Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha a szeretethi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a szeretethiány rámegy a tanulásomra?

Figyelt kérdés

16/L vagyok. Tudom, fiatal, és ráérek a fiúkkal foglalkozni, de....

Engem a fiúk sosem szerettek annyira. Mármint külsőre mindig észrevettek, de olyan kis bizonytalan önbizalomhiányos lány voltam, így vagy reflexből elutasítottam őket, vagy pedig nem közeledtek.

Idáig színötös voltam, a fiúk éltettek(tudom, hogy bután hangzik), de értük jártam be sliba, és valahogy midnig ösztönzött tanulásilag. Aztán lelkiekben más okokból egyre rosszabbul lettem, és a fiúk terén is egyre jobbn értek a csalódások(szerelmes lettem a legjobb haveromba, elutasított, de valószínűleg azért, mert ő átment egy másik suliba az életcélja miatt). NAgyon megviselt, mert én kezdeményeztem nála. Olyan összeroppant lettem..Aztán felfigyeltem a suliba egy fiúra, aki nagyon nézett engem, szó szerint. Megörültem, hogy itt egy újabb esély, és beleszerettem..aztán kiderült, hogy barátnője van. Összetörtem. Hiába tanulok napi 4 órát, romlik a tanulmányi átlagom, mindig hitegetem magamat, nem érzek életcélt, olyan mintha mindig fáradt lennék. Járok őszichológushoz is, de a gyógyulás lassú folyamat. Viszont olyan szinten szeretethiányom van, hogy rámegyek lelkileg(rámentem), és ezt a fiút se tudom feladni, és csak romlok. Mit csináljak? Azt karom, hogy végetérjen a szenvedésem. Sajna rossz gondoltaim is voltak(begyógyszerezés, stb),de ezek is csak figyelemfelhívásból


2011. okt. 4. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hé, hé hé. Gondold át ezt mégegyszer.

16 éves vagy, ami úgy kb. legjobb év lehetne. Szép vagy, jók a jegyeid, innentől kezdve nincs min aggódnod. :)

Keress valami hobbit, és ne tanulj ilyen sokat, mert a napi 4 óra az rohadt sok, amellett ráérsz hülyeségeken filozofálni.

Az önmagad bántására irányuló gondolatokat tedd félre, mert

1. nem old meg semmit

2. neked lesz tőle rossz

3. életed csak egy van, ne dobd el.

Tapasztalatból beszélek.

2011. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szüleiddel mi a helyzet, vagy legjobb barátnő?? Nem tud segíteni neked?

Egyébként csak 2 dolgot tudok tanácsolni, de csak az egyiket fogom. Foglald le magad olyan dologgal néha a tanuláson kívül, amit szeretsz, ami jól esik. Bármit csinálhatsz, ami jó és nem káros senkire sem nézve.

Egyébként miért ne szeretnél egy nőt vagy egy kutyát nagyon??

Te kifejezetten sexet és szerelmet akarsz, ugye?

2011. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszia válaszokat:)

Tudom, hogy nem érnek semmit, csak azért jut szembe, hogy több figyelmet kapjak. A doki is mondta, hogy ha lenne pasim megoldana mindent. De már nem bírok kűzdeni, és talpra állni. Lelkileg nem csak a fiúk játszottak közre, hogy 16 évesen oda kerültem, ahol vagyok. Tudom, hogy lesz jobb, de belefáradtam kűzdeni, és a tanulásba, és a reméyntelen dolgokba

2011. okt. 4. 15:09
 4/17 A kérdező kommentje:

3. válaszoló.

CSak egy szerelmet, aki szeret, és én is tudom szeretni. Nem a szex miatt, hanem a szeretet miatt.

SZüleim itt vannak nekem, meg legjobb barátnő is, de hiába bánt valami, nem könnyebbülök meg, ha elmondom nekik. Apának nem tudom elmondani a dolgokat, anya meg régen alkoholt fogyasztott antidepresszánsokra

2011. okt. 4. 15:11
 5/17 anonim ***** válasza:
Hé, azért 16évesen ne fáradj még bele az életbe, mert még nagyon messze a vége, és örülj, ha ez lesz a legnagyobb baj ami ér téged.
2011. okt. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Heeeh, ugyanígy éreztem magam kamaszkoromban, ezért is gyűlöltem annyira az egészet... Imádtam felnőni. Ezerszer jobb.:D

Na valami segítség. Pszichológus nem kell ide, legalábbis nekem sose finanszíroztak a depresszióimhoz ilyesmit, maximum két pofont, a romló átlagért...

Keress hobbit, ami nem a srácoktól függ. Vagy függhet attól is, igazából mindegy, csak legyen valami stabil, rendszeres pont az életedben, amit csinálsz és szeretsz. Sport, kézművesség, akármi.

Olvasd el Allan Pease könyveit, sok segítséget nyújt ha pasizni akarsz, és legalább leköt.

Nyugi, a kamaszkort majd kinövöd, és rájössz, hogy az élet még annál is nagyobb fos, mint amilyennek most látod, de mégis sokkal jobb lesz, ha egyszer már kinőtted ezt. :D

20L

2011. okt. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem kell küzdeni csak azért, hogy ne hagyd el magad.

Előszőr is, tűz ki magadnak élet célokat. Ha fáradt vagy, aludj, fürödj. És soha ne nagyon legyél egyedül. Vagy akkor hallgass zenét, gépezz, olvass stb...

2011. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Sportba korlátozott vagyok mert gerincproblémáim is vannak, futnom sem szabad :(

A könyvet köszi:)

Tudom, hogy ez lesz a legkisebb problémám, de akkor se tudok mit csinálni, ha rossz érzésem van.

2011. okt. 4. 15:14
 9/17 anonim ***** válasza:
Bántottad már magad?
2011. okt. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Walk With Me ***** válasza:

"Megörültem, hogy itt egy újabb esély, és beleszerettem..aztán kiderült, hogy barátnője van"


Ez fura, az ilyen elég hamar ki szokott derülni. Szerintem csak hirtelen bezsongtál, hogy lesz valakid, de ez még nem szerelem.


Ahogy Shananana is mondja, szerintem is tök szép életed lehetne. Jól nézel ki, jók a jegyeid, fiatal vagy még stb... Persze, hogy kell az embernek a szeretet-szerelem, de ezt nem lehet erőltetni. Az öngyilkosságot meg végképp felejtsd el. Én (hasonló okokból, 17 évesen) megpróbáltam itthagyni ezt a világot, de hidd el, hogy nem bánom, hogy nem sikerült. Ez csak egy ilyen hullámvölgy, de majd rájössz, hogy nem is volt olyan rossz életednek ez a szakasza. Ha esetleg szeretnél mélyrehatóbban beszélgetni az ilyen dolgokról, akkor nyugodtan írj egy privit.

2011. okt. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!