Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fogamzásgátló abbahagyása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló abbahagyása után mennyi időn belül lehet teherbe esni?

Figyelt kérdés
Ezen a hétvégén lesz, hogy harmadik hete nem szedem a fogamzásgátlót. Mennyi időnek kell eltelnie, hogy teherbe tudjak esni? Érdemes várni míg "kitisztul" a szervezetem? Egyáltalán lehetséges ilyen hamar a teherbeesés,hogyha 3 évig szedtem a fogamzásgátlót? Mert ugye azt mondják h kell egy kis idő mire beindul a peteérés és akár egy két hónap is eltelhet egy ovulációig...
2011. júl. 29. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
én úgy tudom,h azonnal lehet próbálkozni
2011. júl. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, h egy fél évet kell várni míg teljesen kitisztulsz... de aztán lehet kevesebbet, lehet többet..:/ Googlen nézz utána...:)
2011. júl. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hát, már attol is szoktak parázni ha pár napig elfelejti bevenni vki a tabit. szóval vagy abszolút fölöslegesen paráznak, vagy igen, lehetsz már terhes :)
2011. júl. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy egy évig sem esik teherbe, de tudok olyanról, hogy azonnal teherbe estek, miután abbahagyták.
2011. júl. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló 3 NAP alatt ürül ki a szervezetből.
2011. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1 nap múlva már teherbe eshetsz (ill. ha normálisan hagyod abba, ciklus végén, akkor még 7 napig véd).


A mai korszerű, kis hormontartalmú szerekkel elvileg már nem kell várni. Miután abahagyod, ugye normálisan 3 hét múlva lesz peteérésed. Elvileg ez elég.


Gyakorlatilag a ciklusod felborulhat, mikor abbahagyod - ezért nem árt pár hónapot várni, míg gyereket vállalsz.

2011. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 nap alatt nem ürül ki sajnos,még a mai tabik is teljesen átrendezik a hormonháztartásod,ciklusod.A szakemberek szerint minimum fél évet kell várni,hogy normalizálódjon a szervezeted,de az egy évet szokták ajánlani,mert addigra tuti készen áll a tested.
2011. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez régen volt, sokkal nagyobb hormontartalmú szerekkel.

Néhány hónapot ajánlott várni, a rendezett ciklus beállásáig.

2011. júl. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20:30-nak, nem vitatkozni akarok, 3 nap alatt igenis kiürül, tapasztalat, nekünk szerencsére RÖGTÖN össze is jött a baba!!!
2011. júl. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz kiürülnie, hogy összejöjjön a baba.

A mai fogamzásgátlók olyan hormonszintet tartanak csak fenn, ami 1-2 nap alatt lecsökken olyanra, amikor már megindul a peteérés.


Jó kérdés, hogy ilyenkor veszélyes-e még rá - vagy már nem.

2011. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!