Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyi "gyógyulási idő" kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi "gyógyulási idő" kell nektek egy hosszú, komoly kapcsolat után?

Figyelt kérdés
Az első barátommal 5 évig jártam, kb. 3 hónapja szakítottunk. Amíg nem mondtuk a ki a végszót, még visszajártunk egymáshoz a ragaszkodás miatt, de "már nem vagyunk együtt, csak néha találkozunk" címszóval. Ez az időszak a kétségek miatt már majdnem tönkretett, ezért végleg elakartam határolódni az exemtől. 3 hónap után belementem most egy kapcsolatba, amiben jól érzem magam, a srác lelkileg is klaffol hozzám, és szeretem vele tölteni az időmet. Mégis valahogy valami olyan bennem, mintha eltört volna. A közös barátok is elhagytak így, és az új barátom haveri körébe járunk inkább, ami megint rendkívül új nekem, azonban minden alkalommal jobban megtalálom velük is a hangot. Teljesen új érzem, mintha elhagytam volna a régi magamat, azaz inkább kiszakadt volna. Szeretnék új életet kezdeni, de néha a régit is visszakívánom. A barátaim szerint kell egy regenerálódási időszak egy hosszabb kapcsolat után, de én nem tudom mikor leszek olyan mint régen. Nem tudok felszabadult lenni, és mintha minden tartópillér kicsúszott volna, és fogalmam nincs hogyan tudnám megtalálni a régi magamat.
2011. jún. 27. 23:27
 1/5 DaVeR válasza:
Nem rég szakítottak velem, én úgy vagyok vele mert békében szakítottunk hogy nyár végéig hagyuk egymást mert csak szar lenne.. Utána jobb lesz beszélgetni a közsö haverok megmaradtak persze. De igazából anyni a gyógyulási idő mikro már nem érdekel mi van vele nem érdekel kivel van mit csinál hol és mikor. Mikro már nem érdekel hogy msot vajon ha buliba volt mi volt. Mikro ezekre ne mgondoslz már. És ha ráis gondolsz nem izgat mi van vele akkor már jobban vagy és szerintem akkro már belelehet kezdeni egy új kapcsiba is. Plusz ha jól érzedmagad az a léyneg =)
2011. jún. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudok segíteni, mivel én is ebben a helyzetben vagyok, és magammal se tudok mit kezdeni. Öt év rengeteg idő, akármennyi időt adsz utána magadnak, az mindig is benned lesz, mert 5 évig az életed mindennapos része volt. Nagyon nehéz elszakadni, de gondolj bele, hogy valami oka volt, amiért véget ért. Az új kapcsolatot pedig akkor folytasd ha tényleg jól érzed magad benne, és nem csak egy mentőöv a hiányban. Amúgy nálam is ez a helyzet, közös barátok le se szarnak, mindenért én vagyok a hibás.. Sajnos az aktuális pasi barátai sose lesznek a barátaid (illetve nagyon ritka), a szakítás után mind a haverja mellé fog állni.
2011. jún. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy két éves kapcsolatom ért véget fél éve... azóta is regenerálódom. Voltak próbálkozások, de még mindig érzem hogy nem az igazi. Olykor feltámad bennem valami olyan érzés, mintha megcsalnám az exemet, pedig már elég régen szakítottunk. Vannak rosszabb napjaim, amikor nagyon érzem a hiányát, vannak jobbak amikor úgyérzem kész vagyok egy új kapcsolatra. Persze amíg ez a kettősség bennem van, addig új kapcsolatba sem tudok kezdeni, hiszen amíg olykor az exemen jár az agyam, addig nem lenne fair bárkivel is komolyabban együtt lennem... Gáz helyzet, de én várok... várok, amíg ez a kettősség el nem múlik, és már nem gondolok minden este arra, hogy ő most vajon hol lehet, mit csinálhat, hogy érezhet. A szakítást én kezdeményeztem, de közös beleegyezés volt. A kapcsolatunk kihűlt, már nem tudtuk megmenteni, még is ilyen érzések kavarognak bennem... 21/L
2011. jún. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát velem egy éve szakított a barátnőm de még most is káosz van. szóval kitartást! ha meg a barátok hiányoznak hívd fel őket. semmi sem lehetetlen csak el kell döntened, hogy mit akarsz és ahhoz tartsd magad. na nekem pont ez nem megy...
2011. jún. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 év alatt sikerült lezárnom egy 2 éves kapcsolatot. amúgy az okosok azt mondják, annyi idő kell túl lépni valakin, amennyit együtt töltöttetek... hát kitudja:)
2011. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!