Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Heves érzelmek vagy kiszámítha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Heves érzelmek vagy kiszámíthatóság? Melyik kapcsolat a jobb?

Figyelt kérdés

Tapasztalataim szerint nagyon ritka a teljesen kiegyensúlyozott kapcsolat, általában az egyik fél jobban ragaszkodik a másikhoz.

Melyik a jobb megoldás? Ha felvállaljuk az érzelmi hullámvasutat (mi szeretjük a másikat jobban)és a vele járó mennyei boldogságot és pokoli szenvedést; vagy ha kiegyensúlyozott és kiszámítható kapcsolatot választunk (a másik szeret minket jobban), de ahol a mi érzelmeink kevesebbek mind pozitív, mind negatív irányba?


Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 2. 13:39
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Elsősorban abból, amit mond. Azt mondja, hogy ha elvárásaink vannak egymással szemben, és azok nem teljesülnek, akkor csalódottak leszünk, ami a kapcsolat rovására menne. Ellenben, ha nincsenek elvárások, akármit csinálunk együtt csak pozitív lesz. Például nem találkoztunk egy hónapig amikor a szakdolgozatát írta, ez engem nagyon bosszantott, és azt mondta önző vagyok, hogy nem látom be mennyire fontos volt, hogy befejezze azt, és, hogy nem kellett volna, hogy olyan "elvárásom" legyen, hogy gyakran találkozunk (akkor még más városban laktunk, nemrég átköltözött pár utcányira), mert ő ilyet sosem ígért.
2011. okt. 5. 17:54
 22/26 anonim ***** válasza:
Nem paranoiás egy kicsit ez a pasi? Talán sokat csalódott a múltban? (Az se menti fel a szememben.) Könyörgöm, én is írtam szakdolgozatot, de azért a párommal akkor is találkoztam, még ha kevesebbet is. Ki se bírtam volna nélküle egy hónapot!!! Olyan hidegnek tűnik a párod, vagy hogy mondjam, túl racionális, be van sza.rva az érzelmektől, a kötődéstől, meg leginkább a felelősségtől, attól, hogy a másik ember ad + vár is tőle dolgokat. Az alapján, amit leírsz, én nem kínlódnék vele, de te tudod... Csak esélyes, hogy sose leszel mellette boldog. A kérdést furán tetted fel, mert a leírás alapján ő aztán se nem biztos, se nem heves.
2011. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Pontosítanám a tengapi véleményem a kérdés fogalomzavarával, de előbb egy kis magyarázat. Úgy látom te vagy az érettebb érzelmi dolgokban, függetlenül attól, hogy ennyivel fiatalabb vagy. Ő nem akar elköteleződni, ez érződik, bár ennyi idősen két év után nem természetes, ahogy viselkedik! A tegnap esti hozzászólóval értek egyet, nem éri meg neked hossz útávon. Te pedig biztos érzelmi hátteret szeretnél. Teljesen érthető.

A kérdésre visszatérve: az érzelmi hullámcvasút nem azt jelenti, hogy te szereted a másikat jobban, hanem hogy a kapcsolat hullámvasútként "él": hol totál fent, öröm-boldogság, hol érzelmileg mélyponton (veszekedés, esetleg tányérdobálás). A másik része, hogy ha egy kapcsolat kiegyensúlyozott, nem attól van, hogy a másik szeret minket jobban. Azzal semmi baj, hogy a saját életedről kérdezel!

De nem is ez a lényeg. Te fiatal vagy, ő meg éretlen egy olyan kapcsolatra, amilyet te szeretnél. Nem lesz jó vége, hidd el. Ha féltékennyé tétellel, nemfigyelekrád-dal magadhoz is láncolod, akkor is ideig-óráig lesz csak melletted. nem miattad, hanem mert egyszerűen ilyen. Vannak férfiak, akik betegesen félnek az elköteleződéstől, és két éves kapcsolatot is hajlamosak azzal magyarázni, hogy "ja, csak néha együtt vagyunk". Ez kevés. A szakdolis rész meggyőzőtt arról, hogy semmi értelme folytatnod. Rámész lelkileg. Megértem, hogy szereted, de mindig több fájdalmat fogsz kapni tőle, mint örömet. Lépj ki ebből a fura kapcsolatból, élj egy kicsit, ismerkedj, barátnőzz, találkozz srácokkal. Még az sem kizárt, hogy később újra kezdik, már másként.

35/N

2011. okt. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok a válaszokért, megerősítettetek abban, amire én is jutottam, hogy ezt a kapcsolatot fel kell adnom.

22:27, igazad van, nagyon racionális és menekül a kötelezettségek elől, és ebben a korban ezen én nem fogok tudni változtatni. Valóban se nem heves, se nem biztos, ez rám vonatkozott.

35/N, köszönöm a pontosítást a hullámvasúttal kapcsolatban, a szememben él a kapcsolat hullámvasútként: amikor együtt vagyunk, szárnyalok, de amikor kijelenti, hogy nem kapcsolat, vagy hetekig nem látom, akkor rettentően szenvedek (nem vagyok tányérdobálós fajta, inkább befelé élem meg :). Engem is részben ez döbbentett rá, hogy két év eltelt, nem ott kéne tartanunk, hogy az is kérdés együtt vagyunk-e...

Szándékosan nem teszem féltékennyé, csak elkezdtem elengedni, és ez a reakciója. Az a baj, hogy még mindig nagyon ragaszkodom hozzá érzelmileg, ha meglátom, hogy hív összeugrik a gyomrom.

2011. okt. 6. 12:40
 25/26 kiccsaj88 válasza:
Én is voltam benne egy ilyen kapcsolatban amit te leírsz... Hát majd belepusztultam. De ugyanakkor rengeteget is tanultam, főleg azt, amit az egyik kommentelő leírt, hogy az, hogy ki mennyire és hogyan mutatja ki az érzelmeit, egyáltalán nem fokmérője annak, hogy mennyire szerelmes. Ezt abból tudtam leszűrni például, hogy miután vége lett a kapcsolatnak, a srác képtelen volt feldolgozni az elvesztésemet, tehát a maga módján nagyon szeretett. Már 2 éve vége és még mindig nem tud más nőre ránézni.
2012. máj. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 kiccsaj88 válasza:
Ugyanakkor ez engem már érzelmileg nem érint, mivel másfél éve benne vagyok egy "kiszámítható" kapcsolatban, és nagyon boldog vagyok! Nem bántam meg, hogy az előzőnek vége szakadt! Eleinte ki akartam lépni belőle, mert úgy éreztem, nekem ez nem elég, ez nem szerelem, ez semmi az előzőhöz képest... De mostanra odáig jutottunk hogy sokkal mélyebb rétegeket mozgat meg bennem mint bárki más. Talán pont azért mert akkora biztonságban érzem magam mellette... Ugyanakkor hevesek is az érzelmeink. Egyáltalán nem mondanám, hogy unalmas! Szerelmes vagyok most is, csak kicsit másképp, érettebben talán! :-)
2012. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!