Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Heves érzelmek vagy kiszámítha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Heves érzelmek vagy kiszámíthatóság? Melyik kapcsolat a jobb?

Figyelt kérdés

Tapasztalataim szerint nagyon ritka a teljesen kiegyensúlyozott kapcsolat, általában az egyik fél jobban ragaszkodik a másikhoz.

Melyik a jobb megoldás? Ha felvállaljuk az érzelmi hullámvasutat (mi szeretjük a másikat jobban)és a vele járó mennyei boldogságot és pokoli szenvedést; vagy ha kiegyensúlyozott és kiszámítható kapcsolatot választunk (a másik szeret minket jobban), de ahol a mi érzelmeink kevesebbek mind pozitív, mind negatív irányba?


Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 2. 13:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Jobban szeretem a kiszámítható, lassú tüzű, hosszú kapcsolatokat, mint azt ami 3 hónap alatt kiég..
2011. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
A kettő együtt a legjobb.
2011. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
48%
Szenvedélyes szerelmet szeretem, amikben vannak időnként viták, majd édes békülések.
2011. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Természetesen a kettő együtt lenne a legjobb, sokáig tartó, nagy lángon égő. Arra szeretnék választ kapni, a két rossz közül melyik a kisebb rossz, ha bevállaljuk azt, hogy a másik fájdalmat is okoz, nemcsak örömöt, ha többet áldozunk érte és a kapcsolatért, mint ő; vagy ha ugyanezt valaki más teszi értünk, és minket szolgálnak ki jobban, de minket nem mozgat meg annyira érzelmileg a másik.
2011. okt. 5. 00:47
 5/26 napietus ***** válasza:

ha választani kell, inkább a kiegyensúlyozott még ha langyos is. utálom a vitát, velem nem lehet veszekedni :) volt aki megpróbálta, vagy abbhagyta, vagy otthagytam ahol volt. szerencsére férjem is ilyen.


29/N

2011. okt. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Kedves 29/N! Nem feltétlenül vitára gondolok. Én egy olyan kapcsolatban vagyok ahol nekem többet jelent a másik, és mivel ezt érzem, elgondolkodtam, nem lenne-e jobb olyannal, aki értem rajong jobban. Ismerősöm pedig fordított helyzetben van, náluk ő az, aki kevésbé szerelmes, és úgy tűnik egyikőnk sem igazán boldog, még talán ő irigyel engem az érzelmeimért.
2011. okt. 5. 01:08
 7/26 napietus ***** válasza:

szerintem az az ideális, ha ez kiegyenlített. ha már valamelyik fél jobban szereti a másikat, az problémákat fog szülni hosszú távon. én szerencsére a kamaszkoromat leszámítva soha nem voltam hajlamos nagy érzelmi kilengésekre. sem szeretni, sem gyűlölni nem tudok senkit "halálosan". férjem is hasonló vérmérsékletű, valószínűleg ezért is találtunk egymásra és vagyunk meg jól. volt olyan pasim, aki olyasmi típus volt mint te. nem éreztem jól magam abban a kapcsolatban, mert tudtam, én sosem leszek képes ezeket a heves érzelmeket viszonozni, így folyton úgy éreztem, mintha tartoznék.


szóval egyik helyzetben sem jó lenni.

2011. okt. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 napietus ***** válasza:
egyébként nekem jó így, szóval sosem szerettem volna, ha más lennék. tehát ha hevesebbek lennének az érzelmeim.
2011. okt. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igen, ő is ezt mondta, hogy tudna nekem többet adni, de akkor úgy érezné, hogy azért teszi, mert tartozik. Az a "baj", hogy én csak olyannal tudok több időt eltölteni, aki iránt hevesek az érzelmeim, persze ez nem azt jelenti, hogy zaklatom a másikat. Inkább azt, hogy mindenek elé helyezem, amit mára beláttam nem szabad..
2011. okt. 5. 01:16
 10/26 A kérdező kommentje:
Azt mondta, vagy elfogadom a kiegyenlítetlenséget (ami szerinte akár meg is fordulhat), vagy elhagyom. Mondtam akkor kénytelen leszek elhagyni és azóta sokkal intenzívebben próbál meg a kedvembe járni, mintha félne, hogy elveszít. Ezt csak a megszokás és kényelem tetteti vele, vagy tényleg én kellek neki?
2011. okt. 5. 01:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!