Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékennyé akar tenni, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékennyé akar tenni, vagy megunt engem, és ezt így szeretné a tudtomra adni?

Figyelt kérdés

A barátom (20) néhány hete egyre több nőre tesz pozitív megjegyzéseket, amit - látva, hogy nem igazán méltatom figyelemre -, addig ismétel, míg megunom, és leállítom.


Emellett van egy nagyon közeli lány barátnője, aki örök támasza a tanulmányaiban, képes lenne szinte bármit megtenni érte, és ezt számtalanszor hangoztatja is (volt eset, hogy nekem a sovány pénztárcájára panaszkodott, míg a lánynak minden héten egy csomó cukor-csokival köszönte meg a jótéteményét).


Folyton azt bizony(ít)gatja, hogy senkit sem tudna úgy szeretni, mint engem, hogy nem tudna nélkülem létezni, vagy:"hozzád képest minden nő olyan átlagos itt..." stb.


Nem értem ezt, főleg azért, mert eleve nem várom el tőle, hogy ajnározzon agyba-főbe, de ez a "kapálózás" (?) kezd igen-igen a terhemre lenni, és kissé gyerekesnek is tűnik nekem.


Kb. 8 hónapja vagyunk együtt, és az első kapcsolata vagyok, nekem már volt egy komolyabb viszonyom.


Kérlek benneteket, hogy világítsátok meg e zűrzavar okát!:)


(19/L)


2009. máj. 12. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erről vele kéne beszélned...
2009. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki az első kapcsolata vagy, akkor valószínűleg féltékennyé akar tenni. Bizonyára már régóta kiakarta próbálni.:D Én is néha jól elvagyok vele, hogy féltékennyé teszem a páromat, minden rossz szándék nélkül.(:
2009. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a baj, h. a párod egy kicsit megunt, bocsi a kifelyezésért, de lehet, h. ez van. Próbáld megint magad felé fordítani a figyelmét, mond meg neki, h. téged zavar, ha más nőkről beszél, jah és mondjuk te is segíthetnél neki a leckében, tanulmányaiba, vedd át a másik csaj szerepét, próbálj neki TE segíteni, ha mindezek után nem megy, akk mond el neki mi bajod, és ha figyelembe sem veszi, akkor lehet h. nem ő az igazi számodra, mert te jobbat érdemelsz!!!!

SOK SIKERT:)

2009. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazándiból dunsztom sincs, mi értelme lenne ilyenekkel húzni a barátnőnk agyát...:) Egyébként azt észrevettem, hogy ha egy egyetemi társammal lát, aki történetesen ugyancsak srác, totál kifordul önmagából, elkezd gúnyos poénokkal dobálózni, és hosszú percekig rágódik a témán. Akkor ez valami fordított pszichológiai csel akarna lenni, vagy mi? :D
2009. máj. 12. 14:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Meglátásom szerint a "féltékennyé tevésnek" megvan a skálája. A finom ráutalgatás még enyhe fok, időben le lehet állítani, hogy neked ez nem esik jól. De az, hogy egy másik csajnak csokit meg cukrot vesz, mert "örök támasza a tanulmányaiban" ?? :) Háááát, nem tudom... nekem ez már másról szólna. Egyrészt gyerekes, másrészt meg 20szor is mondhatja naponta, hogy Te vagy a világ legjobb nője, ha közben meg ilyeneket csinál... Tudod, van az a pasitípus , aki elmegy a barátnője nélkül jópárszor bulizni és a végén kiakad, hogy "miért nem lehet benne megbízni, ő csak egy jót dumált a haverokkal?" na, aztán az esetek 99%ban le is bukik , mert a haverról kiderül, hogy lány és nem dumálni megy oda...Szóval nekem ez egy kicsit már furcsa. Nekem is van egy olyan érzésem, hogy enyhén gyerekes még a srác...és jól gondolod.

2009. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!:)


Ezek alapján - nagyon kellemetlen így kijelenteni, de - az a meglátásom, hogy nem nekem találták ki a srácot, mert alkalomadtán egyértelműen érzem, hogy szinte vetélkedni akar velem ezek révén. Keressek helyette egy érettebb gondolkodású embert, vagy van esetleg valamiféle kézzelfogható megoldás erre?:)

2009. máj. 12. 14:58
 7/11 A kérdező kommentje:

Jut eszembe: többször mutogatta már az ajkain kialakult aftáit, pattanásait, melyek elvileg azért jöttek ki rajta, mert a csajt megkínálta az innivalójával:S

Nem telik el úgy nap, hogy ne hozakodna elő a párkeresés jegyében telt időszakával, és hogy abba azért fogott bele, mert látta, hogy esélye nincs a lánynál (aki a közép suliban is osztálytársa volt) :S ... ez egyre egyértelműbben kezd hangzani számomra...

2009. máj. 12. 15:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha ez ilyen súlyos, akkor lehethogy tényleg nem kéne vele lenned. De általában azért akarnak féltékennyé tenni egy csajt/pasit a párjuk, mert ők is féltékenyek vmiért, és vissza akarják adni.:D Én is ilyen vagyok... sajnos... de azért nem annyira, hogy minden nap azt mondogassam, hogy pl. mennyire jó pasi volt az első pasim 14évesen.:D:D Szerintem beszéldd meg vele, vagy ha nem ér annyit, akkor csak simán hagyd el.
2009. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!


Azt hiszem, valóban jobban érezném magam egy 4-5 évvel idősebb srác társaságában. Még megrágom ezt alaposan, de nagyon afelé hajlok, hogy olajra léptetem őt... ettől függetlenül, ha valakinek ötlete támad, várom!!!:)

2009. máj. 12. 15:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az a férfitulajdonság, hogy amikor egy nőt megszerzett állandóra, akkor úgy gondolja, hogy nem kell érte tenni. A megunás ennek szokott lenni a közvetlen következménye. Ha te is kicsit bedobod, hogy te se fogod ezt örökké tűrni, és van életed rajta kívül is, akkor észreveszi magát. Persze ezt is csak mértékkel, csak amennyire szükséges, de annyira mindenképp!


Amennyire ő féltékeny, az már kóros. Ez meg a másik tipikus pasitulajdonság: birtoklási vágy. Erre is megmagyarázhatod neki, hogy nem kell féltékenynek lennie, és akkor is szóba állsz fiúkkal, ha ő nem ad erre külön engedélyt. Ha kicsit megzabolázod, kezesbáránnyá változik!

2009. máj. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!