Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha az egyik fél egyetemre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az egyik fél egyetemre megy, az tényleg tönkre teszi a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

mindenhol azt olvasom, h a legtöbben akkor szakítanak, amikor az egyikük egyetemre megy. Most pl én a lány. Ő 3 évvel idősebb nálam, csak fél éve vagyunk együtt de nagyon szeretjük egymást. Nem tudom elképzelni h azért mert egyetemre fogok járni, majd szakítunk. Nem vagyok az a nagy partyzós, soha senkivel nem kavartam buliban, normális értékrendű lánynak tartom magam, nem kezdek ki senkivel. Komolyan ilyen "veszélyes" az egyetemkezdés? Messzebb nem kerülünk egymástól, mert így is nagyon távol lakunk.

19L


2011. aug. 5. 12:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ... ő milyen típus, mennyire lesznek rá hatással az új barátok stb.

Az egyetemi bulik persze jelentenek kockázatot a számodra, de ha kiegyensúlyozott és stabil a kapcsolatotok, és megbíztok egymásban, nem lesz gond. Plusz ne féltékenykedj.

2011. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
hülyeség. akik ezt mondják, azok abból indulnak ki, hogy az egyetemen tanulás feltétlenül és elválaszthatatlanul egyet jelent a bulizással, ivással, ismerkedéssel, megint bulizással, és néha egy kis magolással. ha tanulni mész, nem pedig inni, akkor nem megy tönkre semmi
2011. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
nem.
2011. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem is igazán az egyetem, hanem hogy más lesz az értékrendetek. Más dolgok fognak érdekelni, más környezet, más emberek. Nekem egy 5 éves kapcsolatom ment így tönkre, hiszen ő nem értette azokat a dolgokat, amik számomra evidensek voltak. Ő mit csinál egyébként?
2011. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
én inkább azt mondanám, h a vizsgaidőszak. nem lesz időd szinte semmire, esetleg tanulócsoportra és enni:S amúgy megváltozik a barátikör, más társaság.
2011. aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Volt már abból gond, azért mert pl a csaj ment egyetemre, és a srácnak eltűnt az önbizalma, mert a csaj okosabb, így félt, hogy dominánsabb lesz, ezért mielőtt végzett volna a csaj, lelépett.

Én is ettől rettegek...bár még nem állok ott, de ez baráti körben megtörtént.

2011. aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
eddig sem volt azonos a baráti körünk, mert mint írtam messze lakunk egymástól. Ő dolgozik egy évet, halaszt az egyetemen
2011. aug. 5. 13:05
 8/20 anonim ***** válasza:

nem azért megy tönkre a kapcsolat mert messze lesznek egymástól

van két ismerősöm- ők egy párt alkottak mikor kezdték az egyetemet már előtte 1 éve is asszem- az egyik pesten volt a másik szolnokon

és nem volt köztük semmi probléma-legalábbis ugy tünt

mikor mindketten pesten laktak már azután szakítotak jo félévvel tök más okokbol

2011. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam semmi változást. 2 éve vagyok együtt a párommal, most kezdi az egyetemen a 2. évét. Számomra ez ugyanolyan, mint a középiskola. Reggel megy, délután, esetleg koraeste jön. Sőt tavaly nem is ment minden nap. Megpróbálja úgy rendezni az óráit, hogy engem is néha eltudjon vinni az iskolába. Nem ismerkedni jár oda, hanem tanulni. Általában iskolaidőben csak hétvégén találkozunk így vizsgaidőszakban sincs probléma. Hétközben akkor tanul, mikor én is.
2011. aug. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én szakomon 90%-ban lányok vannak, így ebből a szemszögből tudok írni. Nagyjából fele-fele arányban voltak a kapcsolatban lévők és az egyedülállók amikor tavaly elkezdtük az egyetemet. Így belegondolva, talán ha 2 olyan lányra emlékszem, akik ez alatt az egy év alatt szakítottak (abban sem vagyok biztos, hogy ki szakított kivel). Szóval a kapcsolatban lévő lányok úgy nagyjából 20-an vannak (akiket ismerek persze), és ebből jön le az a kettő. Ez nem valami vészes arány.

Mondjuk van még egy érdekes megfigyelésem, ezt persze csak a mi köreinkben volt módom tapasztalni, nem tudom, máshol így van-e. Szóval vannak azok a lányok, akiknek a pasijuk szintén egyetemista, vagy egyszerre kezdtek (csak más szakon, vagy a pasi már korábban is egyetemre járt. Illetve vannak azok, akiknek a pasija nem jár egyetemre, hanem már dolgozik. Az előbbi csoport tagjai sokkal jobban/könnyebben beilleszkedtek, megtalálták a hangot mindenkivel, míg a másik csoport tagjai valahogy olyan maguknak valóbbak, a közös programokon kevésbé vagy egyáltalán nem vesznek részt. Nem szeretnék általánosítani, csak nekem ez a megfigyelésem, amit természetesen csak egy viszonylag szűk körben tudtam megtapasztalni.

2011. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!