Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a különbség a szerelem és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a szerelem és aközött ha lélekből nagyon szeretünk valakit de még sincs meg az a valami?

Figyelt kérdés

Egyszer találtam ilyen háromszöget, hogy intimitás+ szenvedély + ragaszkodás = szerelem, még ezt találom a legmegfelelőbbnek.


Honnét tudja az ember, hogy tényleg szerelmes és nem csak becsapja magát?


Akik együtt vannak teljes szerelemmel 20-50 éve és úgy gondolják, hogy életük végéig együtt maradnak azok mit éreznek? Honnét tudják, hogy tényleg szerelmesek a másikba, nem magába az érzésbe?


2011. aug. 7. 15:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy a hibáikkal együtt elfogadják a másikat, viszont ha neked van egy nagyon jó barátod, természetesen elfogadod a hibájit, de nem tartod fontosnak. Ha szerelmes vagy akkor mindig belegondolsz, hogy milyen lenne azzal a valkivel az életed, és ha már sokat voltatok együtt, és ragaszkodtok egymáshoz a jövőben az már tuti szerelem.
2011. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Férfinyelven mondom:


Az, hogy a barátodat nem baszod meg jobb esetben.



És tényleg...

2011. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem nem egy emberről szól, hanem 2 emberről. 2 boldogsága. 2 szív, egy dobbanás. Aki csak valami álomképet, felhőtlen boldogságot keres, semmi probléma nélkül, az szenvedni fog.

Végülis a szerelem szerintem semmi. A szeretet a fontosl. A szerelem csak egy kis izgulás, hogy állandóan a másikra gondolsz, meg bele foglalja, hogy sexet is szeretnél.

2011. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Szerintem egy barát is lehet olyan fontos, mint egy szerelem. Valami extrának még kell lennie a szereteten kívül, mert így beleszerethetnénk akár a testvérünkbe is vagy egy barátba. Az az extra pedig szerintem a szenvedély, alapja az azonos vérmérséklet.


Ki mit gondol erről?

2011. aug. 7. 15:56
 5/24 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy nem tudok válaszolni rá, mert nagyon rég óta nem éreztem magam szerelmesnek, csak amikor kis gyerek voltam:D

Úgy hogy engem is érdekel.

Szerintem a sexxel több, szeretheted a másik testét is. Tervezheted vele a családot meg hasonlók. Baráttal is lehet persze ezeket. De mégis van benne valami érzés, hogy te kellesz valakinek, te jó csaj/pasi vagy meg hasonlók.

Nem tudom, hogy egy barátot is lehet-e szeretni.

Te feláldoznád az életed a barátodért??? Én igen, de nem hiszem, hogy azért, mert szeretem. Vagy már én sem tudom mit jelentenek ezek a szavak.

2011. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Mit jelent szeretni, szerelmesnek lenni?

Fogalmam sincs. Mégis tudom, hogy szeretni szoktam.

A szerelem szerintem kicsit önzőbb, van benne szenvdély, a testről is szól, arról, hogy egy másik nemű embert szeretsz. Valami biológia dolog lehet.

2011. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Lehet azért nem érzem, hogy szeretném a barátaim, mert nincsenek barátaim. Csak "haverok". De ez más téma. Én egyszűren nem lennék képes csak úgy mindent kitalálni valakinek, mindenem rá bízni. Nem azért, mert rám nem lehetne. Szóval a szerelmben egy vak bizalom is lehet, nem tudom.
2011. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ezek érzések, nem aggyal kell felfogni.
2011. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Bár akkor mi a különbség a gondolatok és érzelmek között?
2011. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

De elárulom neked, hogy férfi vagyok és egy idősebb, dundi nőre egyszer azt gondoltam, hogy nagyon cuki, aranyos, pedig semmi sexuálisat nem éreztem iránta.

Egyszerűen nincs értelme ezeknek a szavaknak.

2011. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!