Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szerelemnek mindig vége szakad?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelemnek mindig vége szakad?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban olvasom azt, hogy a kezdeti fellángolás mindig elmúlik, és utána a párok csak megszokásból vannak együtt, vagy pont hogy emiatt szakítanak. De ez olyan szar.. Minden esetben így van, a szerelem mindig elmúlik? :S
2011. szept. 17. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább átalakul és nagyon mély szeretet lesz belőle.
2011. szept. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egy idő után átalakúl egy nagyon bensőséges kapcsolattá.

Pl a 70éve házasoknál reggel a csók alap 70év után is akkor ,ha elindulnak valahova öntudatlanul is egymás kezét kezdik el fogni:)


Amikor az egyikük meghal akkor a másik nem képes nélküle élni és 1éven belűl ő is meghal. Mi ez ,ha nem szerelem?

2011. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát igen van csak a mai világban a fiatalok felszínesebb de tényleg ahogy az előző mondta az öregeknél van nagyon mély szeretet:)


Én is 2 barátomnál azt hittem ők lesznek a nagy ők úgy szerettem őket de hát én nem az voltam nekik :S

2011. szept. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Walk With Me ***** válasza:
Szerintem a szerelem nem alakul, hanem elmúlik. Ha nincs mögötte szeretet, megértés, elfogadás, bizalom stb... akkor lőttek a kapcsolatnak. A szerelem egy kémiai folyamat az agyban, míg a szeretet nem ilyen "földi" dolog, vagy hogy is mondjam... Szóval önmagában a szerelem sajnos nem ér sok mindent.
2011. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. igen, az öreges példa nagyon szép, remélem 1x nekem is lesz olyan kapcsolatom. örökké tartó :) az utolsónak pedig.. hát, elég lehangoló a válaszod, már úgy értem, nagyon remélem, hogy velem ez nem fog előfordulni. és kívánom, hogy veled se! :) és valóban, ha van elfogadás, megértés, bizalom, akkor szerintem is tényleg örökké tartó boldogság és szeretet lesz. de szerelem? az eltűnik? olyan szép lenne, vagy olyan szép az, amikor olyan történeteket hallani, hogy egy idősebb ember ránéz a feleségére, és x év után is azt gondolja, hogy szerelmes vagyok ebbe a nőbe, és fordítva. vagy ilyen nincs? "szimplán" átalakul mély szeretetté, maga a szerelem pedig eltűnik? na most gondolom nagyon érthetően fogalmaztam, elnézést mindenkitől.. :D
2011. szept. 17. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:
"A szeretet soha el nem múlik." Ez a mondat a Bibliában olvasható, Pál korintusiakhoz írt 2. levelének 13. versében. Olvasd el, mert szerintem ha az ott leírt dolgokat ("nem kérkedik, nem fuvalkodik fel, nem keresi a maga hasznát...") megjegyzed, képes leszel felismerni a szerelmet, és megkülönböztetni a vágytól és a fellángolástól. És még mielőtt valaki azzal jönne, hogy más a szerelem és a szeretet, elmondom, hogy a szerelem is szeretet. Legjobb tudomásom szerint a magyar nyelv sem különböztette meg őket, a kettő ugyanazt jelenti. A főnév a szeretet, ebből képeztük a szeret igét, és a szeret-ből képződött hibásan a szeretet. Tehát a kettő egy, a szeretet a hibás nyelvhasználatból ered. De a lényeg nem ez, hanem, hogy a szerelem is szeretet, és az nem múlik el. Ha elmúlik, akkor nem az volt.
2011. szept. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van valami amit az utolsó mondd. Én akibe szerelmes vagyok minden pillanatban mélyen szeretem sőt amikor ár eldobtak mint egy rongyot utána is sokáig érzem pedig rég nem vagyunk együtt:) Tehát ha tényleg szerelem alakult ki az el nem múlik. Akkor a párodat tetőtől talpig szereted bármit mondd bármit tesz persze határok között el tudod úgy fogadni ahogy van:)


De szerintem bármit is mond a nyelvtan a szerelem és szeretet közel sem azonos.

2011. szept. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!