Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem normális dolog, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem normális dolog, hogy nem tartom a kapcsolatot a volt párjaimmal?

Figyelt kérdés

Nemrég beszélgettünk erről egy ismerősömmel. Ő minden volt párjával jóban van, tartja velük a kapcsolatot. Mivel az élete részei voltak, és a szeretet megmaradt.


Én sem azt mondom, hogy utána az a normális dolog, hogy úgy csinálunk, mintha nem is ismertük volna egymást. Viszont szerintem utána a kapcsolattartás nem minden esetben működik.


Nekem eddig két párom volt. Az egyiket miután kiismertem, akkorát csalódtam benne emberileg, hogy nem akartam, hogy utána még bármi közünk legyen egymáshoz. A legutolsó velem szakított úgy, hogy én még változatlanul szerettem. Nekem nem ment utána a "legyünk barátok" dolog. Ahányszor találkoztunk vagy beszéltünk, mindig az járt a fejemben, hogy vele akartam leélni az életem, és egy felületes baráti viszonnyal nem tudom beérni. Így megkértem, hogy szakítsunk meg minden kapcsolatot egymással.


Ti hogy vagytok az exeitekkel?


2011. okt. 22. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

pont most tettem fel itt 1 kérdést mivel az exem rámírt..és vhogy nem tudom hova tenni ezt az egészet...nagyon megbántott,megalázott és ha rajtam mulna többet nem keresném..ő viszont tegnap rám írt..de remélem nem barátkozni akar mert nekem nem megy ez a képmutatás..


21/L

2011. okt. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha a szeretet megvan, akkor miért volt pár?...


Nekem már itt bűzlik ez az egész téma :) Ha valakit szeretek, és jó vele a viszonyom, meglehetősen ritka az, hogy mégis szakítok vele.


Ha olyan volt a szakítás, akkor igen, minden kapcsolatot megszakítok. Ha azért nem vesztünk össze annyira, akkor ismerősi szinten, esetleg elbeszélgetünk néha, de annyi. Ok nélkül sosincs szakítás...

2011. okt. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én a volt feleségemmel is jóban vagyok, de nem keresem a társaságát.
2011. okt. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én jóba vagyok pár exemmel. Van, amelyikkel elmegyünk néha iszogatni, van, amelyikkel társaságban szoktunk találkozni, van, amelyikkel neten beszélünk heti rendszerességgel, és ritkán találkozunk.

Az ok, pedig egyszerű: csak azért, mert a kapcsolat nem működött még nem kell emberileg leírni a másikat. És nem kell hátsó szándéknak lennie. Sose értettem, miért kell okolni meg szidni a másikat... Ha a 2 fél megfelelően tud kommunikálni, szerintem békében le lehet ezeket zárni, és sok esetben a kapcsolatot is lehet tartani baráti szinten, ha a tisztelet megmaradt (és ha megvolt kapcsolat alatt is).

Persze ez nem minden esetben lehetséges. Sokszor van az emberben tüske, sértettség, és az is tény, hogy az ilyesmit nem lehet rögtön kapcsolat után erőltetni. Volt olyan exem, akivel 4 évig nem beszéltünk, mert mindketten szégyelltük magunkat a szakítás miatt. Véletlenül futottunk össze az utcán, és csak lestünk, hogy egyikünknek sincs baja a másikkal, és jól el tudunk dumálni. Neki már másfél éve párja van, és akármilyen meglepő, nagyon örülök, mert rendes srác, megérdemli. Hiába szerettem nagyon anno, eltelt már annyi idő, hogy más szemmel nézzek rá, és őszintén örülni tudjak a boldogságának. És nincs bennem olyan érzés, hogy vele akarok lenni... Nem véletlenül lett vége a párkapcsolatnak köztünk sem.

2011. okt. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

J válasza


Én eggyik exemmel sem tartom a kapcsolatot joformán egymásra sem nézünk ha elmegyünk az utcán. Ez a haverkodás nem egészséges dolog. valaki biztos többet akarna, meg a jelenlegi kapcsolatokra is rombololag hat.

2011. okt. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha úgy szakított a pár, hogy valamelyik fél nem akarta befejezni a kapcsolatot, úgy nagyon hosszú időnek kell eltelnie, hogy barátivá szelídüljenek az érzelmek és ki lehessen építeni egy jó viszonyt. Volt egy pasas, akiért nagyon odavoltam, úgy 6 év múlva tudtam azt mondani, hogy minden további nélkül szívesen és örömmel meginnék vele pár sört és dumálunk egy baromi jót. Akkor jött el az, hogy már egy szemernyi tüske sem maradt bennem és már mint pasi se vonzott, csak úgy néztem rá mint egy régi ismerősre. Magát a szakítást kihevertem úgy 1 év alatt, de tudom, hogy tiszta haveri minőségben nem tudtam volna vele találkozni. Ő felvetette az ötletet, hogy találkozzunk úgy 4 év után, de mélyen magamba néztem és beismertem, hogy nálam arra menne ki a találkozás, hogy fél napig készülődnék úgy kicsípném magam, hogy lássa, mit veszített és a találkozón folyamatosan osztanám. Amíg pedig ilyen érzések vannak az emberben, nem lehet barátság. A mostani exem pedig minden eddiginél másabb, mert őt szerettem ezidáig a legjobban. Nála egyelőre elképzelni se tudom, mikor jön el az, amikor be tudok vele ülni egy laza, fesztelen sörözésre anélkül, hogy fél napig sminkelnék... Persze nekem is vannak "exek", akikkel jóban vagyok közvetlenül a szakítás óta, de ott nem is sérült senki lelkileg.
2011. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi minden eddigi választ. Én a legutolsó volt párommal vagyok úgy, hogy most lassan egy év után sem tudnék nyugodtan, barátilag beszélni vele, mert változatlanul vonzódnék hozzá és többet akarnék.


Talán, ha lenne új párom, és így a régi már egyáltalán nem érdekelne, akkor, egyszer...

2011. okt. 25. 20:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nem tartom velük a kapcsolatot. Semmi értelme sincs. Bennük lelki társat kerestem, és, miután vége lett, nincs szükségem rá, hogy "barátok" legyünk. Van akinél működik, nálam nem.
2011. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
én se nagyon tartom velük.. de most meg esett h az egyik volt bnőm rám írt és elkezdtünk beszélgetni megint.. fura volt 3 év után beszélni vele, és bele mentem h találkozzunk is... egy darabig elvoltunk, nálam megint elő jöttek a régi érzelmek... és mint egy koszos rongy úgy dobott el.. vissza ment a volt pasijához...
2011. okt. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 3 barátom volt, egyikőjükkel sem tartom a kapcsolatot. Megbántottak, hazudtak, nem vagyok rájuk kíváncsi. Meg hát minden kapcsolatnak valami okból lesz vége, nekem fura lenne jóban lenni az exekkel :) 21L
2011. nov. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!