. Hidd el, hamar megunja, ha nincs reakció.

2011. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Próbáltunk beszélni a lány édesapjával és az édesanyjával is. Az apját nem igazán érdekelte, azt mondta, hogy "gyerekszerelem, majd elmúlik", és hogy "felnőtt emberek vagyunk, meg tudjuk oldani a szerelmi ügyeinket magunk is", a lány édesanyja viszont egyenesen ki nem állhat minket, szerinte a barátom egy szemétláda, mert szakított az ő pici lányával, én meg valamiféle gaz csábító perszóna vagyok, stb. Nem igazán állnak mellettünk, sajnos. :S


Viszont a közösségi oldalról való törlés nem rossz ötlet, azt ideiglenes megoldásként meg tudjuk próbláni. :) Köszi a tippet.

2011. jún. 26. 15:21
 10/42 A kérdező kommentje:
Megpróbálhatjuk a számcserét is, de sajos attól még a barátom haverjait és az édesanyját ugyanúgy hívogatná... Mindenkivel nem tudunk számot cseréltetni egy éretlen lány dilije miatt. :S
2011. jún. 26. 15:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!