Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ugy kell szeretnem a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugy kell szeretnem a párom amilyen? Baj, ha megakarom változtani?

Figyelt kérdés

Többször olvastam itt, hogy a "páromat ugy kell elfogadnom/szeretnem amilyen", ne akarjam megváltoztatni mert ugysem lehet.

Nos én egyik exemet, jelenlegi páromat se tudtam elfogadni olyannak amilyen.

Exeim csak kedvesen és "hálával" beszélnek rólam, hogy miattam mennyit változtak jó irányban, hogy jó hatással voltam rájuk stb.

Attól, hogy én nem tudom elfogadni egy felnőtt férfit olyannak amilyen és esetleg látom benne a lehetőséget, hogy mennyivel több lehetne és megpróbálom "jó irányba terelni" (beismerem volt, amikor megégettem magam) ettől én rossz ember lennék?


2011. jún. 30. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Csodálom, hogy van ennyi energiád, hogy mindegyik barátodat ide oda változtatgatod.
2011. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kis mértékben persze lehet csiszolni a másikon, nem is élhet úgy együtt két ember, hogy ne legyenek hatással egymás személyiségére.. A baj azzal van, ha a másikat alapjaiban akarja megváltoztatni az ember, pl. ne úgy szórakozzon, mint előtte, ne úgy viselkedjen másokkal, mint előtte, ne ugyanúgy viszonyuljon a családjához, ne haverkodjon ugyanazokkal az emberekkel, stb.

Pl. tipikusan a "Ne járjon szórakozni" és a "Ne legyenek női barátai" a két vezető probléma szerintem, amin a nők sokat tudnak szenvedni, holott ezekkel az igényekkel akkor is tisztában voltak, mikor komolyra fordult a kapcsolat.

2011. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember, csak nem találtad meg az igazit. Egyszer olvastam, hogy az az igazi, akinek még a fingását is szívesen hallgatod:D Viccesnek hangozhat, de tényleg így van! Majd talán egyszer megtapasztalod.
2011. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
dehogy vagy rossz ember,csak szerintem barátként próbálj meg segíteni rajtuk.párodnak meg válassz olyat,akit el tudsz fogadni olyannak amilyen!de ez csak az én véleményem...
2011. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tényleg sok energia volt benne és nem mindig érte meg!
2011. jún. 30. 21:56
 6/12 A kérdező kommentje:

21:56 A jelenlegi párommal, bár még csak fél éve vagyunk együtt. De ezek a proglémák amiket leírtál.

Ezek szerint nem illünk össze? És megint mellé fogtam?

2011. jún. 30. 21:59
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát ha ezek a problémáitok, akkor annak soha nem szokott jó vége lenni, mivel másra lenne igényetek.. Most ő boldog, te pedig nem vagy. Ha elnyomja a szükségleteit és úgy él, ahogyan te elvárod, akkor te leszel boldog, ő pedig nem..

Szerintem el kellene fogadnod őt úgy, ahogyan van. Ha tudsz benne bízni, akkor nem számít, kivel van, mert úgysem ártana neked. És fennáll az a veszély is, hogyha kitiltod az életéből azt, ami őt saját magává teszi, akkor rövidesen egy idegennek találod magad egy fedél alatt..

Szerintem ha nem tudod elviselni, hogy a párod ilyen életet éljen, akkor inkább egy olyan férfi való melléd, akinek erre egyáltalán nincs is szüksége. Egy életfelfogásról nem nagyon lehet lenevelni senkit..

2011. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha hagyja magát, nem baj. De nekem nem kellene olyan férfi, aki hagyja, hogy ide-oda alakítgassam, nevelgessem mint valami gyereket. Hát semmi tartás nincs benne?
2011. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Végülis igazad van, de 28 éves. És nem értem hogy vágyhat még mindig ilyen életstílusra.

Egyszer azt mondja megakar változni, családot szeretne tőlem. Máskor pedig, hogy élvezi az életet.

Azt gondoltam az csak segítség, ha kicsit több komolyságot, felelősséget várok tőle. De lehet tévedtem és csak az időmet pocsékolom.

2011. jún. 30. 22:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Mind tanulunk egymástól, állandóan tökéletesebbé kell válnunk, és ebben kölcsönösen segíthetjük egymást. De nem lehet örökké faragni, formálni, kritizálni, nevelgetni a házastársat. Borzasztóan elrontja a kapcsolatot. Ait "nevelnek" elveszíti az egyéniségét, egy célszerűen kialakított bábbá válik. És akkor kinek kell egy ilyen báb ember, mégha akármennyire tökéletes is?
2011. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!