Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolat mellett barátságb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat mellett barátságból több? (többi lent)

Figyelt kérdés
4 éve barátom van, szeretem, becsülöm és tisztelem, nem tudom elképzelni az életem nélküle. Férfiasnak is tartom, és habár a szexuális életünk is rendben van, a kezdeti tűz inkább átment egy harmonikus, kiegyensúlyozott kapcsolatba. Egyszóval minden rendben van köztünk. Vannak fiúk akik tetszenek nekem, néha flörtölök is srácokkal (sosem csaltuk meg egymást a barátommal, csók sem volt másokkal), de ezek az apró flörtök általában maximum két-három hétig tartanak, utána nem érzek semmi vonzódást az aktuális fiú iránt, és általában a barátomnak is őszintén elmesélem, hogy mi és hogy volt. Sosem volt ebből hosszú távú probléma. Nemrég bekerültünk egy új társaságba, ahol az egyik haver fiúval szintén forr picit a levegő, lelkileg és testileg is. A szokásos kb. két hét után ez is elmúlt, aztán most pár hete ismét előjött. Képtelen lennék a barátommal szakítani, hogy összejöjjek másokkal, nekem ez már szinte lételem, hogy mellettem legyen, mellette megvan a "lelki békém", de a testi ösztöneim úgymond néha mások felé hajtanak, ideig-óráig. De itt a probléma, hogy ez most picit más. Bonyodalomnak pedig hogy közös a haver. Na mit lehet ilyenkor csinálni. 22/L
2011. nov. 25. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
nemtudom
2011. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát marhakedves vagy

ha ilyen megfordul a fejedben?


és eddig közölted a csávóddal hogy flörtölgetsz heccből és őt nem zavarta? bajok vannak...

2011. nov. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem nem olyan gáz, ez a fiúkban is benne van. Mindenki vágyik mások elismerésére. Én azt javaslom, próbáljatok ki új dolgokat, de együtt!
2011. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincsenek bajok, persze hogy nem esik jól neki, de a 4 év alatt nem sok ilyen eset volt, kábé 5-6, a flörtölést nem tapizásba meg szemmelverésben kell elképzelni, hanem h megismerkedtem néha új fiúkkal, elmentem velük dumálni meg sétálni, teljesen korrekt módon semmi nem történt, csak pár napig éreztem esetleg hogy lehetne belőle több. aztán persze a pillanatnyi fellángolást mindig legyőzte a hosszú párkapcsolat, és itt nem a megszokásról beszélek. fiatal vagyok, dolgoznak a hormonjaim, de tudom hol az elég, és a barátom előtt sincs mit tagadnom. Szerintem a bajok nem ezzel vannak. A bajok inkább azzal vannak, akik félredugnak mások mellett, az gond pláne, ha a másikat ez sem zavarja...
2011. nov. 25. 22:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt a második válaszolónak szántam. A harmadik válaszolónak teljesen igaza van, mindig ezt csináltam, ha feltűnt valaki, de azt mondják "az újdonság varázsával semmi nem veheti fel a versenyt"... most az az egyetlen probléma, hogy a harmadikat heti hat nap látom és beszélünk a munka miatt, és egyre közelebb érzem magamhoz... nem akarok tőle semmit, sőt tudom hogy több lány is tetszik neki, ez nem is zavar egyáltalán. Lelkileg teljesen egy húron pendülünk, akár a nyolcórás műszakot is végigbeszélgetjük, de közben érzem azt a pici tüzet kettőnk közt, szexuális vonatkozásban. Vannak néha pillangók, de semmi pénzért nem hagynám el a barátom, viszont ez a barátság is egy nagyon jó dolog. Lehet, hogy többet érne, ha csak élvezném, hogy van egy jó barátom kicsi "fűszerezéssel" és nem is stresszelnék az egészen? Elvégre úgysem lesz köztünk semmi (ha elméletben kívánnám is, gyakorlatban sosem lépnék félre)
2011. nov. 25. 22:37
 6/8 anonim ***** válasza:

De a barátodat csak azért nem hagynád el, mert mellette megvan a lelki békéd, meg minden rendben? Mellette már nem érzel tüzet, nincsenek pillangók, de másnál vannak? -> szerintem ezzel van a probléma.

Én is 4 éve vagyok együtt a barátommal. Szexuális téren Ő volt nekem az első. Mégis a 4 év alatt úgy éreztem, csak egyre szerelmesebb vagyok, és most, hogy összeköltöztünk, úgy érzem, hogy még sűrűbb lett a "rózsaszín köd", ami eddig is elvakított... Mióta Őt szeretem, azóta nem is érdekelnek más pasik, flörtölés eszembe se jut, hiszen a páromra tekintek az egyetlen igazi férfiként... Tehát lényegében el sem tudok képzelni olyan helyzetet, mint a Tied ilyen szerelmes fejjel... Lehet persze azt mondani, hogy a szerelem elmúlik. De én ismerek olyan 35 éves párt, akik 18 éves korukban jöttek össze, mindkettejüknek első kapcsolat, végigcsinálták együtt az egyetemet, elkezdték a az önálló életet munkahelyekkel, aztán építettek közös házat, közben az egyiküknek mindig más a munkahelye- tehát folyamatosan változó környezetben vannak, mégis ha rájuk néz az ember, le se tudnák tagadni, hogy mennyire oda vannak egymásért, úgy turbékolnak, mint egy friss szerelmespár. És nem egy párt ismerek, akik 5-6 év után is hasonlóan vannak.

Ezzel azt akarom mondani, hogy az, hogy a barátod mellett érzed magad biztonságban, hogy mellette minden rendben, mert már megszoktad, az nem jelenti, hogy neki kell lennie a párodnak egy életre. Fiatal vagy még, és úgy tűnik, mégsem az "igazi" mellett telepedtél le, mert szerintem akkor nem fordulna elő ilyen, hogy valaki iránt ennyire vonzódsz- hiszen akkor csak a párod vonzana annyira. Most még ki tudsz lépni, most még tudsz mást keresni, ismerkedni, flörtölgetni. Ha később mondjuk összeházasodtok, gyerekeitek lesznek, akkor sokkal rosszabb lesz, ha ilyen felmerül, hogy a munkahelyen elcsábulhatnál valakihez, és lehet, hogy akkor nem tudnál ellenállni.

Szerintem gondold át, hogy mit is érzel a barátod iránt, hogy tényleg vele akarod e leélni az életed, és tényleg nem vágysz e másra, és gondold át, hogy most még szabad lehetsz, ha akarsz, nem kell lekötni még magad.

20/L

2011. nov. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, ezekben igazad van, csakhogy én nem tudnám elképzelni azt, hogy mással járjak, hogy megcsókoljanak, vagy hogy neadjisten lefeküdjek mással, egyszerűen csak vonzalmat érzek esetleges ember/ek iránt, de nem jelenti azt, hogy ezzel vissza is élek.
2011. nov. 25. 23:24
 8/8 anonim ***** válasza:
én 15 évesen jöttem össze egy fiúval 4 évig voltam egyűtt vele és ugyanez volt velem is mint veled,rájöttem hogy csak azért mert nem éltem ki magam azóta eltelt 1 év és volt vagy 4 új barátom és az exemnek is voltak de még mai napig beszélgetűnk nem tudjuk egymást elfelejteni
2011. nov. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!