Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létrejöhet-e valakivel ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létrejöhet-e valakivel ilyen körülmények közt normális kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Eddig még nem volt kapcsolatom. Mindig valami más volt fontos, a tanulás, az érettségi, nem is volt annyi önbizalmam, mert nem voltam nőies és szép. Lényeg, hogy nem jött össze, persze közben magányos voltam és vagyok most is. Mindig vágytam egy kapcsolatra, valakire akit szerethetek és aki szeret, de most hogy változtak a dolgok, a tanulás nem tölti ki minden időmet, a szüleim se fognak olyan szigorúan, mehetnék ide-oda, lenne lehetőségem ismerkedni. Szóval annak ellenére, hogy a lehetőségem meglenne hogy ismerkedjek én félek. Rengeteg kételyem van, mindig is vágytam valakire, úgy éreztem hiányzik valaki az életemből. Most mégis nem tudom lehetne-e jelen körülmények között egy normális, tartós, erős, stabil párkapcsolatom. Mert rengeteg minden megváltozott körülöttem mostanában és én is megváltoztam. Régen határozott elképzeléseim voltak a jövőmet illetően, de ma ez már nem így van. Megmondom őszintén fogalmam sincs mit akarok, se munka, se magánélet terén. Néha úgy érzem akár már most képes lennék férjhez menni és gyereket szülni, ha olyan férfival találkoznék aki levesz a lábamról és bízom benne és szeretjük egymást. Ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán akarok-e gyereket, házasságot, férjet. Néha úgy érzem ezek a dolgok nekem nem valóak. A munka terén se tudom mit akarok kezdeni magammal. Volt egy elképzelésem, de nem jött össze. Most kezdem az egyetemet szeptemberben de ez csak anyuék megnyugtatására van, hogy legyen egy diplomám, de nem tudom hogy akarok-e egyáltalán azon a pályán elhelyezkedni. Annyi minden van amiről fogalmam sincsen és össze vagyok zavarodva. Ha belegondolok erre még egy kapcsolatot bevállalni nem biztos hogy jó ötlet lenne. Azért se mert így is rengeteg kétséges dolog van az életemben jelenleg és nem tudom mi lesz a jövőben, és azért se mert nem biztos, hogy szívvel lélekkel tudnám csinálni, hogy egy jó kapcsolatot tudnék kialakítani, mert egy kapcsolatért, ha azt akarjuk hogy jó legyen sztem meg kell dolgozni. Viszont ha én ilyen labilis vagyok lélekben jelenleg akkor nem biztos hogy menne. Mit gondoltok erről?

Nem tudom lehet-e erre egyáltalán válaszolni érdemben, de jólesett kiírni magamból végre, és köszönöm aki elolvassa és próbál tanácsot adni.

20L


2011. aug. 13. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
létre
2011. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is ennyi idős vagyok. Mikor én kezdtem az egyetemet hasonlókép éreztem, bár akkor még volt barátom. Szerintem mindenkinél eljön ez az időszak amikor elbizonytalanodik. kapcsoltok terén szerintem semmi se fekete- fehér, van amiért nagyon keményen kell dolgozni már az elejétől fogva és van olyan amiért könnyebb egy kicsit. Az biztos hogy egy kapcsolat kezdete hatalmas váltás főleg ha az az első. Én személy szerint ezt iszonyú nehezen élem meg viszont most hogy egyedül vagyok nagyon vágyom rá, mikor ott van pedig elbizonytalanodom hogy biztos kell e ez nekem. Valami komoly esélyes van a dolgok mögött? Eddig semmilyen téren nem volt még barátod (ha érted a kérdést, szóval ilyen 1-2 hétig se, pár nap, 1 éjszaka stb.)?
2011. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna :D Szerintem egy része abból fakad, hogy még lebegsz az egyetem és a középsuli között. Az egyetem alatt meg fogod találni a helyed a világban, ne aggódj. Sok új ember...ne aggódj.
2011. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Amúgy természetesen létre jöhet ilyen körülmények között is normális kapcsolat, miért ne jöhetne. ( a 2. voltam) :)
2011. aug. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Juj. Hát túl sokat gondolsz mindenről egyszere:) Ez nem jó. Az sem, hogy ennyire labilis vagy. Amit tudok tanácsolni az az hogy ismerkedj és ne egyből járni akarok. Először csak beszélgess ismerkedés céljából aztán majd kialakul egy érzés benned is:) A lényeg, hogy ne kapkod el! Ha úgy kezdesz ismerkedni, hogy kb. egy hete ismered és megbeszéltéttek a randit ami párkapcsolatra sikeredik az számodra gyors lenne szerintem. Ha időt szánsz rá akkor megéri. Remélem segített valamit:)
2011. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ne csodálkozz, hogy a magánéleti kérdésekben bizonytalan vagy. Hogyan is terveznél a jövőre, ha még azt sem tudod, kivel tedd. Előbb jönnie kell egy olyan srácnak az életedbe, akivel már nem is lesz kérdés, hogy mit is akarsz, mert egyértelmű lesz, hogy vele akarod leélni a hátralévő életedet.

A tanulást illetően ne gondold túl a dolgot... ne úgy fogd fel, hogy amit most elvégzel szakmát, azt fogod csinálni az egész életedben, mert nem. Semmit nem jelent az, hogy milyen területen szerezted a diplomádat, mert sajnos ebben a mai világban már örülhetsz annak is, ha mondjuk recepciósnak felvesznek. De az esetek 80%ban nem azon a szakterületen tudsz elhelyezkedni, mint amiből diplomáztál. Éppen ezért tényleg tök mindegy, hogy mit tanulsz.

A munka pedig megint csak másodlagos, amíg tanulsz. Majd ha a vége felé jársz már az egyetemnek, akkor fogsz menni majd gyakorlatra. Nagyjából majd akkor fog benned körvonalazódni, hogy hogyan tovább. Akkor már nagyobb fogalmad lesz arról, hogy mi érdekel.


Én csak 2 évvel vagyok idősebb nálad, mégis idén nyáron (harmadéves egyetemistaként) jöttem rá arra, hogy mi érdekel igazán, milyen területen tanuljak tovább (szakirány választás).


Szóval, fel a fejjel! Tedd a "dolgod", éld az életed és majd szépen lassan letisztul a kép és látni fogod az utat, hogy merre is menj :)

2011. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
aha, értem. tehát te egy kis stréberke voltál, akit a szülei passziv rábeszéléssel küldtek erre a sorsra. de ha most kezded az egyetemet, akkor mégis mitöl félsz? egyetem sok embert tett már alkesszé, akik elötte nem ittak sosem, hát ilyen modon te is lehetsz 2-3 mulva ribi, még akkor is, ha nem nézel ki olyan jol. azt hittem, hogy iylen gondolataid akkor támadtak, mikor már SAJÁT életet kell kezdened (tehát iskolák elvégzése után, pályakezdöként), azért ott kicsit cinkesebb lenne, nem gondolod?
2011. aug. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

21:31

Egyáltalán sehogy nem volt még. 1X randiztam egy sráccal kb fél éve, de végül nem lett belőle semmi.

2011. aug. 13. 22:51
 9/15 A kérdező kommentje:

Egyébként beszélgetek, ismerkedem, nem kimondottan párkeresés céljából ugyan, de adott esetben ha úgy alakulna nem zárkóznék el egy kapcsolat elől. Csak eddig valahogy nem igazán volt szerencsém ilyen téren. Nem is régóta van lehetőségem ismerkedni, és valahogy nem is jött össze, általában aki közeledni próbál nekem nem jön be, aki meg nekem tetszik az valamiért elérhetetlen.

Utolsó elég támadó hangnemben írtál, de azért reagálnék. Nem voltam stréber, csak elvárták tőlem, hogy jól tanuljak és szigorúan fogtak, de nem tanultam éjjel nappal, nem tudtam mindig mindent betűről betűre, csak jó jegyeim voltak. Aztán később tepertem, hogy bekerüljek az egyetemre, akkor az fontosabb volt mint a pasizás. Amit írtál, hogy azt hitted a saját életemet kezdem el. Hát nem tudom ez miért nem a saját életem elkezdése lesz. Elköltözöm itthonról, a magam ura leszek, dolgozni fogok a suli mellett, szal nem anyámék tartanak majd el, persze segítenek, de nem mindent ők állnak. Amúgy nem értem mitől jobb ez, hogy most nem tudom mi legyen, mintha diploma után nem tudnám. Ribanc meg nem leszek, és nem is alkeszkodni megyek az egyetemre, meg bulizni.

2011. aug. 13. 23:00
 10/15 anonim ***** válasza:
tipikus naiv stréber dumád van.ne is tagadd. az életet nem lehet ilyen egyszerüen behatárolni. persze elzárkozhatsz, és szemellenzösen követheted ezeket a célokat, amit belédneveltek a szüleid, de ez jelen pillanatban nem te vagy! nincsenek saját céljaid, saját személyiséged sem. majd az most fog kialakulni egyetemi éveid alatt, mivel nem leszel otthon, de majd megláss elég keserü lesz felépiteni a SAJÁT életed, meg személyiségedet a nullárol. ha megtartod a stréber keretet, akkor elég cukormentes életed lesz, de legalább stabil egzisztencia.robotokat nagyon szeretik a cégek
2011. aug. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!