Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek a féltékenységem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek a féltékenységem ellen? Fontos!

Figyelt kérdés
Nagyon féltékeny vagyok, pedig tudom, hogy nincs rá semmi okom, mert a barátom tökéletesen megbízható, de mégis nagyon féltékeny vagyok. Eddig még szerencsére nem volt ebből nagy veszekedésünk, de előbb-utóbb félek, hogy e miatt fog kiszeretni belőlem, és szakít velem. Valakinek van valami jó ötlete?
2011. júl. 26. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy nincs rá okod, akkor miért féltékenykedsz : )?
2011. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó kérdés... Ezt se tudom... :/ Talán mert a féltékenység nem egy irányítható dolog, és nem tudok mit tenni az érzés ellen...
2011. júl. 26. 10:54
 3/11 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Nem a barátjával van baja, hanem saját magával! Kevésnek érzi magát, és erről nem a barátja tehet. Ő egyszerűen ilyen! Nem bízik magában, nem ért még el szinte semmit az életben, amit elért, arra se büszke. A kérdezőnek kellene magát megváltoztatnia, bíznia magában, hinnie magában. De ez nem jön magától! Ehhez munka kell, küzdelem és eredmények. Keményen!


Ezt teheted ellene kedves kérdező! Elkezdesz bízni magadban és elhinni, hogy értékes vagy. Senki nem születik értéktelennek, csak beléd nevelik a szülők/iskolák/barátok, meg ki tudja ki... Most az a dolgod, hogy elérj valamit saját erőből! Sportolj, tanulj, művelődj, olvass, csinálj új hobbikat, amik sikerélményt adnak! Ez az út az önbizalom és a féltékenykedés vége felé!

2011. júl. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazad lehet... De a sportban és tanulmányokban nincs gond a sikerélményekkel, inkább a magánéletben van ezzel bajom...
2011. júl. 26. 11:00
 5/11 Smartguy86 ***** válasza:

Ha van melletted egy illető, aki szeret, az végül is sikerélmény, nem? Vagy mi nyugtatna meg? Mert akkor arra kell ráfeküdni.


Amúgy szerintem nem jó, ha azzal határozod meg a boldogságodat, hogy van veled valaki éppen. Így mindig félni fogsz attól, hogy elveszíted a boldogságod tárgyát, függeni kezdesz tőle! Így van ez a pénzzel is. Ha valaki folyton fél, hogy elveszíti, az nem is tud igazán arra koncentrálni, hogy hogyan tartsa meg, és az csak úgy kicsúszik a keze közül...


Szóval: a magánéletben a sikerélmény csak tőled függ. Ha te szépnek érzed magad, szépnek akarsz látszani, és ezért teszel, az egy sikerélményt ad. Ha érzelmileg akarsz így érezni, akkor tudd, hogy szereted a barátodat és mindent megteszel érte! Ez majd ad sikerélményt!

2011. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mostanában én is sokat féltékenykedek, ami nem jó, elronthatja a kapcsolatot... próbáld meg lekötni a gondolataidat. a lányok ilyenek egyfolytában kombinálnak, közbe okunk sincs rá, mert a fiúk egyszerűbbek mint hinnénk:D:D csak mi bonyolítjuk túl a dolgokat... pl. tegnap délután mikor ott voltam a barátomnál, akkor mondta nekem hogy látom... így telik el egy délutánja, nem kéne egyfolytában hülyeségeken gondolkodnom
2011. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem attól félek, hogy egyedül maradok, hanem konkrétan, hogy ő nem lesz velem. Szerintem ez természetes ha szeretek valakit. És arra koncentrálok hogy hogyan tartsam meg és hogyan tegyek jót neki, és a féltékenykedésem 90%-át magamba fojtom. És a többit is próbálom.

2011. júl. 26. 11:36
 8/11 anonim ***** válasza:
ha magadba fojtod az nem jó, egyszer úgyis előjön... hatványozottan. az meg még durvább. inkább próbáld meg elhagyni (a féltékenységet). azt senki se fogja tudni neked megmondani, hogy hogyan csináld. próbáld meg elhatározni magadba, hogy nem leszel féltékeny, nincs okod féltékenykedni, téged szeret a barátod stb. talán egy kicsit segít, de ezeket mind neked is el kell hinni
2011. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én tudom miről beszélsz. Nekem a rögeszmém volt hg a párom meg fog csalni... De amióta többet bókol nekem és jobban érezteti, hg milyen fontos vagyok neki azóta sokkal jobb. Beszéljetek róla a pároddal. Szerencsére az enyém megértette, hogy mi a baj és azóta eléggé ritkán vannak "rohamaim"... :) 25/N
2011. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ha igazán szeret akkor nem csal meg, és te meg ha igazán szereted akkor megbízol benne :)
2011. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!