Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megcsaljam a vőlegényem, h...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsaljam a vőlegényem, h bizonyosságot szerezzek?

Figyelt kérdés
Ezelőtt kb. három évvel megismerkedtem szinte egyszerre két férfival. (internetes társkeresős sztori). Az egyikhez fizikailag kezdtem el inkább vonzódni. Nagyon jóképű a pasas, nagyvonalú, s úgy érzem valóban szerelmes még most is belém. A másik viszont jóval higgadtabb, olyan kis szürke hétköznapi emberke, viszont nagyon szeret, s mellette biztonságban érzem magam. Az egyiket a szememmel, a fizikai valómmal szerettem, a másikat pedig inkább az eszemmel. Ez utóbbi el is jegyzett. Viszont az előbbivel is tartottam továbbra is a kapcsolatot, persze csak néha egy-egy sms erejéig, de nagyon elkeseredett szemrehányó sms-ek voltak ezek, haragudott, amiért mégis a máikat választottam. S most, néhány napja ismét intenzívebben feltűnt az életemben, több email, több mssengerezés, s találkozni szeretne személyesen is velem. Tanácstalan vagyok ebben a helyzetben, úgy érzem, h mindkettőjükhöz ragaszkodom valamilyen szinten, s a kettőből együtt tudnék egy olyan férfit gyúrni, ami nekem pontosan megfelelne. Véleményeket várok, h ti mit tennéte a helyemben. Egyébként 32 éves vagyok, s családot szeretnék alapítani végre, s gyermeket szülni. Még annyit, h az előbbi soha nem vesz feleségül, túl van egy váláson, s mint mondta, még egyszer ezt a tortúrát nem szeretné végigcsinálni. Egyébként is külföldön lakik, olyan helyen, ahová viszont én soha ki nem költöznék. A gyereket ő is bevállalná, hív, h menjek, költözem ki hozzá, csak a házasságkötős papíros, az nem kell neki, mint mondotta. De mégis fenemód vonzódom hozzá, s gondoltam, találkozom vele, esetleg le is fekszem, hogy lássam, hátha akkor elmúlik az a fene nagy vonzalom. Eddig ugyanis nemi aktusra nem került sor közöttünk. S pesrze, mindezt a vőlegényem tudta nélkül szeretném megcselekedni. :(((
2011. júl. 15. 06:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kapsz majd hideget-meleget, és meg is érdemled.

A házasság akkor jó ötlet, ha megtaláltad azt a férfit, akivel életed végéig boldog leszel.

Fordítva nem megy, hogy te most csakazértis férjhez mész, és keresel valami balekot, aki elvesz.

Még nem mentél hozzá, de már félre akarsz lépni, és máshoz vonzódsz.


Ez úgy lenne helyes, ha otthagynád a vőlegényed, és kimennél külföldre a másik hapsihoz. Ha összejön a dolog, egy év múlva vállaltok közös gyereket. Neki nem kell papír, és akkor mi van??

Nem ragasztó az. Még simán otthagyhat, kirakhat, létezik a válás is. Papír nélkül pedig lehettek életetek végéig együtt boldogan, egy családként.


Nagyobb rá az esélyed, hogy a külföldi hapsi mégis elvesz, mint az, hogy hűséges maradsz életed végégig a leendő férjedhez.

Tegyél vele jót, és hagyd el.

2011. júl. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha már máshoz vonzodsz.szerintem az megcsalás...
2011. júl. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A racionális és irracionális konfliktusa......

Ha a testedre hallgatsz....

Ha az eszedre.....


Döntened neked kell! Mi a jobb a gyerekednek, a lelkednek,no és a testednek....

2011. júl. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Smartguy86 ***** válasza:
100%

JAJ! Ettől a "kettőből összegyúrnám a tökéletest" szövegtől kivert a víz... 32 évesen még nagyon nem állsz készen sem a házasságra, sem a családra. Neked még tovább kell kavarni a zavarosban, mert ez így nem lesz élet. Ha most hozzámész egy balekhoz, szülsz egy-két gyereket neki, majd akkor jössz rá, hogy rosszul döntöttél, akkor szerinted mennyit ártasz majd azoknak a gyerekeknek??? Nem leszel képes felnevelni őket nyugodt családi légkörben, és ugyanolyan bizonytalan roncsokat faragsz majd belőlük, mint amilyen te vagy most! NE CSINÁLD!


Előbb nőjj fel, érj meg arra, amit szeretnél. Ne legyél önző! Az oké, hogy TE ezt és ezt és ezt akarod (gyerek, család, stb.), de azért ennél nézzél már tovább is! Mi lesz később? Már most másik faszin jár az agyad, akkor miből gondolod, hogy a házasélet menni fog?


A másik paliról: a testi vonzalomra meg az "izgi" faktorra szintén nem lehet családot alapozni. Oda kiegyensúlyozott érzelmi háttér kell, mert különben az se fog sokáig tartani. Ráadásul a pali éppen annyira határozatlannak tűnik, mint te, és már bebizonyosodott, hogy érzelmileg sincsen a toppon (válás). Ilyen férfit képzelsz el a gyerekeid apjaként? Vagy olyat, mint a másik, akit már most sem vagy képes tisztelni?


Sürgősen add vissza azt a gyűrűt és először rendezd le magadban az érzelmi tényezőt, gondold végig, hogy mit vársz az élettől, mindenféle önzés és "muszájok" nélkül! Legyél végre felnőtt nő, ami a korodhoz illik! Utána majd belevetheted magad a férfiak tengerébe...

2011. júl. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Smartguy86-tal pár ponton értek egyet, viszont semmi joga nem volt ilyen csúnyán lehurrogni a kérdezőt.



Ez a "Legyél végre felnőtt nő, ami a korodhoz illik!" felcsattanással egyáltalán nem vagyok közös nevezőn.

Aki egy kicsit is tájékozottabb, tudja, hogy nem kor függvénye az érettség.

És a párkapcsolathoz, vagy házassághoz való érettség nem hiszem, hogy összefüggne azzal, hogy élete más színterein

ne tudna felnőtt módjára, FELELŐSSÉGTELJESEN gondolkodni. (pl munka, tanulás, barátság)



Kedves Kérdező!

Semmi jogom feletted pálcát törni és nem is ez a célom. (Hiszen én is csak egy emberi lény vagyok a sok közül, tehát

gyarló és esendő - ami nem azt jelenti, hogy egyetértek egy esetleges félrelépéssel pl.)


Először is, amin nagyon megütköztem, ahogyan a jelenlegi vőlegényedről írsz: "olyan kis szürke hétköznapi emberke".

Még össze sem házasodtatok, de már olyan kiábrándultan, kiégetten jellemzed őt.

(nem ismerlek, de feltételezni merem, lehet, nem is voltál belé szerelmes korábban sem)


A másik ilyen szembetűnő rész: "Az egyiket a szememmel, a fizikai valómmal szerettem, a másikat pedig inkább az eszemmel."

Ne haragudj, nem bántásképpen: de hogyan lehet valakit az eszünkkel szeretni?!

Felteszem, sehogy.



Ami fontos, tedd azt, amit a megérzésed mond.

Azaz, nagy ívben ne érdekeljen, hogy 32 vagy (még bőven fiatal vagy ennyi idősen!!).

Hagyd ezt az embert, akivel már most nem vagy boldog. (Ha az lennél nem dilemmáznál rajta, hogy megcsald-e.)

Ha egy kicsit is tisztelted és szeretted (emberileg) valaha is, megteszed. Nem hülyíted tovább.

Mert sajnos, jelenleg azt teszed.


A jóképű, külföldön élő lovagoddal tegyél egy próbát, s ha nem jönne össze, még mindig előtted áll egy egész élet!!

NE a társadalmi elvárásokkal foglalkozz és ne valld ezeket sajátodnak (ne hidd, hogy

32 vagy, igenis, le kell horgonyoznod, megházasodni, gyerekeket szülni) mert így teszed majd önmagadat nagyon boldogtalanná,

a boldogságát házasságon kívül kereső feleséggé (és anyává).

Mert nem a saját vágyaid után mész, hanem mások elvárásainak akarsz megfelelni. Ez a legnagyobb hülyeség,

amit az életeddel tehetsz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Inkább még most jöjj rá, hogy nem tudsz tovább így élni, vele..

és rúgj fel egy eljegyzést, mint később a férjed és a majdani gyerekeid életét is!!

Mert akkor már nem "csak" egy ember fog miattad szenvedni!!!!


Ez a Te életed, éld úgy, ahogy szeretnéd!!

De lehetőleg, ne másokon átgázolva.

2011. júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 duditheace válasza:
Az a külföldi pasi 1 nagy kamu!!Töröld mindenhonnan,mert ha már eljegyeztek azt becsüld meg,mert nem biztos,hogy lesz még ilyen az életedben.De,hogy megakarod csalni az nagyon undorító húzás lenne tőled.K*rva vagy?vagy mi?Gondolkozz el,mert ha a külföldit választod lehet elvesztesz mindent
2011. júl. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Épp azért írtam, hogy viselkedjen a korához méltóan, mert tudom, hogy nem a kor függvénye, hogy valaki mennyire érett. 32 évesen még mindig a tinédzserkorszakát éli...


Abban viszont nagyon is egyet kell értenem, hogy hogy lehet így beszélni a vőlegényről?? Szürke hétköznapi ember? Ez mutatja meg a leginkább, hogy a kérdező abszolút nem tiszteli a leendő férjét! Hogy lehet olyan férfivel összeházasodni, akit nem tudsz tisztelni? Milyen családmintát fogsz így mutatni a gyerekeknek? Hogy te leszel az erős nő, aki a világot a hátán hordja, a férjecske meg a papucs, aki otthon ül és nézi a TV-t? Milyen személyisége lesz azoknak a gyerekeknek így?


Utolsónak: ebből kifolyólag én nem ajánlanám a kérdezőnek, hogy maradjon a vőlegényével. NE maradjon! Mert nem lesznek boldogok, és egy egész család életét teszi tönkre.

2011. júl. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 k4lm0p1r1n ***** válasza:
itt a nők sablonja... a génetekben van a kurvulás és kihasználás? mert ez az. két pasiról akarod lehúzni a bőrt. nem ajánlom hogy a másikkal találkozz, szakíts meg minden kapcsolatot vele, és talán elmúlik az érzés. ha nem akkor besz0ptad és a vőlegényed is ugrani fog egyszer....
2011. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

k4lm0p1r1n

Nem csak női k.rvák léteznek.Már bocs.

Sztereotipizálás = beszűkült látásmód. Grat!

2011. júl. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Smartguy86

Ne haragudj, de ellentmondásokon lovagolsz.

Miért kérsz (utasítasz) valakit olyanra, amire nem képes. Legalábbis életének ezen színterén, ebben a periódusban nem.

Illetőleg ugyanazt írtad le másodjára, amit én elsőre, csupán más szavakkal és erélyesebben,

már-már felszólítva a kérdezőt: "NE maradjon! Mert nem lesznek boldogok, és egy egész család életét teszi tönkre." = Inkább még most(...)

rúgj fel egy eljegyzést, mint később a férjed és a majdani gyerekeid életét is!! << az én fentebbi véleményem.



Pontosan azért írtam 09:02-kor, hogy hallgasson a megérzéseire, és inkább próbálja meg a szerencséjét

a külhonban élő férfival, mert a vőlegényéhez nem tud ragaszkodni.

Felesleges kioktatnod és "leordítanod" újfent szegény kérdezőt, éppen elég neki a saját helyzete most.

Feltételezem, nem azért tette fel a kérdését, mert megvetést és leordítást várt,

hanem normális, humánus hangnemben leírt válaszokat.

Senkik nem vagyunk ahhoz, hogy ítélkezzünk bárki felett!!



Annak a szerencsétlen beszűkült társadalmi elvárásmintának akar megfelelni szegény kérdező,

(hogy 30 felett a nő már legyen anya és feleség) amit Te is szajkózol egyfolytában, kedves Smartguy86 .

Ha valaki nem képes legbelül a megállapodásra, mert kétségei vannak, minek kellene belehajszolni egy házasságba?!


Ui.: Kérdező, nem akarlak megbántani, de ha a rágódásod ellenére hozzámész a szürke emberedhez és közben félremenegetsz, bár minden jogod megvan hozzá (mert a Te életed), de a saját életedet fogod megbonyolítani.

2011. júl. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!