Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom mostanában elhanyago...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom mostanában elhanyagol a haverjai miatt, mi legyen? (TÖBBI LENT)

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást nagyon-nagyon, majdnem egy éve együtt vagyunk, viszont mostanában elkezdett a haverjaival járogatni ide-oda, engem pedig elhanyagol.Tudja hogy engem ez nagyon zavar, mégsem érdekli.Nos, mivel tudom hogy nem fog ezen az életstílusán változtatni csak egy kérésre, ezért én is szeretném kicsit éreztetni vele, hogy nekem is van életem mellette, és szeretném ha most ő is így érezne mint én, zavartan, akkor hátha meglátja, hogy nem ez a megfelelő mód élni.

Mit csinaljak? Talalkozzak többet a barátnőimmel helyette?

Esetleg azokkal a fiú ismerőseimmel, akiket rég nem láttam?

...

Vagy egyáltalán hogy viszonyuljak ehhez?Nyeljem le? Meg se szólaljak mikor felhoz egy ilyentémát hogy a haverjaival menne valahova helyettem, és mondjam azt hogy oké?

Nincs ötletem.

Nem szeretnék olyan válaszokat hogy mekkora ribanc vagyok,mert nagyon hűséges vagyok és imádom őt, de kérlek. Ez ebben a helyzetben most nem segít.

Előre köszönöm.


2011. nov. 13. 20:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Köszi az "arányszámot"! Egyértelmű, hogy tényleg kevesebb időt tölt Veled, mint kellene. Vajon mi lehet ennek az oka? Általában a dolgok nem ok nélkül történnek.

Én azt javaslom, hogy ülj le vele beszélgetni erről. Légy higgadt és ne az érzelmeid vezéreljenek, hanem az eszed a beszélgetés közben. Kérdezd meg őt, hogy hogyan érzi magát Veled?; Mit gondol a kapcsolatotokról?; Tudd meg, hogy miként változtak az érzései és az elképzelése a Veled való kapcsolatról az elmúlt pár hónapban. Egy ilyen konkrét beszélgetés mindig célravezetőbb, mint a "játszmázás". Elképzelhető, hogy vannak olyan dolgok, amik zavarják őt, ha Veled van; vagy bizonytalan az érzéseiben; esetleg egy kis egyedüllétre vágyik, csak nem meri témaként felhozni. Van ilyen. A kapcsolat nem csak arról szól, hogy "happy"-k vagyunk és mindig minden jó. Néha elbizonytalanodik az ember, van úgy, hogy hullámvölgybe kerül a kapcsolattól független területeken (suli, csal,stb.) és ez a kapcsolatra is kihat.

Beszélj vele őszintén!


A "játszmázás" alatt azt értetem, hogy nem tudom mi a baja a páromnak (de hanyagol) és erre azt reagálom, hogy én is kevesebbet érek majd rá, meg olyan dolgokat teszek, amik nem előre viszik a kapcsolatot, hanem fondorlatos módon kikényszerítik az akaratomat. Időigényes és nem feltétlenül azt az eredményt hozza, amit vársz.


31F

2011. nov. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

egy kis korrekció:

...(suli, család, stb)...

2011. nov. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolso valaszolo!

Koszonom szepen hogy igy kifejtetted, es megjegyzem, hogyugyan ezeket a dolgkat mar mind megbeszeltem vele, es aztmondta hogy eddig minden hetvegen egyutt voltunk, es a haverjaival meg honapok ota alig talalkozott. Ezt teljesen megertem.

De en a kapcsolat alatt nagyon sokat talakoztam a baratnoimmel, es egy rossz szava nem volt, es nem is mondtam neki, hogy porazon erzem magam.

Viszont o ahelyett, hogy kinyitotta volna a szajat, es megmondta volna nekem hogy el akar mennia haverjaival, hisztizni kezdett, es sorolta hogy en ot egy targynak tekintem es csak porazon erzni magat, es ez az, ami miatt kegyetlenul haragszok ra es legszivesebben megutnem.Persze ez csak egy kosza gondolat:D.

Tehat azzal hoyg nem birta a szajat kinyitni, engem buntetett inkabb. Ez a poraz dolog engem sokkolt, ezert en is buntetni akarom ot azzal hogy en is tobbet vagyok a kelletenel a haverjaimmal, mint vele.

Ennyi diohejben, remelem ertheto. :)

üdv!

2011. nov. 15. 15:40
 24/25 anonim ***** válasza:

Így már tisztul a kép. :)

Úgy látom, hogy most már Te is érted, hogy mi a problémája jelenleg. Valahogyan kiderült, ha ehhez egy veszekedés során jutottatok el, akkor is okosabbak letetek.

Azt javaslom (ha tehetek ilyet), hogy egyezetek meg, hogy ha valamelyikőtök külön programot szeretne, pl. Te elmenni a barátnőiddel, haverjaiddal, akkor előre szóljon a másiknak és akkor ő is tud programot szervezni a barátaival erre az időpontra (napra). Így nem érzed majd "otthon hagyva" vagy "hanyagolva" magad és ő sem érzi ezt, ha Te mész el lazulni a haverokkal.

Külön lesztek, de tudva egymásról. Ha pedig együtt töltitek majd az időt, akkor azokat a pillanatokat jobban értékelitek.


31F

2011. nov. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
rendben, megfogadom. köszönöm szépen :)
2011. nov. 16. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!