Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi értelme van a házasságnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a házasságnak?

Figyelt kérdés
Egy napért és egy jegygyűrűért képesek az emberek százezreket kicsengetni, közbe meg semmi sem változik. Sőt, ha majd vállnak, akkor még azért is fizetni kell majd.
2011. júl. 24. 00:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Ezzel megpecsételik hivatalosan is a sorsukat. Értelme nem sok van, viszont a lakodalom jó. Általában a társaság miatt érdemes megtartani, meg hogy hivatalos legyen. Egyébként ez is egy kereszténységtől átvett hülye szokás. Elég lenne "csak" megkérni a kezét, hiszen Isten előtt ígyis bizonyságot adtok az egymás iránti szeretetetekről.
2011. júl. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Őszintén? Semmi értelme sincs. Aztán lehet elválni. 2 ember házasság nélkül is szeretheti egymást ugyanúgy.
2011. júl. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Valakinek a házasság egy papír. valakinek meg egy olyasfajta összetartozás amit meg is pecsételtek úgymond. Te úgy látom az első kategóriába tartozol. Én házasság párti vagyok. A párom és én egy szép őszi szerda délután házasodtunk össze, az édesapám, a testvérem, az ő anyukája és nagymamája volt jelen. Utána megvacsoráztunk és hazamentünk. Nem azért tettük mert volt utána nagy lakodalom, meg vot szép ruhám meg ilyesmik. A házasság azt mutatja számunkra, hogy nem akarjuk elhagyni egymást. számomra az együttélés az a fázis, amikor nem vagy biztos abban, hogy egy életet együtt akarsz e lenni a másikkal.

Persze ez másnál nem így van, de nálunk igen. És a sok válás meg hát.... az emberek többsége inkább továbblép egy kapcsolatból a helyett, hogy megbeszélné a dolgokat, a problémákat amik a váláshoz vezetnek. Mi 6 éve vagyunk házasok, két szép gyermekünk van.

2011. júl. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Elvileg két család összekapcsolása,vagy két vagyon összekapcsolása volt a cél.

Mára inkább az a lényege,hogy kimutasd a társadalomnak,hogy felnőtt vagy és felvállalod az ismerőseid előtt is hivatalosan a választottad.

A papíros részétől én is rosszul vagyok,pedig én már évek óta kapom az oltást.De mivel bnőmék csórók én meg nem,ezért én sem látom értelmét a papíroknak,ami később simán lehet komoly problémák okozója.

A párkapcsolat az tiszta ügy,de a házasság valamilyen szinten biznisz is szerintem.Rossz üzletet meg nem szoktam kötni.

2011. júl. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Neked semmi. Az hogy valaki nem ért valamit az gáz:)
2011. júl. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

ma 00:52

Mekkora egy f*sz vagy!

Őszintén sajnálom a barátnőd!

2011. júl. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
68%

ma 00:52


Te gyökér fasz:D Akkor keres egy gazdag csajt magadnak:D Istenem..Mennyik vagytok, 15 évesek?:D

2011. júl. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Én sem értem, hogy mire jó valójában... azaz értem a házasság-pártiak indokait, de azonosulni nem tudok velük. Egyén - és személyiségfüggő ez is. Sajnos sok probléma forrása volt ez a felfogásom az előző párkapcsolatomban, mert kivételes módon ott a férfi nagyon is forszírozta volna a házasságot. Engem pedig mindig is nyomasztott ez az intézmény a láncravertség érzése miatt, a lakodalmakat pedig a hátam közepére kívántam (nem éppen pozitív gyerekkori emlékek :)). Én sem tartom egészséges dolognak annyi pénzt kiadni egy gyűrűért meg néhány formaságért.

22/L

2011. júl. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Egy hagyományos módja annak, hogy hivatalosan, papíron is kifejezik, hogy együtt akarják leélni az életük szerelemben, ásóban meg minden. Akinél nincs szerelem, nem csoda, hogy a papírt sem becsüli.
2011. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem az ilyen hozzáállás miatt nem működnek a nem működő házasságok. Mert bármily furcsa és hihetetlen, vannak jól működőek is.


Ha valaki nem akar lagzit, ne csináljon. De lehet, hogy élete legnagyobb élményét hagyja ki. Én még öregkoromban is azzal az érzéssel fogom nézni az esküvői videónkat, hogy "ennél jobb lagziban soha nem voltam". (igen, ezt már most tudom)

A házasság sok embernek csak papír, de nekem fogadalom, hogy, akit választottam szeretni fogom jóban-rosszban és ezt mindenki előtt elismerem. Az a baj az emberekkel, hogy már az esküvő előtt "tudják", hogy válás lesz a vége. Na az ilyen házasságok tuti nem fognak működni, mert az illető előre megásta a házassága sírját.


Úgy is hozzá lehet egyébként állni a dolgokhoz, hogy minek tanuljak,dolgozzak, egyek, járjak bulizni, utazgassak, hisz egyszer úgyis meghalok és akkor az egész életem csak pénzkidobás volt.


A válásról annyit, hogy aki még nem hallott volna róla, lehet kötni házassági szerződést. Aki a pénzecskéjét félti és azért nem házasodik, fektesse le, hogy ez az enyém, az meg a tiéd és akkor nem kell vitatkozni és követelőzni válás esetén.


Na most lehet lepontozni!


Köszönöm

2011. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!