Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka ennek? "Normális vagyok"? Valaki érzett már hasonlóan? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Kicsit félve teszem föl ezt a kérdést,mert sokan azt hihetik,hogy amolyan "ráérek,kérdezzünk hát hülyeségeket"-jellegű komolytalan dolog,pedig nem az!Úgyhogy kérlek,normális válaszokat adjatok!Előre is köszönöm!


Erről eddig senkinek nem beszéltem soha,mert félek,hogy "hülyének néznének",de nagyon sokszor érzem azt,hogy kórházba vágyok (páciensként),lehetőleg intenzív osztályra, gépekre kötve,arra,hogy legyen egy komoly műtétem,ami után intenzívre kerülök, vagy például ha elindulok valahová,rengetegszer megfordul a fejemben,hogy bárcsak valamilyen komolyabb baleset érne (polytrauma) és mentősök mentenék meg az életemet,látnának el,illetve vinnének kórházba...Tudom,hogy most elmebetegnek tűnhetek,hiszen normális ember örül ha ép és egészséges,és messzire elkerüli a kórházat,de én nagyon sokszor épp az ellenkezőjére vágyok... Valahogy az ezzel járó fájdalmakba és hosszú felépülési folyamatba bele sem gondolok. Szerintetek mi okozhatja ezt? Van valaki aki érzett már hasonlóan? Olvastam a Münchausen szindrómáról,de nem hiszem,hogy arról lenne szó,mivel nem tennék kárt magamban azért,hogy kórházba kerüljek, és nem színlelek betegséget,nem is tettem soha.Akkor mégis miért vágyok ilyesmikre?:S


25/L


2010. aug. 31. 22:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
igen, én is van h ilyet érzek, és én sem értem, és nem is tudom miért... amúgy én tudom miről beszélsz ;(
2010. aug. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra vágysz hogy valaki megmentsen és gondoskodjon rólad.

De egy pszichológus segít ezt megtudni. Ha tanulsz akkor a suliban kell lenni mentálhigiénés szakembernek, ha nem jársz már suliba, vannak helyek ahol lehet szakemberrel beszélgetni ilyesmikről.

2010. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Esme.avantgarde válasza:

Figyelemhiány? :) kicsi törődésre vágysz,nem? Én ezért szoktam ilyenekről fantáziálni.

17L

2010. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kicsit ismerős a dolog, néha rám is törnek ilyen gondolatok. Régebben arra vágytam, hogy eltörjön valamim és be kelljen gipszelni, de nagyon.
2010. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Én is így vagyok ezzel, de én olyan betegségre vágyok az ilyen pillanataimban ami miatt sokáig kórházban kell lennem és/vagy kezelésre kell járnom... utána rosszul érzem magam mert más meg pont azért imádkozik, hogy egészséges legyen...
2010. aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Arra vágysz hogy valaki felfigyeljen rád. Hogy gondoskodjanak rólad, legyél te a középpontban egy kis ideig, vegyenek észre, SZERESSENEK. Hogy megtudd vannak igaz barátaid, akikre számithatsz, hogy egy kicsit érezd ugy te is fontos vagy valakinek, hogy hozzád is ragaszkodnak, téged is szeretnek.

Ha arra vagy kiváncsi h van-e akire számithatsz, aki segitene a bajban, megfogná a kezed a beteg ágyon, aki szeretne... akkor nézz szét magad körül, vedd észre hogy vannak olyan emberek akik szeretnek, akiknek fontos vagy. Vedd észre h szeretnek, és szeress. Mert hidd el nekem, ha te szeretsz, s rámosolyogsz az emberekre, nyilt vagy és őszinte, akkor visszamosolyognak. Szebb lessz a világ. Rájössz hogy fontos vagy másoknak. Ha a szüleid élnek még, akkor nem kétséges hogy vanak aki önzetlenül szeretnek. Légy bátor, kedves és mosolygós. Mert ha elhiszed hogy élni (egészségesen) jó, akkor jó is lessz. Bárki bármit is mond, rajtunk áll hogy boldogok vagyunk-e vagy nem. Csak te döntöd el, hogy mit veszel komolyan, mi a fontos számodra, mi az amit szeretsz, és csak a jó dolgokkal kell törődni, ami rossz volt, elmúlt, vagy elmúlik. Hinni kell benne. Tudod :) Vihar után mindig kisut a nap, még ha kicsit kell is várni rá.

Én remélem segithettem egy kicsit. Tudom hogy fogalmam sincsen hogy miként élsz, vannak-e barátaid, nincsen jogom itélkezni, én csak próbáltalak megérteni, és amit irtál abból kikövetkeztetni mit érezhetsz. :) Ha rosszul gonoldtam akkor elnézést kérek, nem állt szándékomban megsérteni.


Szia.:)

2010. aug. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!


Első 22:46-os: járok pszichológushoz,de nem mertem eddig beszélni neki erről,mert félek,hogy hülyének tart...És valahogy egy kicsit szégyellem is...Emellett az erről való fantáziálás,az erre való vágyakozás egyfajta "külön kis belső világot" jelent számomra már jó ideje, és van bennem egy olyan érzés is,hogy nem akarom ezt lerombolni...


Estme.avantgarde alatti 22:46-os:kartörésre én is vágytam régen...


23:06:ez is megfordult a fejemben,és ugyanígy lelkiismeret furdalásom van amiért ilyesmik egyáltalán eszembe jutnak:(


A furcsa az,hogy volt egy öngyilkossági kísérletem (nem azért,hogy kórházba kerüljek,vagy hogy kijöjjenek hozzám a mentők,hanem depresszió,összetett gondok és egy akut stresszreakció miatt),szirénázva jött hozzám a mentő,aztán gyomormosás következett,majd sürgősségi,infúziók,végül pszichiátria,és azóta görcsbe rándul a gyomrom ha egy szirénázó mentőautót hallok...És mégis arra vágyok legbelül,hogy egyszer komoly dolog miatt lássanak el mentősök és/vagy kerüljek kórházba...Ezért nem értem,és szégyellem a dolgot:(A pszichológusomnak is szégyellem elmondani...Ti elmondanátok az ilyesmit?:S

2010. szept. 1. 00:03
 8/16 anonim ***** válasza:

Én csak tippelek most neked, de szerintem az van, hogy van benned valamilyen eltemetett sérülés, és emiatt is meg egyébként is szeretet éhséged, és biztonságérzet szükségleted van.


Gondolom nincs családod, vagy nem vesz körbe valami meleg légkör a magánéletedben..

2010. szept. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Talán férjhez kéne menni, az lehet hogy megoldaná a dolgokat.


A megélhetés része a másik amire nincs tippem, ha nem vagy iskolázott..(ezalatt a diplomát értem)

2010. szept. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9:21-es: A magánéleti és családi problémákra ráhibáztál,viszont van egy summa cum laude diplomám,nyelvvizsgám,jogosítványom,ECDL vizsgám,sőt,még egy OKJ-s tanfolyamom is,ennek ellenére mégis itt vagyok pályakezdő munkanélküliként...:(De a "kórházba vágyás" már nagyon régóta megvan,jóval azelőtt kialakult,hogy depresszióval elkezdtek volna kezelni.Lehet,hogy el kellene mondanom a pszichológusomnak...Nem tudom:(
2010. szept. 1. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!