Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépkocsinál én vagyok a...

Gépkocsinál én vagyok a tulajdonos, de meg szeretném változtani az üzembentartót azért kell fizetni/mennyit kell fizetni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 18:15
 1/2 anonim válasza:
Ha jól tudom 22 ezret, de nem 100%.
2011. jan. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Írni kell egy üzembentartói szerződést és érdemes egy biztosítást ötni az üzembentartónak, mert ha a te neveden marad a biztosítás, ugorhat a bónusz az ő által okozott kár miatt. Az üzembentartói illeték a járműre vonatkozó átírási illeték 25 %-a, és a forgalmi engedélyt kell cserélni. Mindkettő költség az okmányirodában fizetendő, a forgalmi ára 6000 Ft, az átírási illeték személygépkocsinál 1890 cm3 hengerűrtartalom alatt 18 Ft/cm3, felette 24 Ft/cm 3. Tehergépkocsinál egységesen 18 Ft/cm3, lassú járműnél pedig nincs. Beszorozva a cm3 mértékét kapod az átírási illeték összegét, és üzembentartói illeték ennek tehát a negyedrésze. Mindkét költség /+ a megkötött biztosítás díja is/ elméletileg az üzembentartót terheli!

Okmányirodás:)

2011. jan. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!