Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerinted működhet két szerete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted működhet két szeretethiányos egyén kapcsolata, vagy túl instabil az egész? Stb lent.

Figyelt kérdés

megkockáztatom ide írni - köszi, nem kérek OFFolást.

tehát konkrétabban valami ilyesmi: adott két ember, de mindegyiknek megvan a maga lelki problémája: erős nézetei vannak, de általánosságban kevésnek érzi magát, kétsége van, hogy szeretheti-e egyáltalán valaki, viszont nagy igénye lenne rá.. nehezen mutatják ki az érzéseiket, bizalmatlanok..

szóval, elméletben passzolnának, de.. pont a visszafogottság talán nagy gát két ilyen ember között.

amúgy nem vagyok ebben a szituációban, de akár lehetnék.

néha azon gondolkodom, egy élettel teli, "normális", harsány pasi kellene, nem akarok "depizni". de közben meg azt gondolom, ő nem értene meg, nem mernék megnyílni neki. mondjuk lehet másnak sem.

néha meg azt érzem, egy ilyen ember sok hülyeségére senkinek sincs energiája..

:)

mit gondoltok?


2011. aug. 15. 23:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Szerintem pont, hogy összeillenének.. Mivel szeretethiányosak ezért szükségük van a szeretetre.. mindketten megtudják egymásnak adni. Az ilyen emberek jönnek ki legjobban egymással egy kapcsolatban.
2011. aug. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Milyen lelki probléma?Mitől depisek? Mik a terveik?Vágyaik?Érdeklődési körük?
2011. aug. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

nincs többes szám. :) én csak magamról tudok beszélni. nem vagyok depressziós. csak tudjátok.. vannak a normális emberek, meg akik nem oldódnak társaságban, nem hiszik hogy összeillenének a többi emberrel, mert.. nem kaptak nagy szeretetet otthon v bármi.. nem tudnak csacsogni, sose "tanultak meg". rengeteg idő kell hogy bízzanak vagy épp sose megy. de nem tudom két ilyen ember mit kezdene egymással.. "normális" ember meg sokszor, általában nem is érti, mi a "bajom". nem mintha annyira

magyarázgatnám.. :S

2011. aug. 15. 23:51
 4/26 Kapitány_úr ***** válasza:

Két szeretethiányos egyén kapcsolata max. néhány hónapig működhet, viszont addig is csak híján lesz a boldogságnak.

Gondolj bele: adott két olyan ember, aki érzelmi biztonságra vágyik. Mégis, hogy adhatják meg ezt a biztonságot egymásnak?

Az ilyen kapcsolatok önámítás jellegűek, és - általában - két "meg nem értett ember egymásra találása a kegyetlen világban", vigasztalás, kölcsönös sajnálat, "megértés", stb.

Érdekesebb kérdés, hogy miért gondolod, hogy egy "normális" pasi nem értene meg?

Illetve - itt lehet, hogy számít - hány éves vagy?

2011. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

figyi, igazából nem akarok annyit írni, na mind1..

azért gondolom ezt a normális-nem normális dolgot, mert ha én jöttem egy elcseszett életérzéssel, azt szerintem nem érti meg egy olyan, aki kedvességben, figyelemben nőtt fel..vagy nem is akarja, vagy nem fog energiát szánni rá, és nem is várom el. vagy nem tudom, de kicsit nagy a szakadék.

csak ha ez se jó, az se jó.. nem tudom mi lenne jó. még nem jöttem rá a talány megoldására :)

2011. aug. 15. 23:59
 6/26 anonim ***** válasza:
Relatív. hogy mi a normális. Te nem tudhatod, hogy másnak milyen az élete és mit gondol.
2011. aug. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
A miértek meg nagyon is számítanak és a mik is. Ezek a dolgok nem írják le az ember teljes személyiségét.
2011. aug. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

ma 23:53

ja igen, egyébként így gondolkodom én is

2011. aug. 16. 00:02
 9/26 Kapitány_úr ***** válasza:
100%

@Kérdező:

Figyi, egy "normális" ember is élhetett át ezt-azt. Egyénfüggő, hogy lelki válságokat ki, hogyan dolgoz fel. Ugyanitt: tudom, hogy tapasztalat meg minden, de vannak olyan emberek is, akik rendelkeznek annyi érzelmi intelligenciával, elemző készséggel, hogy átlátják a helyzeted, és akár támogatni is tudnak.

Viszont érzelmi biztonságot csak olyasvalakitől kaphat az ember, aki a saját (eddigi) lelki problémáit már feldolgozta, ahelyett, hogy egyre mélyebbre süllyedt volna saját lelki fertőjében.

Lényeg a lényeg, két önsajnálattal és görcsökkel teli ember - a _látszat_ ellenére - nem sok érdemlegeset tud adni egymásnak.

2011. aug. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
köszi. igen, tudom, gondolom.
2011. aug. 16. 00:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!