Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom elköltözött. Reményk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom elköltözött. Reménykedhetem, hogy visszajön?

Figyelt kérdés

Valamivel több mint másfél éve vagyunk együtt a barátommal, ő 24 én 25. Nekem már több hosszú kapcsolatom is volt, neki ez az első komolyabb.

Sajnos korábban is voltak már olyan problémák 3-4x, hogy egy-egy vita során azt mondta, hogy legyen akkor vége (de olyan is volt, hogy én mondtam, de én mindig csak azért, hogy lássam, hogy hogyan reagál. azt mondta, ilyenkor mindig nagyon megijedt). Egyszer már el is költözött, kb egy éve, de akkor még aznap este felhívott, hogy nagyon hiányzom neki, és rájött, hogy szeret, és vissza szeretne jönni. Visszajött, és csodálatos időt töltöttünk együtt. Szerintem semmi olyan nem volt a kapcsolatunkban, ami egy normális kapcsolatba ne férne bele. Ő viszont nem szeret vitázni, úgy is mondhatnám, fél, retteg a vitáktól. Én mondtam neki, hogy egy kapcsolat nem létezik viták nélkül, és ez mindig mindenkivel lesz. Erre azt mondta, hogy nem is lesz szerinte neki több kapcsolata, csodálkozik, hogy én elviseltem az ilyen kitöréseit. Azt mondtam erre neki, hogy ez az egyetlen dolog, ami hibádzott a kapcsolatunkban, de más semmi, szeretjük egymást.

A szerelem részről annyit, hogy azt mondta, hogy szeret, de nem szerelmes. De azt mondta, hogy neki az a szerelem, ahogyan én szeretem őt. De szerintem pedig egy fiú és egy lány máshogy szeret nem? Máshogy mutatják ki az érzéseiket. És ő nemcsak szavakkal mondta nekem, hogy szeret, hanem mutatta cselekedetekkel is, és ez a legfontosabb. Együtt csináltunk rengeteg dolgot, mindenben teljesen megértettük egymást, rengeteget formálódtunk mindketten az együtt töltött idő alatt (mert az elejétől kezdve együtt is lakunk), és szerintem (és a környezetünk szerint is) csak jó hatással voltunk egymásra.

Én kimondhatatlanul szeretem, és érzem, hogy szeret ő is. Azt mondta, hogy az érzelmi alapok megvannak, ami alapján együtt lehetnénk, de ő nem akar többé megbántani azzal, hogy egy vita során eldurran az agya, és bevágja, hogy legyen vége. És hogy amiatt érez nyugalmat, hogy nem bánthat többé engem, de siratja a kapcsolatunkat, és hiányozni fogok neki és nehéz elválni tőlem. És amiatt, hogy vége, nem érez megkönnyebbülést. Azt mondja, hogy nem lehet velem úgy, hogy vannak belső bizonytalanságai. Én erre azt mondtam neki, hogy jól döntött, mert így tényleg nem lehet élni egy kapcsolatban. De nem mondtam neki, csak éreztettem vele, hogy ha eldönti, még van visszaút.

Nem alázkodtam meg, nem kérleltem, csak próbáltam megértő és kedves maradni, úgy érzem, sikerült.

Nem tudom, hogy hangzik ez most, amit leírtam, de én tudom, hogy nagyon sérülékeny a lelke, inkább elbujdosik, minthogy megbeszélje a dolgokat. Ebben ellentétek vagyunk, mert én szeretek mindent azonnal tisztázni, ebből volt sok vitánk.

De a pszichológusa is mondta neki (meg szerintem ezzel mindenki tisztában van), hogy egy kapcsolatban vannak helyzetek, mikor az ember menni akar (hol jobban, hol kevésbé), és hogy ez teljesen normális. De ő attól tart, hogy nem az. Én arra gondoltam, hogy ez azzal függ össze, hogy ez az első komoly kapcsolata, és nem tudja, mit érezzen, mi a helyes és mi nem? Mit gondoltok?

Szerintetek van esély, hogy visszajön, hogy meggondolja magát, hogy rájön, hogy kellek neki én és a közös életünk?

Teljesen össze vagyok törve, mert nagyon szeretem, és reménykedem, hogy hív.


2011. júl. 25. 17:07
 1/8 A kérdező kommentje:

Még a kitörésekhez annyit, hogy azt mondta, amikor kimondta eddig, hogy legyen vége, amint megbánta, jött a "világvége" érzés, és akkor rögtön meggondolta magát, és kibékültünk, de mégis félt, hogy újra ki fogja mondani, és nem akar engem bántani.

De a "világvége" érzést csak az érzi, aki szerelmes, nem? Mert én érzem.

2011. júl. 25. 17:11
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
ha vminek egyszer vége szakad, akkor annak megvan az oka..
2011. júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 WhiteLabel ***** válasza:
100%

Az első vitánk után én is elköltöztem a barátnőmtöl, két nap után rá jöttem hogy egy barom vagyok, és megbeszéltük, azóta persze volt vita, de lassan közös családunk lesz és már a menyasszonyom, szerintem ne temesd még:)

szurkolok nektek.

2011. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, tudom. a bizonytalanság az oka. de van esély rá, hogy az idő tisztázza benne a gondolatokat, és rájön, hogy nem kellett volna eldobnia, amije volt? annyira szeretném.. :'(
2011. júl. 25. 17:16
 5/8 anonim ***** válasza:
utolsó, min vesztetek össze???
2011. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ha eljöttem valahonnan, oda már nem mentem vissza. Nem valószínű, de lehet, hogy a te pasid máshogy gondolja.
2011. júl. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Mi lett a történet vége?

Számomra is hihetetlen, de mintha szó szerint azt írtad volna le,ami velem történt. Elvileg holnap költözik a barátom el, nagyon szeret, van egy külön kis világunk, mindenünk megvan, csak éppen ő elbizonytalanodott... hogy ennyi idő után (10 hónap), most ő nem akar kapcsolatot... meg ő 35 előtt nem tudja elképzelni,hogy család,gyerek,pedig régen el tudta velem és hogy milyen éretlen (mondja magáról 28 évesen)... és ugye az összes haverja szingli,akik vagy buzdítják a bulikra é papucsozzák vagy feltűnően kedvesek velem...

Szóval a drága párom meg naponta többször meginog,hogy mit akar, szeret,de nem akar ilyen megingásokkal velem lenni, ő is rendbe akarja hozni... elment 1 hónapja és 1 kemény nap után visszajött,h imád...

A helyzet,h nagyon szeretem és el tudok vele jövőt képzelni és nem értem mi ez a kapuzárási pánik-szerű összezavarodás...

2012. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

szia, most láttam csak, hogy írtál..

hát a történet vége (?) az lett, hogy egy-másfél hónap után felhívott, hogy nagyon rosszul érzi magát, és hogy ez egyre rosszabb lesz. pont mire én kezdtem magam összeszedni..

azóta is együtt vagyunk, de már józanabbul látom a világot :) szeretem, és vele képzelem el a jövőt, de ha végül mégis úgy alakulna, hogy elmenne.. nos, a világ nem múlik el, ez egészen biztos :)

ne szomorkodj, éld az életed, hidd el, minden rendben lesz ;)

2012. aug. 7. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!