Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Más is érzett már hasonlóan? :/

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is érzett már hasonlóan? :/

Figyelt kérdés
Barátommal több, mint 3 éve vagyunk együtt, nagyon szeretem őt, de mégis... úgy érzem, a kapcsolatunk kicsit "ellaposodott", már a szexet sem élvezem úgy, mint rég, de ez nem miatta van... hiányzik a szenvedély, hiányzik az, amikor görcsbe rándul a gyomrom, ha rá gondolok, az, hogy alig várja, hogy láthasson, az, hogy akkor is kívánjon, ha csak msn-en beszélünk (régen volt, hogy msn-es beszélgetéstől felállt rám, mert olyanokat írtunk...) ma viszont már szóba se jön semmilyen szexuális dolog, ha beszélünk, pedig úgy szerettem ilyenekkel "szórakozni", hiányzik az az érzés, amikor egy új, ismeretlen emberrel ismerkedek, flörtölgetek, és hogy udvaroljon nekem... úgy érzem, a kapcsolatunk beállt egyfajta "megszokott" állapotba, innen már nincs visszaút,viszont szeretem a barátom, nagyon jó visszaemlékezni a szép pillanatokra, de úgy érzem, már semmi újat nemtudunk mutatni egymásnak, és ezek az érzések, ingerek, amik hiányoznak ahhoz, hogy boldog legyek, ezeket tőle már nem fogom "megkapni"... más is volt ilyen helyzetben? :/ Azt ne írjátok, hogy szakítsunk,mert szeretem őt... köszönöm a válaszokat 20/L
2011. aug. 3. 07:54
1 2 3
 1/28 Smartguy86 ***** válasza:
Kevesebb önzés és több a kapcsolatba fektetett energia a részedről. Ezzel meg lehet oldani!
2011. aug. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
lehet, hogy hülyén hangzik, de imádtam, amikor küzdött értem... akkor még éreztem, hogy igenis akar engem, fontos vagyok neki, kellek neki, kíván engem... és jó érzés volt, hogy fokozatosan közelebb engedtem magamhoz (fél év után szexeltünk először, pedig már az 1. hónap után felhozta nekem a dolgot, de akkor még nagyon korainak tartottam) egyszerűen szinte semmit nem érzek. persze szeretem, de már nem azzal a fellángoló szerelemmel, ami úgy hiányzik...
2011. aug. 3. 08:01
 3/28 A kérdező kommentje:

Smartguy86


nem arról van szó, hogy hanyagoljuk egymást... hanem hogy már nem érzem azt, mint az elején, és ez nagyon hiányzik... nekem egy kapcsolatban kell az, hogy "megvesszek" a páromért, persze most is szeretem, de ez csak a törtrésze annak, amit a kapcsolatunk elején éreztem, és ez rossz...

2011. aug. 3. 08:03
 4/28 Smartguy86 ***** válasza:

Van az a mondás,hogy egy jó kapcsolathoz két ember kell. Te itt éppen annyira nem akarod megmenteni a dolgot, mint ő. Szerintem semmi értelme tovább erőltetni az egészet. 3 év az 3 év, de attól még nem működik. Szerencse, hogy nem vagytok még házasok, és nincs gyerek a dologban. Így simán véget vethettek a dolognak. Szerintem ezt kéne tenni: hagyni egymást, had keresse mindenki a maga számítását mással!


Ez a szeretem őt dolog elég átlátszó, nincs ott már szeretet a részedről sem, maximum félsz belevetni magad az újba, félsz, hogy milyen eredményeid lennének, félsz a kudarctól - de el kell döntened, hogy inkább szenvedsz még éveket egy olyan pali mellett, akit nem tudsz tisztelni, vagy felvállalod az egyedüllétet egy ideig, hogy utána boldog lehess?

2011. aug. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
A boldogságért, az"új"-ért tenni kell. Tudatosan kell tenni az elfásulás ellen. Ha te így érzed, próbálj meg újítani a kapcsolatotokon, és magadon is. Csináltass új frizurát, hogy te is megújulj. Vegyél neki kis apróságot csak "úgy". Ha megkérdezi, miért kapja, megmondod, "mert szeretlek". Szervezz szabadidőtökre programot, amit mindketten szerettek, menjetek el egy jó fürdőbe, biciklizzetek együtt vagy erdőbe csavarogjatok stb...
2011. aug. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Smartguy86 ***** válasza:
Az önzést azért írtam, mert te mindent a saját szemszögedből közelítettél meg: neked mi hiányzik, milyen újat szeretnél, ki és hogyan hódítson meg téged... stb. Ez szín tiszta önzés - arra nem gondolsz, hogy a párodnak mi hiányzik a kapcsolatból. Mert neki is hiányzik ám valami, ha már nem tudod érdekelni annyira. Persze ezt nehezebb elhinni magadról, hogy te is lehetsz kevés... gondolom.
2011. aug. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
nem akarok vele szakítani, mert tényleg szeretem (nem hazudok, én tudom a legjobban, hogy mit érzek) csak lehet, hogy a régi "énjét", aki már nem létezik többé... de ő még mindig az a fiú, akibe beleszerettem, csak már máshogy viszonyulunk egymáshoz. ja és szerintem az sem lenne jobb, ha szakítanánk, főleg, mert hogy ő is szeret engem, és nem akarnám megbántani... bár sokszor hallottam hogy a kezdeti szerelem egy idő után lecsillapodik, majd szeretetté alakul, de akkor még nem tudtam, hogy nekem pont azok az ingerek kellenek, ami az elején van, és elmúlik:/ de attól félek, hogy így ha belekezdenék egy új kapcsolatba, az is csak egy ideig lenne jó,utána ugyanez lenne. nincs valami más megoldás erre, mint a szakítás?:/ bár kitudja, lehet 1-2 év és végleg kiszeretünk egymásból, de egyelőre még nem vagyunk a szakításnál, de még bármi megtörténhet...
2011. aug. 3. 08:11
 8/28 A kérdező kommentje:
nem, valójában nagyon is tudom, hogy az ő érzései is megváltoztak... amit írtam, abból ki is derül, hogy már nem kíván annyira, mint régen, max ha együtt vagyunk akkor oké, hogy szexelünk, de amúgy semmi. gondolom az ő részéről is változott, bár mondja, hogy szeret, de mégsem úgy, mint az elején, mert most már tudja, hogy az "övé vagyok", úgyhogy nem kell küzdenie... talán túl unalmas vagyok neki így, hogy bármikor megkaphat, nem tudom.
2011. aug. 3. 08:15
 9/28 Smartguy86 ***** válasza:

Ezzel a nem akarod megbántani dologgal is csak azt hozod közelebb, hogy ő szakítson. Gyáva vagy! Félsz belevágni az újba, mert félsz, hogy megmérettetnél... Ez azért nem egy érett nőre vall.


Más: a szerelmi lángolás és a szeretet is egyforma dolgokon alapszik. Egymás tiszteletén. Ti ezek alapján már nem szeretitek egymást. Kár akármit mondanod, ha szeretnéd a barátodat, nem vágynál újra. Te függesz tőle, ennyi az egész! Jobb a kényelmes híg fosban ücsörögni, mint kimászni a gödörből...


Amíg nem vállalod a felelősséget a döntéseidért, addig téged éppen annyira nem lehet tisztelni, mint a barátodat, aki szintén csak ül a babérjain és várja a véget. Állj a sarkadra, mondd ki, hogy vége és vállald a következményeket! De ne tedd tönkre egy másik ember következő éveit a saját hülye önzésed miatt! És ezt komolyan mondom!

2011. aug. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Szerintem a tartós kapcsolat akkor dől el, amikor a "lángoló" szerelem, rózsaszín köd elmúlik. tudósok mondják, hogy ez kb. 2-3 évbe telik, szóval stimmeltek. Nos itt van egy útelágazás: a szerelemem vagy átalakul egy sokkal mélyebb, stabilabb szeretetbe, ragaszkodásba, amit egy életen át lehet érezni és az évekkel, évtizedekkel csak egyre mélyül, vagy a másik út, ami úgy néz ki nálatok bekövetkezett, az az, hogy a kapcsolat ellaposodik, nem fejlődik tovább az előbbi, fülig szerelmességnél magasabb szintű kötelékké.


Utóbbi eseteket sokszor (akár egy életen keresztül) összetartja a megszokás, vagy a gyerek, vagy az, hogy nincs lehetőség különmenni. Ezt nem kell összekeverni azzal, hogy "még mindig szeretem". Fontos, hogy tisztázd magadban, hogy nálad nem ez van-e esetleg.


Fiatal vagy még, épphogynem tini. Szerintem gondoljátok át a dolgot, hogy meg akarjátok-e menteni a kapcsolatot.


26/N

2011. aug. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!