Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig lehet ezt a helyzetet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet ezt a helyzetet elviselni, tolerálni?

Figyelt kérdés

Tudom, ezt csak én tudhatom, hiszen az én érzéseimről van szó.

A lényeg: megismerkedtem valakivel, akivel kölcsönösen megszerettük egymást.De, :az illetőnek most nincs munkája, a szülénél lakik, egy külön kialakított lakrészben.

Nem az a gond(om) hogy nem halmoz el "bármivel", meg hogy nem megyünk sehová.Inkább csak olyan értelemben, hogy így mindig én megyek hozzá, ott vagyok nála.Jobban meg szeretném ismerni, más helyzetekben is lenni vele, vagy hogy ő jöjjön el hozzám.Én a gyerekeimmel élek, ő (mint írtam a szüleinél) de egyedül.

Végül is vélemények, tapasztalatok érdekelnének, hogy így meddig lehet ezt bírni.Hiszen ezt az állapotot együtt kell átvészelni, és mint tudjuk a munkanélküli állapot egy nagyon jó működő, régi kapcsolatot is fel tud őrölni.

Mivel mi még az ismerkedős szakaszban vagyunk, mit kéne tennem? Hogy "kell" egy ilyen helyzethez alkalmazkodni?

Nem szajkózóm, hogy jó lenne, ha eljönne, és stb.... mert tisztában vagyok a helyzetével, nem vagyok egy hisztis típus.

Mi a "jó" megoldás? Van e egyáltalán?


2011. júl. 24. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nincs felkészülve arra még, hogy a gyerekeiddel is találkozzon?

Hasonló helyzetben vagyok, és 2 hét múlva fog csak a gyermekemmel találkozni személyesen a párom pedig ismerkedésünk óta eltelt 18 hónap. Azt mondta, neki kellett ennyi idő, hogy megbékéljen a helyzettel, hogy nekem már van gyerekem.29N

2011. júl. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

úgy olvasom, az nektek a "randi", hogy elmész hozzá. És ennyi. Azért remélem, nem takarítasz és főzöl nála, mert kb. ez a következő lépés.

Van ingyenes koncert, nyáron rengeteg fesztivál, nem kell venni semmit, csak körbenézni. Nem írtad, mekkorák a gyerekek, de ha közösen elmentek játszótérre, az is egy program, vagy parkba, vagy ha hozzátok menne és a gyerekekkel játszana, az miért nem program?

Ahogy írod, ő egy nagyon kényelmes pasas, talán kicsit önző is.

2011. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ; hány évesek vagytok, mennyi ideje tart a kapcsolat, mióta munkanélküli az illető, és mikorra lesz esélye munkába állni.

Ha te már ebben az "állapotában", munkanélküliként ismerted meg, akkor bíznod kell benne, hogy ha normális kerékvágásba kerül az élete, megváltozik a tiétek is.

Ha az embernek nincs munkája, és pénze, akkor érthető, hogy a - gondolom - szülőktől kapott zsebpénzből, vagy segélyből nincs igazán kedve szórakoztató programokra költeni. Lehet, hogy úgy gondolja; ha ő menne hozzátok, illene valamit vinni a gyerekeknek...

Azért beszélgetéssel is ki lehet puhatolni, hogy alapvetően ilyen, vagy csak az anyagi gondjai teszik ilyenné. Ha soha nem beszél arról, hogy korábban - amíg megtehette - milyen programokat csinált, bulizott-e egy jót a barátaival, szeret-e kirándulni, utazni, hiányzik-e neki egyáltalán... akkor sajnos lehet, hogy ő alapvetően ilyen természetű. Ha neked ez az "odajárós" kapcsolat kevés, akkor magadnak kell eldöntened, hogy mit tegyél.

2011. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A gyerek dolgot megbeszéltük.Azt mondtam neki, hogy majd szól, ha úgy érzi számára eljött az idő.Én nem hozom fel ezt a témát.Sokat vagyok egyedül, mert minden hétvégén mennek az apjukhoz, a jöv hétem pl elutaznak a mamájukhoz, pontosan nem tudom mennyi időre, de több mint egy hétre, mert messze lakik.Már mondta, hogy treméli egész hétem tőle járok majd dolgozni.

Itt végül is a pénzről van szó, hogy ő most nem dolgozik.De egy kicsit azt is érzem, hogy ez így neki nagyon kényelmes.Már mondtam neki, hogy valahogy oldja emg, hogy a jöv héten pénteken el tudjon jönni hozzám munka után.Tudja hogy akkor egyedül leszek.De konkrét egyenes választ nm kaptam.

De ha fog is válaszolni, megint a pénz lesz az indok...

Tudom, hogy ezt vele kell megbeszélni, tisztázni.

2011. júl. 24. 13:50
 5/17 anonim ***** válasza:

Azért azt jó volna tudni, hogy az illető mindent megtesz-e annak érdekében, hogy munkát szerezzen, vagy csak egésznap otthon van és nem csinál semmit. (Nos?)


Szóval szerintem csak akkor derül ki, ha szerez egy munkát és akkor úgyis valamennyire megváltozhat a viselkedése,csak kérdés,hogy milyen irányban.Ha türelmes vagy és kivárod amíg változik a helyzet, akkor megtudod úgyis.

2011. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én mindenesetre nem ismerkednék egy munkanélkülivel, le lehet minuszozni, de 90%-ban egy jól működő kapcsolatban is a pénz a vízválasztó. Abból van mindig a probléma.
2011. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

3 helyre keletkezett.Helyben ahol lakik, egy másik városba, és Német országba, mert oda is szokott kijárni dolgozni.De eddig még egyik helyről sem kapott vissza jelzést.

Ő 43 éves, én 41.

Igen, így ismertem meg, tisztában vagyok, voltam a helyzetével.Nem a bulizás,az eljárás szórakozni a lényeg, mint írtam.

2011. júl. 24. 13:57
 8/17 anonim ***** válasza:
ne viccelj, miért nem tud elmenni hozzád? abban mi kerül pénzbe?
2011. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Pl busz jegy, vonat jegy..
2011. júl. 24. 13:58
 10/17 anonim ***** válasza:
ennyire messze laktok egymástól? hú, hát ha úgy gondolod, ő a tökéletes pasi, akkor ok, de én így nem vállalnám, hogy csak én szánok mindig pénzt a randira. A másik meg, hogy minél hamarabb kellett volna összeismertetni a gyerekekkel, mert ha ők nem fogják bírni, akkor gondolom nem erőlteted majd a kapcsolatot.
2011. júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!